Sorkun Haberleri

Sorkun haber, Sorkun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sorkun - 21.02.2012
Sincanlı Minik Karateciler Madalyaya Doymadı
Müsabakalarda Ali Uğur Kandemir, Mustafa Karaca, Ezgi Sorkun ve Ferhat Akgündüz altın; Ayşenur Kaplan, Beyzanur Baş, Melike Sarı, Samet Karapaça, Fatma Funda Gedik ve Meryem Şeker gümüş; Alişan Süme, Ayşegül Tüfekçi, Berfin Türk, Büşra Semiz, Havvanur Yücel, Mustafa Demirbaş, Muzaffer Kaystegin Biçer, Osman Yıldırım, Rabia Aykaç, Umut Sürel, Yusuf Enes Ayvalı, Bekir Kalınsazlıoğlu ve Seda İlhan ise gümüş madalya kazandı.
Sorkun - 07.02.2012
Samsun'da Ayın Polisi Uygulaması
"Ocak ayının polisi" olmaya uygun görüldü.
Sorkun - 07.02.2012
"Apiterapi" Uzmanları Kayseri'ye Geliyor
Arı ürünleri ile tedavi (Apiterapi) konusunda dünyaca ünlü Tıp doktoru Dr. Stefan Stangaciu'nun, (Alman ve Romen Apiterapi Birlik Başkanı, Francophone Apiterapi Birliği kurucusu, Apiterapi Tedavi&Ticaret Başkanı, Dünya propolis Forumu eş başkanı) herkesçe bilinen ancak tüm dünyada yoğun programı nedeniyle ulaşılması zor bir apiterapist olduğu kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Dr. Stangaciu, kongremizde bulunup hem konuşmalarıyla hem de uygulamalı gösterimleriyle önemli destek sağlayacaktır. Dr. Stangaciu, Türk ve uluslararası Apiterapi ilgilileri için (hasta, sağlıklı gıda marketleri, eczaneler, hastaneler ve dış ticaret yapanlar) hızlı, kolay ve ucuz arı ürünleri elde etmek için metot ve teknikler, insan ve hayvan hastalıklarını önlemek ve tedavi etmek için arı ürünlerinin kullanımı, arı ürünleriyle acupressure, bal detoksifikasyon masajı, mikroapipuncture, inhalasyonlar ve kremler, arı ürünleri ve güzellik, temel kurallar, ilkeler ve sırlar, Tıp ve sağlık uzmanları tarafından arı zehri tedavisi, kurallar, ilkeler ve sırlar konularında hem teorik hem uygulamalı bilgiler sunacak. Apiterapi konusunda diğer bir dünya uzmanı Prof. Ahmed Hegazi (Mikrobiyoloji ve İmmunoloji Profesörü, Arı ürünlerinin üretimi ve kullanımı Mısır Çevre Birliği Başkanı, Mısır Apiterapi Birliği Sekreteri) arı ürünlerinin tıbbi önemi konusunda konuşma yapacak. Prof. Vassya Bankova (Doğal ürünler kimyası, Fitokimya merkezli Organik Kimya Enstitüsü Müdürü) propolisin özütlenmesi, kullanımı ve kimyası konusunda konuşacak. Prof. Mahmoud Jaber (Assiut Üniversitesi), Kutsal Kitap Kur'an-ı Kerim'de bal arısı ve apiterapi, modern tıpla karşılaştırma konularında bilgiler sunacak." Uzun yıllar arıcılık konusunda Türkiye'de hizmetleri olan ve şu an Amerika Arizona State Üniversitesi'nde görev yapan Prof. Osman Kaftanoğlu ve Hacettepe Üniversitesi'nde Apiterapi konusunda çalışan Prof. Kadriye Sorkun da kongrede davetli konuşmacı olarak bulunacak.
Sorkun - 07.02.2012
Lastik Magandalarını Yakalayanlar Ayın Polisi Seçildi
Bafra ilçesinin Mevlana Mahallesi'nde 21 aracın lastikleri kimliği belirsiz kişiler tarafından kesildi. Bafra'da görevli polis memurları Ahmet Sorkun, Ahmet Gürgen ve Kemal Selim, duyarlı ve titiz çalışmaları sonucu lastik magandaları yakaladı.
