Sosyal Demokrat Parti Haberleri

Sosyal Demokrat Parti haber, Sosyal Demokrat Parti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sosyal Demokrat Parti - 18.03.2019
Spd, Suudi Arabistan'a Silah Satışına Karşı
Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis Grup Başkan Yardımcısı Rolf Mützenich Suudi Arabistan'a silah satışına karşı olduklarını ifade etti.
Sosyal Demokrat Parti - 15.03.2019
Dha Dış - Almanya'da Ülke Genelinde 310 Bin Öğrenci Yürüdü
Gelecek için Cuma Yürüyüşleri'ne katılan öğrencilere bir destekte Sosyal Demokrat Parti SPD'li Federal Çevre Bakanı Svenja Schulze'den geldi.
Sosyal Demokrat Parti - 04.03.2019
Almanya'da Yabancı Terör Örgütlerinde Savaşanları Vatandaşlıktan Çıkarma Hazırlığı
Bu konuda bazı şartların aranacağını belirten Petermann, "Bu kişilerin çifte vatandaş ve 18 yaşın üstünde olması gerekiyor." dedi. Aynı toplantıda konuşan Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert de Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileriyle Sosyal Demokrat Parti (SPD) arasında yapılan koalisyon protokolünde böyle bir düzenleme yapılmasının öngörüldüğünü hatırlatarak, "(Bu düzenleme) Somut olarak Almanya dışında bir terör örgütü için çatışmalara katılanlarla ilgilidir.
Sosyal Demokrat Parti - 01.03.2019
Almanya'nın Suudi Arabistan'a Uyguladığı Silah İhracatı Yasağı
Hükümetin büyük ortağı Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nden (CDU) ihracat yasağının yumuşatılması yönünde sesler yükselirken, hükümetin diğer ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) yasağın gevşetilmesine karşı çıkıyor.
Sosyal Demokrat Parti - 28.02.2019
Oş-İstanbul Uçak Seferleri Yeniden Başlamalı"
Kırgızistan'ın iktidardaki Sosyal Demokrat Parti Milletvekili Janar Akayev, Oş-İstanbul arasında uçak seferlerinin sağlanması konusunu meclis gündemine taşıdı.
Sosyal Demokrat Parti - 26.02.2019
DSP Lideri Aksakal Ben Bildim Bileli Atatürk'ü İstismar Ediyorlar
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Antalya'nın İbradı ve Manavgat ilçelerinde partisinin seçim ofisi açılışına katıldı. DSP Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak'la birlikte Manavgat'a gelen Aksakal gazetecilere açıklamalarda bulundu. Parti olarak 31 Mart yerel seçimleri aday belirleme işlemlerini tamamladıklarını ve adaylarını tanıttıklarını söyleyen Aksakal, 31 Mart seçimlerini Türkiye için bir dönüm noktası olduğu iddiasına karşılık biz biraz daha farklı bir görüşü benimsiyoruz. 31 Mart seçimleri Türkiye için yeni bir kilometre taşıdır. 31 Mart seçimleri Türkiye'de öyle görünüyor ki 17 yıldır iktidara muhalefet yapamayan başta ana muhalefet olmak üzere diğer muhalefet partilerinin yeni bir yapıya kavuşmasını sağlayacak, 17 yıldır iktidarda olan ve ülkeyi yöneten AK Parti önemli bir güç kaybıyla, önemli bir bölünme sürecini yaşayabilir. Türkiye'de kartlar yeniden karılacaktır. DSP, AKP iktidarına devrettiği devleti 2023 seçimlerinde mutlaka geri alacaktır dedi. DSP'nin parlamenter rejimi benimsediğini belirten Önder Aksakal, DSP ittifak çalışmalarına ve ittifak projelerine başından beri karşı koydu. Bizim Atatürk'ten öğrendiğimiz ve Türkiye'ye en yakışan rejim olarak demokratik parlamenter rejimi yeniden ihdas edeceğimize, yeniden gerçekleştireceğimize yönelik projelerimiz ve programımız var diye konuştu. 'VARSA BİR BİLDİĞİN ÇIKAR BELGESİNİ KOY ORTAYA' Önder Aksakal, bir gazetecinin sorusu üzerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan vekili Özgür Özel'in partisine yönelik eleştirilerine tepki göstererek, şöyle dedi Önder Aksakal'ın sarayın önünde yattığını iddia etmek bir siyasetçinin söyleyeceği laf değil. Bunlar ayıp şeyler. Diyor ki, 'Efendim bunlar seçimlere sokulmuyordu, bunları AK Parti finanse ediyor' demeye getiriyor. Doğrudan söylemiyor ama aklınca ima ediyor. Varsa bir bildiğin çıkar belgesini koy ortaya, insanlara iftira etmenin alemi var mı DSP 33 senedir siyaset sahnesinde, sen kendini sosyal demokrat parti olarak sayıyorsun, siyaset yapıyorsun, devletten para alarak yapıyorsun.
