Sosyal Güvenlik Zirvesi Sona Erdi

Sosyal Güvenlik Zirvesi Sona Erdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı ile İlgili İşçi ve İşveren Temsilcileriyle Yaptığı Son Değerlendirme Toplantısı Sona Erdi.

Sosyal Güvenlik Zirvesi Sona Erdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı ile ilgili işçi ve işveren temsilcileriyle yaptığı son değerlendirme toplantısı sona erdi.

Bakan Çelik'in işçi ve işveren konfederasyonlarının başkanlarıyla yaptığı toplantı yaklaşık 5 saat sürdü. Çelik, toplantının ardından yaptığı açıklamada, toplantıda geniş kapsamlı, teknik heyetlerin de katıldığı bir çalışma gerçekleştirdiklerini ve konuyu enine boyuna değerlendirdiklerini kaydetti. Toplantıda mutabakat sağladıkları ve sağlayamadıkları konular bulunduğunu ifade eden Çelik, gelinen noktada sosyal tarafların kendi değerlendirmelerini yapacağını, bu süreçte perşembe ve cuma günleri değerlendirmelerin devam edeceğini vurguladı. Bakan Çelik, 24 Mart Pazartesi günü saat 15.00'te taraflarla bir araya gelerek nihai açıklamayı yapacaklarını belirtti.

(YZE-NÇ-Y)

Kaynak: İHA