Sosyete Dürümcüsü, Otobüsü Dürümcü Salonuna Çevirdi

Sosyete Dürümcüsü, Otobüsü Dürümcü Salonuna Çevirdi

İstanbul'da Sosyete Semtlerde Dürümcülük Yapan ve Bir Çok Ünlü Sanatçının Müşterisi Olduğu Mehmet Kaçmazhan, Eskişehir'de Dürümcü Salonu Olarak Dizayn Ettiği Yolcu Otobüsünde Mesleğine Devam Ediyor.

Sosyete Dürümcüsü, Otobüsü Dürümcü Salonuna Çevirdi

İstanbul'da sosyete semtlerde dürümcülük yapan ve bir çok ünlü sanatçının müşterisi olduğu Mehmet Kaçmazhan, Eskişehir'de dürümcü salonu olarak dizayn ettiği yolcu otobüsünde mesleğine devam ediyor.

Eskişehir'in Batıkent Mahallesi'nde boş bir araziye park ettiği ve nostaljik bir hava verip, içine televizyon koyarak şark köşesi bile oluşturduğu otobüsünü dürümcü salonuna çeviren Mehmet Kaçmazhan (28), 2001 yılında yaşanan ekonomik krize kadar İstanbul'un sosyete semtlerinde dürümcülük yaptığını anlattı. Kaçmazhan, "Krizden sonra ailem Eskişehir'de olduğu için buraya geldim. Çaresizdim, iş aradım, bir kaç yerde çalıştım. Yapamayacağıma ve yeniden kendi işimi kurmaya karar verdim. İlk önce aldığım

pikabın arkasına mangal koyarak dürüm satmaya başladım. İşler genişledi, pikap yetmemeye başladı. Ne yaparım diye düşünürken, aracı daha ilgi çekeceği için otobüse çevirdim" dedi.

Kaçmazhan, müşterilerine hizmet verdiği otobüsünün bir gece yanarak hurda haline gelmesine çok üzüldüğünü, ancak yılmadığını kaydederek, "Borç alıp, eşimin bileziklerini de bozdurarak otobüsü yeniden bu hale getirdim. Şimdi, işim çok iyi. Müşterilerimi gündüz işçi kesimi, akşam öğrenci ve aileler oluşturuyor" diye konuştu.

Otobüsün üstüne teras yapmayı planladığını açıklayan Mehmet Kaçmazhan, şunları söyledi:

"Otobüsün arka tarafına tabureler koyup, bahçe havası vermek istiyorum. İleriye dönük hedefim ise, 2 katlı bir otobüs alıp gezici olarak şehirde çalışmaktır. Halk benim ne zaman, hangi semte, hangi saatte geleceğimi bilecek. Duraklarda müşterilerimi alıp, onlara gezici olarak manzaralı yemek yedirmek istiyorum."

Bisikletle servis yapmak için bir eleman da çalıştırmaya başladığını belirten Kaçmazhan, İstanbul'da ünlü sanatçılarla çektirdiği fotoğrafların kendisine hatıra olarak kaldığını dile getirerek, "İstanbul'daki dükkanıma Cengiz Kurtoğlu, Mahmut Tuncer, Sinan Özen, Ebru Yaşar, Seda Sayan ve Bülent Ersoy gibi bir çok sanatçı geldi. İstanbul'a geri dönmeyi düşünmüyorum. İstanbul eski İstanbul değil, çok korkutucu. Ben Eskişehir'i seviyorum" dedi.

Mehmet Kaçmazhan'ın otobüste müşterilerine sunduğu yemek mönüsünde çiğ köfte, kebap çeşitleri ve künefe yer alıyor.

(OÖ-İHS-MEF-Y)

Kaynak: İHA