Sosyal Demokrat Parti Haberleri

Sosyal Demokrat Parti haber, Sosyal Demokrat Parti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sosyal Demokrat Parti - 28.11.2018
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Almanya'da
Kılıçdaroğlu, Berlin temaslarının ikinci gününde Almanya Sosyal Demokrat Partisi Genel Başkanı Andrea Nahles ile Federal Meclis'te kahvaltıda bir araya gelecek, Friedrich Ebert Vakfı tarafından düzenlenen konferansta konuşma yapacak.
Sosyal Demokrat Parti - 21.11.2018
'Merkel'in Gidişi Vicdanlı Duruşundan Dolayı"
Almanya'da ciddi anlamda bir Müslümanlaşma korkusunun da yaşandığını vurgulayan Güven, şu değerlendirmelerde bulundu: "Özellikle Almanya'da şu anda yaşayan Müslüman nüfusu ve halihazırda devam eden göçlerden dolayı ciddi bir korku var. Almanlar arasında Alman kültürünün eriyeceğine dair ciddi bir endişe var. Dolayısıyla Almanya'da hızla yükselen sağcı söylem sadece ekonomik bir tepki değil aynı zamanda kimliksel bir tepki. Bugün gelinen noktada Almanya ve Avrupa üç meydan okuma ile karşı karşıya. Birincisi göç ile ilgili bir meydan okuma diğeri dijitalleşme ile ilgili bir meydan okuma. Diğeri ise çevre sorunu. Dolayısıyla Avrupa değişik meydan okumalarla karşı karşıya ve mevcut merkez sağ ve merkez sol partiler bu meydan okumalara halk nezdinde yeterince cevap veremiyorlar. Cevap veremedikleri sürece de Almanya'da bu istikrarsızlık devam edecektir." Almanya'da, Müslümanlar ve Türklere yönelik tartışmaların sağ ve sol partilere darbe vurduğunu aktaran Güven, "Müslümanlara ve Türklere yönelik söylemlerinden dolayı önümüzdeki dönemde Sosyal Demokrat Parti'nin ciddi anlamda sorun yaşayacağını düşünüyorum.
Sosyal Demokrat Parti - 21.11.2018
Avusturya'da Okullarda Başörtüsü Yasağı Hazırlığı
Muhalefetin yasağa tepkisi Ana muhalefet Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) ve Yeni Avusturya Partisi, (NEOS) yasa tasarısının kapsamlı şekilde ele alınarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Sosyal Demokrat Parti - 12.11.2018
Almanya İçişleri Bakanı Seehofer Csu Genel Başkanlığından Ayrılacak
69 yaşındaki Seehofer, 2008'den beri CSU'nun başında bulunuyor. Seehofer, Almanya'da, Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU), Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve CSU'nun mart ayında koalisyon hükümetini kurmalarının ardından İçişleri Bakanı olmuştu.
Sosyal Demokrat Parti - 09.11.2018
İsveç'te Müslümanlara Hakaret Eden Politikacı Hakkında Soruşturma
Sosyal Demokrat Parti Milletvekili Magnus Manhammar, tepki gösterdiği Larsson hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.
Sosyal Demokrat Parti - 05.11.2018
Almanya'da Görevden Alınan İstihbarat Başkanının Emekliliği İstendi
"İçişleri Bakanlığı çalışanı ve özellikle Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı olarak verdiği hizmetlere rağmen Maassen'in erken emekliliğe sevk edilmesi kararını verdim." şeklinde konuşan Seehofer, Anayasayı Koruma Teşkilatı'na yeni atama yapılıncaya kadar teşkilatta başkan yardımcısı pozisyonundaki Thomas Haldenwang'in başkanlık görevini geçici olarak üstleneceğini belirtti. Maassen'in 18 Ekim'de Varşova'da düzenlenen bir toplantıda yaptığı bir konuşmaya işaret eden Seehofer, Sosyal Demokrat Parti (SPD) içinde "sol radikal güçler bulunduğuna" ve hükümetin göç ve güvenlik politikasını "naif" olarak nitelediğine ilişkin ifadelerini "kabul edilemez" olarak nitelendirdi.