Sosyal Demokrat Parti - 25.02.2019
Almanya'da Cdu, Deaş'lıları Vatandaşlıktan Çıkarmak İstiyor
Almanya'da koalisyon hükümetinin büyük ortağı Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU), çifte vatandaş olan DEAŞ'lı teröristlerin Alman vatandaşlığından çıkartılmasını istiyor. CDU Genel Sekreteri Paul Ziemiak, Berlin'de yaptığı açıklamada, terör örgütü DEAŞ mensuplarının Almanya'ya dönmesiyle ilgili tartışmaların partisinin yönetim kurulunda ele alındığını söyledi. Ziemiak, Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri arasında yapılan koalisyon protokolündeki çifte vatandaşların DEAŞ'a katıldıklarında vatandaşlıktan çıkartılmasını öngören maddeyi hatırlattı.
Sosyal Demokrat Parti - 29.01.2019
İran'dan AB'ye "Nükleer Anlaşma" Uyarısı
Arakçi ile görüşen Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) milletvekili Andreas Schieder ve Avusturya Halk Partisi (ÖVP) milletvekili Wolfgang Gerstl'ın ise gerginliklerin giderilmesinde diyaloğun önemine işaret ettiği ve Avusturya'nın üzerine düşeni yapacağını vurguladığı aktarıldı.
Sosyal Demokrat Parti - 27.01.2019
İsveç'te Irkçılardan "Bölgendeki Camiyi Yak" Tişörtü
Sosyal Demokrat Parti Genel Sekreteri Lena Radström Baastad, camilerin yakılmasını talep eden tişörtlerin bastırılmasına tepki gösterdi.
Sosyal Demokrat Parti - 18.01.2019
İsveç, Bütün Dini Okulları Kapatıyor, Vatandaşlık İçin Dil Şartı Geliyor
İSVEÇ'te 9 Eylül 2018'de yapılan genel ve yerel seçimlerden beri kurulamayan hükümet için bu sabah parlamentoda oylama yapıldı. Yerel saatle 09.00'da yapılan oylamada Sosyal Demokrat Parti ile Yeşiller Partisi'nin kurduğu koalisyon hükümeti parlamentoda güvenoyu aldı.
Sosyal Demokrat Parti - 11.01.2019
Romanya AB Dönem Başkanlığını Devraldı
Göstericiler Başbakan Dancila liderliğindeki Sosyal Demokrat Parti (PSD) hükümetini protesto etti.
Sosyal Demokrat Parti - 06.01.2019
Alman Adalet Bakanından İltica Yasasının Sertleştirilmesine İtiraz
Sosyal Demokrat Parti tarafından (SPD) Avrupa Parlamentosu seçiminde liste başı adayı gösterilen Barley, Almanya'da iltica yasasını daha da sertleştirmek isteyen İçişleri Bakanı Horst Seehofer'in talebine karşı çıktı.
Sosyal Demokrat Parti - 28.12.2018
Almanya'daki Türkler: 'Cami Vergisi'nden Önce İslam'ı Resmi Din Olarak Tanısınlar
  Almanya'da Büyük Koalisyon Hükümeti, ülkede yaşayan 4.5 milyon Müslümanın dini ihtiyaçlarının karşılanması için 'cami vergisi' uygulaması önerisinde bulundu. Koalisyon ortakları; Hristiyan Demokrat Birlik (CDU), Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) ve Sosyal Demokrat Parti'den (SPD) politikacılar, kilise vergisinde olduğu gibi Müslümanlara da 'cami vergisi' getirilmesini istiyor.
Sosyal Demokrat Parti - 28.12.2018
Dha Dış - Almanya'daki Türkler: 'Cami Vergisi'nden Önce İslam'ı Resmi Din Olarak Tanısınlar
Almanya'da Büyük Koalisyon Hükümeti, ülkede yaşayan 4.5 milyon Müslümanın dini ihtiyaçlarının karşılanması için 'cami vergisi' uygulaması önerisinde bulundu. Koalisyon ortakları; Hristiyan Demokrat Birlik (CDU), Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) ve Sosyal Demokrat Parti'den (SPD) politikacılar, kilise vergisinde olduğu gibi Müslümanlara da 'cami vergisi' getirilmesini istiyor.
