Oyun Şirketi CEO'su, Şövalye Gibi Yaşıyor

Oyun Şirketi CEO'su, Şövalye Gibi Yaşıyor

İngiltere'nin bilinen oyun firmalarından biri olan Rebellion Development'ın sahibi ve CEO'su Jason Kingsley, özel yaşamında şövalyeler gibi yaşıyor.

Oyun Şirketi CEO'su, Şövalye Gibi Yaşıyor

İngiltere'nin bilinen oyun firmalarından biri olan Rebellion Development'ın sahibi ve CEO'su Jason Kingsley, şövalye yaşantısıyla dikkat çekiyor.

GÜNDE 4 SAATİNİ ATLARIYLA GEÇİRİYOR

Kingsley, günde dört saatini atlarıyla geçiriyor, ortaçağ şövalyelerininkinin birebir aynısı, zırhıyla hafta sonlarında at üzerinde mızrak savaşı yapıyor. 53 yaşındaki Kingsley, şimdiye kadar bu düellolarda hiç atından düşmediğini 3.7 metrelik mızrağıyla üç rakibini eyerleriyle birlikte yere düşürdüğünü anlatıyor.


ŞİRKETİN YILLIK CİROSU 25 MİLYON STERLİN

Jason Kingsley'nin 1992'de kardeşi Chris Kingsley'le kurduğu Rebellion Development'in yıllık cirosu 25 milyon sterlin civarında. Şirketin 220 çalışanı var.


ÇOCUKKEN KARDEŞİYLE ŞÖVALYECİLİK OYNUYORMUŞ

Kingsley, çocukken kardeşiyle sürekli şövalyecilik oynadığını Oxford Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra hobi olarak bilgisayar oyunu programları yazmaya başladıklarını ve sonunda bu hobilerini işe dönüştürmeye karar verdiklerini söylüyor.

Kingsley'e göre, şövalyeliğin iş dünyasına rehber olabilecek üç temel özelliği var: Cesaret, dürüstlük ve nezaket.

Kaynak: Ontrava.com