Sosyal Demokrat Parti Haberleri

Sosyal Demokrat Parti haber, Sosyal Demokrat Parti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sosyal Demokrat Parti - 15.08.2020
Tacikistan'da cumhurbaşkanı seçiminde yarışacak ilk aday belli oldu
Halk Demokrat Partisi, Çiftçi Partisi, Ekonomik Reform Partisi, Demokrat Parti, Sosyal Demokrat Parti, Sosyalist Parti ve Komünist Parti olmak üzere 7 partinin bulunduğu ülkede, ay sonuna kadar cumhurbaşkanı adaylarının belirlenmesi bekleniyor.
Sosyal Demokrat Parti - 10.08.2020
Son dakika haberi! Almanya'da Sosyal Demokrat Parti, başbakan adayı olarak Olaf Scholz'u gösterdi
Son dakika habere göre Almanya'da Sosyal Demokrat Parti (SPD) yönetimi, gelecek yıl yapılacak genel seçimlerde başbakan adayı olarak Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz'u gösterdi.
Sosyal Demokrat Parti - 06.08.2020
Almanya'da koalisyon ortağından ABD'ye "atom bombalarını geri çek" çağrısı
Almanya'da koalisyon hükümetinin ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) Meclis Grup Başkanı Rolf Mützenich, ABD'den Almanya'da bulunan atom bombalarını çekmesini talep etti.
Sosyal Demokrat Parti - 06.07.2020
Alman vekiller Türkiye ile turizmin normalleşmesini istiyor
Sosyal Demokrat Parti (SPD) Meclis Grubu Dış Politika Sözcüsü Nils Schmid ve Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ile Hristiyan Sosyal Birlik Partisinin Meclis Grubu Dış Politika Sözcüsü Jürgen Hardt ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Berlin temsilciliğince düzenlenen "Türkiye Almanya ve Türkiye-AB ilişkileri" konulu toplantıda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Sosyal Demokrat Parti - 18.06.2020
Alman eyalet başbakanı Kovid-19 artışından Rumen ve Bulgarlar işçileri sorumlu tuttu
Sosyal Demokrat Parti Genel Sekreteri Lars Klingbeil, CDU genel başkanlık koltuğuna da aday olan Laschet'in bu sözlerine tepki göstererek, Almanya'ya gerçekten çok kötü şartlarda et sektöründe çalışmaya gelen Bulgarlar ve Rumenlere saldırmasını doğru bulmadığını söyledi.
Sosyal Demokrat Parti - 04.06.2020
Son dakika haber: Almanya'da 130 milyar euroluk yeni teşvik paketi
Son dakika haberine göre Almanya'da koalisyon ortakları Hristiyan Birlik (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD), ekonomiyi yeniden canlandırma planını ele aldığı görüşmeler sonucunda 130 milyar euroluk bir teşvik paketi üzerinde anlaştı.
Sosyal Demokrat Parti - 21.05.2020
Danimarka'da "normal hayata dönüşün" 2. kademesi genişletildi
Azınlık hükümetinin tek partisi Sosyal Demokrat Parti ve parlamentodaki diğer partiler arasında yaklaşık 11 saat süren pazarlıklar sonrasında, Çarşamba gecesi geç saatlerde, Danimarka'da normal hayata dönüş için açıklanan ikinci aşamanın genişletilmesi kararı çıktı.
Sosyal Demokrat Parti - 14.05.2020
Avusturya Başbakanı Kurz'a Kovid-19 tepkisi
"Halkla dalga geçiliyor" Ana muhalefet Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) Meclis Grup Başkan Yardımcısı Jörg Leichtfried de salgın nedeniyle haftalardır uygulanan ve çok sayıda kişinin işini kaybetmesine ya da çeşitli sıkıntılar yaşamasına yol açan tedbirlere Başbakan'ın uymamasının halkla dalga geçmek anlamına geldiğini söyledi.
Sosyal Demokrat Parti - 12.05.2020
Almanya'da Kovid-19 nedeniyle kapatılan sınırların yeniden açılması talebi
Hükümetin diğer ortağı Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) Federal Meclis Grubu Başkanı Rolf Mützenich de Fransa, Lüksemburg ve Hollanda ile Almanya arasında karşılıklı ziyaretlerin yapıldığını anımsatarak, özellikle bu ülkelerle olan sınırların açılmasını talep ettiğini ifade etti.