Sosyal Demokrat Parti - 20.12.2018
Dünyada 2018 Yılında Birçok Ülkede Seçim Yapıldı
İsveç'te seçmenler, 9 Eylül'de genel seçimler için sandık başına gitti. Seçimlerde Başbakan Stefan Löfven liderliğindeki Sosyal Demokrat Parti, tarihinin en kötü seçim sonucuyla karşılaşsa da oyların yüzde 28,4'ünü alarak birinci parti olma özelliğini korudu.
Sosyal Demokrat Parti - 19.12.2018
İsveç'te 101 Gündür Hükümet Kurulamıyor
Bu tarihe kadar Başbakan ve Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı Stefan Löfven ile ana muhalefetteki ılımlı Muhafazakar Parti Genel Başkanı Ulf Kristersson'ın diğer partilerle anlaşarak hükümet kurmak için kalan son şanslarını da kullanmaları gerektiğini vurgulayan Norlen, kurulacak herhangi bir koalisyon hükümetinin güvenoyu almasının şart olduğunu dile getirdi.
Sosyal Demokrat Parti - 14.12.2018
İsveç'te 3 Aydır Hükümet Kurulamıyor
İsveç Başbakanı ve Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı Stefan Löfven liderliğinde hükümet kurma girişimi dördüncü denemede de başarısızlıkla sonuçlandı.
Sosyal Demokrat Parti - 14.12.2018
AK Parti Heyeti Romanya'da
Yılmaz başkanlığındaki heyet, Romanya'nın başkenti Bükreş'teki temasların ikinci gününde İçişleri Bakanı Carmen Dan, Avrupa Fonları Bakanı Rovana Plumb ve hükümetin büyük ortağı Sosyal Demokrat Parti (PSD) milletvekilleri, Liberal ve Demokratlar ittifakı (ALDE) milletvekilleri, stratejik ortaklıkların yürütülmesinden sorumlu Başbakan Yardımcısı Ana Birchall ile bir araya geldi.
Sosyal Demokrat Parti - 12.12.2018
AK Parti Heyeti Romanya'da Temaslarda Bulundu
Heyet, ilk olarak Bükreş'teki Türk şehitliğini ziyaret ederek anıta çelenk bıraktı. MÜSİAD Romanya tarafından verilen öğle yemeğine katılan heyet, daha sonra Romanya Parlamentosunda Sosyal Demokrat Parti (PSD) milletvekilleri ve Ulusal Liberal Parti (PNL) milletvekillerinin yanı sıra Romanya Demokrat Türk Birliği Milletvekili Hüseyin İbram ile bir araya geldi.
Sosyal Demokrat Parti - 12.12.2018
AK Parti Heyetinden Romanya'ya Ziyaret
AK Parti olarak Romanya siyasetine yön veren iktidar ve muhalefet partileri ile ilişkileri geliştirmek için düzenlenen ziyaret kapsamında, iktidardaki Sosyal Demokrat Parti milletvekilleri ve muhalefetteki Liberal Parti milletvekilleri ile görüşmeler yapılacak.
Sosyal Demokrat Parti - 09.12.2018
Almanya'da Barley, AP Seçimlerinde Spd'nin Liste Başı Adayı
Almanya'daki Sosyal Demokrat Parti (SPD), Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için Adalet Bakanı Katarina Barley'i liste başı adayı gösterdi.
Sosyal Demokrat Parti - 07.12.2018
Merkel Cdu Genel Başkanı Olarak Son Kez Konuştu
İki Almanya'nın birleşmesi sürecinde siyasete giren Merkel, iki Almanya'nın birleşmesinin ardından 1990 yılında CDU'dan milletvekili seçildi. Eski Başbakan Helmut Kohl'un "manevi kızı" olarak anılan Merkel, 1991'de Kohl tarafından Kadın ve Gençlik Bakanlığına, 1994'ten sonra da Çevre Bakanlığına getirildi. Merkel, bu görevi Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve Yeşiller'in hükümete geldiği 1998 yılına kadar sürdürdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sosyal Demokrat Parti Haberleri | Sosyal Demokrat Parti Haber - Haberler - Sayfa 8 - Sosyal Demokrat Parti haberleri, son dakika sosyal demokrat parti haber ve gelişmeleri burada. Almanya Suudi Arabistan'a Silah İhracatını Durdurma Kararını 6 Ay Uzattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 09:22:03. #1.15#
title