Sosyal Demokrat Parti - 05.11.2018
Merkel'in Cdu Genel Başkanlığına Tekrar Aday Olmama Kararı
Almanya Başbakanı ve Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel, partisinde, koalisyon anlaşması temelinde Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile federal hükümeti sürdürme yönünde ortak kanaatin bulunduğunu söyledi.
Sosyal Demokrat Parti - 04.11.2018
Almanya'da Yeşiller'in Yükselişi Sürüyor
Almanya’nın merkez partileri olan Hıristiyan Birlik Partileri CDU/CSU ve Sosyal Demokrat Parti SPD oy kaybı yaşarken, Yeşiller Partisi’nin yükselişi devam ediyor.
Sosyal Demokrat Parti - 03.11.2018
Avusturya'da "Göç Anlaşması" Tartışması
Hükümetin kararına tepkiler Başta ana muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) olmak üzere mecliste bulunan diğer muhalefet partileri ve uzmanlar, aşırı sağcı koalisyon hükümetinin kararına tepki göstermiş, bu kararın Avusturya'nın uluslararası arenada saygınlığını zedeleyeceği eleştirisinde bulunmuştu.
Sosyal Demokrat Parti - 31.10.2018
Başbakan Angela Merkel'in Cdu Genel Başkanlığına Tekrar Aday Olmama Kararı
Almanya'da bir dönem Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı yapan Sigmar Gabriel, Die Zeit gazetesi için kaleme aldığı makalesinde Başbakan Merkel'in Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanlığını bırakmasının ilk adım olduğunu ifade etti.
Sosyal Demokrat Parti - 30.10.2018
Cumhuriyet'in 95. Yılı Kutlanıyor
Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın'ın ev sahipliğinde kançılarya binasında verilen resepsiyon saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile Alman Milli Marşı'nın okunmasıyla başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla gönderdiği mesajın okunduğu resepsiyona Almanya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Walter Johannes Lindner, Sosyal Demokrat Parti Federal Milletvekili Nils Schmid, eski Yeşiller Partisi Milletvekili Özcan Mutlu, Berlin'deki yabancı misyon temsilcileri ve Türk toplumunun önde gelen isimleri katıldı.
Sosyal Demokrat Parti - 29.10.2018
Merkel'in Parti Başkanlığı ve Başbakanlığa Yeniden Aday Olmama Kararı
Kuzey Ren-Vestaflya Eyaleti Başbakanı Armin Laschet de Merkel'in tekrar parti genel başkanlığı için aday olmayacağını açıklamasını çok önemli bir karar olarak niteleyerek, Merkel'in 18 yıl boyunca partiyi başarıyla yönettiğini belirtti. Adı CDU genel başkanlığı için geçen Laschet, bundan böyle CDU, Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve Hristiyan Sosyal Birlik Partisi'nden (CSU) oluşan federal hükümetin daha iyi çalışması gerektiğini kaydetti.
Sosyal Demokrat Parti - 29.10.2018
Merkel Başbakanlık İçin Yeniden Aday Olmayacak
1954'de Hamburg'ta dünyaya geldikten sonra ailesiyle eski Doğu Almanya'ya yerleşen Merkel, gençlik yıllarını ve üniversite dönemini burada geçirdi. İki Almanya'nın birleşmesi sürecinde siyasete giren Merkel, iki Almanya'nın birleşmesinin ardından 1990 yılında CDU'dan milletvekili seçildi. Eski Başbakan Helmut Kohl'un "manevi kızı" olarak anılan Merkel, 1991'de Kohl tarafından Kadın ve Gençlik Bakanlığına, 1994'ten sonra da Çevre Bakanlığına getirildi. Merkel, bu görevi Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve Yeşiller'in hükümete geldiği 1998 yılına kadar sürdürdü.