Sosyal Demokrat Parti - 01.05.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Avusturya'da Viyana Belediyesince dijital platformda düzenlenen 1 Mayıs programında, Belediye Başkanı Michael Ludwig ve Avusturya Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) Genel Başkanı Pamela-Rendi Wagner konuşma yaptı, işçi hareketlerinin tarihi süreci görsellerle anlatıldı.
Sosyal Demokrat Parti - 27.04.2020
Almanya'nın Kovid-19 karnesi
Nitekim, Almanya gibi güçlü bir ekonomiye ve sosyal devlete sahip bir ülkede bile, virüs kapsamında alınan önlemlerin daha ikinci haftasında normalleşme tartışmaları ve kısıtlamaların ekonomiye zararları yoğun bir biçimde tartışılmaya başlandı. Hükümetin verdiği ekonomik destek ve teşviklerin yeterliliği hususunda şüpheler ve koalisyon ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) dahil, yardımların artırılması gerektiği yönünde fikirler dile getirilmekte.
Sosyal Demokrat Parti - 23.03.2020
Almanya, Suudi Arabistan'a silah ihracatını durdurma kararını 9 ay uzattı
Öte yandan iktidarda bulunan Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) arasında yapılan koalisyon protokolünde "Yemen'deki savaşta taraf olanlara silah satışı yapılamaz.
Sosyal Demokrat Parti - 11.03.2020
Avrupa'da koronavirüs ölümleri artıyor
Virüs tespit edilen bir kişiyle 10 gün önce bir toplantıya katıldıkları açıklanan Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis milletvekilleri Karl Lauterbach, Eva Högel ve Johannes Fechner tedbir amacıyla evlerinde karantinaya alındı.
Sosyal Demokrat Parti - 06.03.2020
Berlin Eyaleti İçişleri Bakanı Geisel, Şehitlik Camisi'ni ziyaretinde konuştu Açıklaması
Almanya'da Berlin Eyaleti İçişleri Bakanı Andreas Geisel, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Berlin Şehitlik Camisi'ni ziyaret etti. Geisel, cuma namazı öncesinde Sosyal Demokrat Parti (SPD) Berlin Eyalet Meclisi Grubu Başkanı Raed Saleh ile cemaate hitap etti.
Sosyal Demokrat Parti - 05.03.2020
Almanya Federal Meclisinde "Aşırı Sağcı Terör ve Nefret" konulu oturum
"AfD, suç ortağıdır" Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis Grubu Başkanı Rolf Mützenich, ırkçı saldırlar konusunda aşırı sağcı söylemlerinden dolayı Federal Mecliste ana muhalefette bulunan Almanya için Alternatif (AfD) Partisini suçlayarak "AfD, suç ortağıdır.
Sosyal Demokrat Parti - 24.02.2020
Almanya'da Hamburg Eyalet Meclisi seçimlerinden SPD birinci çıktı
Almanya'da Hamburg eyaletinde yapılan eyalet meclisi seçimlerinde, Sosyal Demokrat Parti (SPD) oyların yüzde 39'unu alarak birinci çıktı.
Sosyal Demokrat Parti - 23.02.2020
Almanya'da Hamburg Eyalet Meclisi seçimlerini SPD kazandı
Almanya'nın Hamburg eyaletinde yapılan Eyalet Meclisi seçimlerini Sosyal Demokrat Parti (SPD) oy kaybına rağmen yüzde 37,5 ile kazandı.
Sosyal Demokrat Parti - 21.02.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu'ndan Ozan Ceyhun'un büyükelçi atanmasına tepki Açıklaması
Ceyhun'un gerçekleştirdiği terör eyleminden dolayı yargılanmaktan kaçarak, önce Viyana'ya firar ettiğini, sonra da Almanya'ya sığındığını anlatan Dervişoğlu, şunları kaydetti: "Ozan Ceyhun'un kaçak yaşadığı ülkede büyükelçi sıfatıyla görevlendirilmesiyle hangi suç kutsanmış, hangi suçlu güruh ödüllendirilmiştir? Bu şahıs Alman Yeşiller Partisi'nde ve Sosyal Demokrat Parti'de milletvekili olarak görev yaptığı dönemde sözde Ermeni soykırımının savunuculuğuna yeltenmiştir.