Sosyal Demokrat Parti - 29.10.2018
Hessen'de 5 Türk Kökenli Eyalet Meclisine Girdi
Almanya'nın Hassen eyaletinde yapılan eyalet seçimlerinde 5 Türk kökenli milletvekili meclise girmeyi başardı. Partisinin 30.7 oranındaki oy potansiyeli yüzde 19.8 oy oranına gerilemesine rağmen Sosyal Demokrat Parti (SPD) Hessen Milletvekili Turgut Yüksel Frankfurt'tan yeniden seçilerek eyalet meclisine girmeyi başardı.
Sosyal Demokrat Parti - 29.10.2018
Almanya'da Hessen Eyalet Meclisi Seçimleri
Bir önceki seçimlere göre oyunu yüzde 10,9 düşüren Sosyal Demokrat Parti (SPD) ise yüzde 19,8 ile seçimin asıl kaybedeni oldu.
Sosyal Demokrat Parti - 28.10.2018
Almanya'da Hessen Eyalet Meclisi Seçimleri
Almanya'da Hessen eyaletinde bugün yapılan eyalet meclisi seçiminde Hristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) ve Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) yaşadığı oy kaybından federal hükümet sorumlu tutuldu.
Sosyal Demokrat Parti - 28.10.2018
Cdu Hessen'de de Kaybetti
Merkel'in partisi tarihinin en düşük seviyesinde Almanya genelinde yapılan son ankete göre ise Hristiyan Birlik Partileri CDU/CSU yüzde 24, Sosyal Demokrat Parti SPD yüzde 15, Yeşiller yüzde 20, Almanya için Alternatif Parti AfD yüzde 16 ve Liberaller ve Sol Parti yüzde 10 oy oranına sahip oldukları belirlendi.
Sosyal Demokrat Parti - 19.10.2018
Almanya'da Hükümet Ortaklarına Anket Şoku
Almanya’da yapılan son kamuoyu araştırmasında iktidarda bulunan büyük koalisyon hükümetini oluşturan Hıristiyan Birlik partileri CDU/CSU ve Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) 53.4 olan oy oranları yüzde 39’a geriledi.
Sosyal Demokrat Parti - 19.10.2018
Siyasi Parti Mali Denetimleri
Anayasa Mahkemesinin, Muhafazakar Yükseliş Partisi, Hak ve Eşitlik Partisi, Ebedi Nizam Partisi, Sosyal Demokrat Parti, Özgürlük ve Sosyalizm Partisi ile Yüce Diriliş Partisinin 2013, 2014 ve 2015 yıllarına ait mali denetimlerine ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Sosyal Demokrat Parti - 16.10.2018
Bavyera Hezimetinden Sonra Merkel'den İlk Açıklama Geldi
Almanya’nın Bavyera eyaletinde hafta sonu gerçekleşen ve hükumet ortaklar Hıristiyan Sosyal Birlik CSU ve Sosyal Demokrat Parti SPD’nin hezimetiyle sonuçlanan seçimlerin ardından Başbakan Merkel ilk açıklamasına yaptı.
Sosyal Demokrat Parti - 15.10.2018
İsveç'te Hükümet Kurulamıyor
İsveç Meclis Başkanı Andreas Norlen'in hükümet kurma yetkisini verdiği Muhafazakar Parti Başkanı Ulf Kristersson'in görüşmeleri sonuç vermedi. Norlen, hükümet kurma yetkisini Sosyal Demokrat Parti Başkanı Stefan Löfven'e devretti.
Sosyal Demokrat Parti - 15.10.2018
Bavyera Seçimleri Hassen'i Etkileyecek
Almanya'nın Bayvyera eyaletinde dün gerçekleşen eyalet seçimlerinde Başbakan Angela Merkel'in hükumet ortağı partilerin büyük hezimete uğraması 28 Ekim'de Hessen'de yapılacak eyalet seçimlerini de etkilemeye başladı. Hessen eyaletinde iki hafta sonra yapılacak eyalet parlamentosu seçimleri için araştırma yapan Civey düşünce kuruluşunun yaptığı kamuoyu anketinde Hükumet ortakları Hıristiyan Birlik Partileri CDU/CSU ve Sosyal Demokrat Parti SPD'nin oy kaybı yaşayacağını ortaya koydu.
Sosyal Demokrat Parti - 14.10.2018
Cami Saldırısı Almanya'da Protesto Edildi
Yürüyüş sonunda Markplatz'ta toplanan protestoculara seslenen Sosyal Demokrat Parti Aşağı Saksonya Eyalet Milletvekili Karin Logemann, Nordenham'daki ırkçılara karşı gösterilen dayanışmanın takdire şayan olduğunu ifade ederek, "Ben, kendilerini daha değerli bulan insanlardan nefret ederim.
Sosyal Demokrat Parti - 12.10.2018
Almanlar Merkel Hükümetinden Memnun Değil
Öte yandan, 'yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz' sorusuna ise ankete katılanların Hristiyan Birlik Partileri yüzde 26 oranında oy alırken, hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti yüzde 15'lik bir oy aranı ile ırkçı Almanya için Alternatif Parti AfD'nin gerisinde kaldı.
Sosyal Demokrat Parti - 06.10.2018
Avusturya'da Ana Muhalefet Lideri Siyaseti Bıraktı
Avusturya Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) Genel Başkanı ve eski Başbakan Christian Kern, aktif siyasi hayatını sonlandırdı.
Sosyal Demokrat Parti - 03.10.2018
AK Parti Myk Toplantısı
-"Söz veriyorum eleştirmeyeceğim" Kılıçdaroğlu'nun "Seçin nasıl kazanılır ve siyaset nasıl yapılır?" konusunda ciddi bir danışmanlık firması bulması gerektiğini vurgulayan Çelik, "(Sosyal demokratız) diyorlar. Sosyal demokrat siyasetten bahsediyorlar. Fakat yaptıkları şey Avrupa aşırı sağının bir siyasi fotokopisi olmaktan öteye gitmiyor. Bir sosyal demokrat parti nasıl olur, Avrupalı anlamda bir sosyal demokrat parti neye benzemektedir? Bu konuda da ciddi bir danışmanlık firmasından yardım almalarında fayda vardır.
Sosyal Demokrat Parti - 25.09.2018
Avusturya'da Basına Sansür İddialarına Tepki
Muhalefetten istifa çağrısı Öte yandan ana muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) ve Yeni Avusturya Partisinin (NEOS) yanı sıra diğer partiler de İçişleri Bakanı Herbert Kickl'a tepki gösterdi.
Sosyal Demokrat Parti - 25.09.2018
İsveç Başbakanı Güven Oylamasını Kaybetti
Lofven yerine gelecek isim belli olana kadar geçici olarak görevini sürdürecek. Sosyal Demokrat Parti'nin lideri Lofven 2014 yılında iktidara gelmişti.
Sosyal Demokrat Parti - 23.09.2018
Almanya'da Görevden Alınan İstihbarat Başkanına Yeni Görev
Hükümette yer alan Hristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU), Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve Hristiyan Sosyal Birlik Partisinin (CSU) genel başkanları bugün Başbakanlıkta bir araya gelerek, ülkede bir süreden beri tartışılan Hans-Georg Maassen'in gelecekte nerede görevlendirileceği konusunu ele aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sosyal Demokrat Parti Haberleri | Sosyal Demokrat Parti Haber - Haberler - Sayfa 9 - Sosyal Demokrat Parti haberleri, son dakika sosyal demokrat parti haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Heyeti Romanya'da.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 11:01:46. #1.15#
title