Sosyal Demokrat Parti - 18.02.2020
Hırvatistan'ın yeni Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic yemin etti
Sosyal Demokrat Parti (SDP) öncülüğündeki ittifakın adayı olan Milanovic, ülkedeki yasalar gereği yarın (19 Şubat 2020) resmen başlayacağı görevini, 19 Şubat 2025'e kadar sürdürecek.
Sosyal Demokrat Parti - 17.02.2020
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Almanya'dan silah ambargosunu kaldırmasını istedi
Suudi Arabistan'ın zor bir bölgede bulunduğuna dikkati çeken Ferhan, "Bu ekipmanlara kendimizi savunmak için ihtiyaç duyduğumuzu Almanya'nın anlamasını ümit ediyoruz." şeklinde konuştu. Almanya ile Suudi Arabistan'ın stratejik ortak olduğunu belirten Ferhan, "Ancak bu tür ekipmanları alabileceğimiz başka kaynaklar da var. İhtiyacımız olan şeyleri nerede bulursak alacağız." dedi. Alman hükümeti, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin ardından Ekim 2018'de Suudi Arabistan'a silah ihracatını askıya almış ve bu kararı en son Eylül 2019'da, 31 Mart 2020'ye kadar uzatmıştı. Almanya'da Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) arasında yapılan koalisyon protokolünde "Yemen'deki savaşta taraf olanlara silah satışı yapılamaz.
Sosyal Demokrat Parti - 12.02.2020
Almanya'da SPD Genel Sekreteri: "Koalisyona Merkel'le girdik, onunla da çıkacağız"
Almanya'da hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) Genel Sekreteri Lars Klingbeil, Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileriyle girdikleri koalisyona sadece Şansölye Angela Merkel'in başbakanlığında devam edeceklerini söyledi.
Sosyal Demokrat Parti - 10.02.2020
CDU Genel Başkanı Kramp-Karrenbauer: "Başbakan adaylığına talip olmayacağım"
CDU, Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve Hristiyan Sosyal Birlik Parti (CSU) arasındaki koalisyonunun istikrarlı şekilde devam edip edemeyeceğine ilişkin soruya Kramp Karrenbauer, "Bu kararın, koalisyonun istikrarına bir etkisi yok.
Sosyal Demokrat Parti - 09.02.2020
İrlanda'da erken genel seçimde 3 parti yarışı başa baş götürüyor
Ankete göre Yeşiller yüzde 7,9, İşçi Partisi yüzde 4,6, Sosyal Demokrat Parti yüzde 3,4, Dayanışma - Kardan Önce Halk partisi yüzde 2,8 ve bağımsız adaylar yüzde 14,5 oy aldı.
Sosyal Demokrat Parti - 09.02.2020
İrlanda'da erken genel seçimler başa baş tamamlandı
Üç partinin yanı sıra Yeşil Partisi yüzde 7.9, İşçi Partisi yüzde 4.6, Sosyal Demokrat Parti yüzde 3.
Sosyal Demokrat Parti - 06.02.2020
Romanya'da erken seçim sinyali
Orban hükümetinin düşmesi için gensoru önergesi veren Sosyal Demokrat Parti (PSD) Geçici Genel Başkanı Marcel Ciolacu ise yaptığı açıklamada, Iohannis'in yeniden Orban'ı başbakan olarak atamasının genişletilmiş bir siyasi krizi devam ettirdiğini belirtti.
Sosyal Demokrat Parti - 05.02.2020
Almanya'da Thüringen eyaletinde aşırı sağcı aday, başbakan seçildi
Kemmerich, 90 milletvekilinin 45'inin oyunu alarak Thüringen eyaletinin başbakanı seçildi. Yeşiller ve Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) desteğini alan Ramelow 44 oyda kalırken, 1 milletvekili de çekimser kaldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sosyal Demokrat Parti Haberleri | Sosyal Demokrat Parti Haber - Haberler - Sayfa 2 - Sosyal Demokrat Parti haberleri, son dakika sosyal demokrat parti haber ve gelişmeleri burada. Tacikistan'da cumhurbaşkanlığı seçiminde yarışacak partilerin adayları belli oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 03:04:22. #1.16#
title