Sorkun - 07.02.2012
Dünyaca Ünlü Apiterapi Uzmanları Kayseri'ye Geliyor
Uzun yıllar arıcılık konusunda ülkemizde değerleri hizmetleri olan ve şu an Amerika Arizona State Üniversitesi'nde (Amerika) görev yapan Prof. Osman Kaftanoğlu ve Hacettepe Üniversitesi'nde apiterapi konusunda çalışan değerli hocamız Prof. Kadriye Sorkun kongremizde davetli konuşmacı olarak bulunacaktır.
Sorkun - 27.01.2012
Akşehir'de Umre Hazırlıkları Başladı
Meydan Camii İmam Hatip'i Muhittin Uğurluoğlu, Sorkun Mescid Mahallesi Cami İmam Hatibi Mustafa Öveyi, Fatih Camii İmam Hatibi Sadettin Yapak, Adsız Yukarı Mahalle Camii İmam Hatibi Ferudun Orhan, Şehit Turgut Makascı Mescidi Müezzin Kayımı Veysel Uyar, Ulu Cami İmam Hatibi Ersoy Oruç, Meydan Cami Müezzin Kayyımı Hayri Çelik de din görevlisi olarak görevlendirildi.
Sorkun - 04.01.2012
Odunpazarı İlçesinde Bulunan Atlıhan Çarşı Hediyelik Eşyaları ile Dikkat Çekiyor
Lületaşından cam işlemeciliğine, ahşap oyuncaklardan Sorkun Çömleği'ne, hat sanatından çini işlemeciliğine kadar birçok sanat dalında üretilen önemli ürünlere ev sahipliği yapan Atlıhan, taşıdığı bu özellikleri ile Eskişehir'in cazibe merkezi haline geldi.
Sorkun - 04.01.2012
Eskişehir'de Kısa Kısa
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, lületaşından cam işlemeciliğine, ahşap oyuncaklardan Sorkun Çömleği'ne, hat sanatından çini işlemeciliğine kadar birçok sanat dalında üretilen önemli ürünlere ev sahipliği yapan Atlıhan, Eskişehir'in cazibe merkezi haline geldi.
Sorkun - 09.12.2011
AK Parti Araç İlçe Başkanlığına Halil Karayel Seçildi
Eski Başkan Hamdi Boz'un görev süresinin dolmasının ardından yeni yönetim oluşturuldu ve tek liste halinde seçim yapıldı. Yapılan seçimde İlçe Başkanlığına Halil Karayel seçildi. Yönetim kurulu üyeliklerine İbrahim Sorkun, Cengiz Pamukçu, Aziz Mersin, Nurettin Doyurur, Hulusi Deveci, Adem Özdemir, Mehmet Akgül, Sinan Karasu, Süleyman Bayı, Hakan Haydar, Hüseyin Seki, Yasin Çepni, Saadettin Boylan, Salih Acıl, Mehmet Küp, Burhan Kırıkoğlu, Hüseyin Karagözoğlu, Musa Baki ve Ramazan Serkan Berkan seçildi.
Sorkun - 09.12.2011
Mihalıççık'ta Elektrik Kesintisi
Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş İl İşletme Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, enerji nakil hatlarında yapılacak çalışma nedeniyle, 12 Aralık'ta 09.00-15.00 saatleri arasında Mihalıççık ilçesindeki "Dinek, Gürleyik, İğdecik, Akçaören, Çalkaya, Süleler, Beyköy, Güreş, Kavak, Kavak Yazlık, Bahtiyar, Sekiören, Koyunağılı, Uşakbükü, Obruk, Akyaka, Kozlu, Gözeler, Çardak, Çalçı, Sorkun, İkizafer, Seki, Çukurören, Belen, Lütfiye ve Ömerköy ile bölgede bulunan diğer özel trafolu aboneler ve tarımsal sulamalara" enerji verilemeyecek.
Sorkun - 07.12.2011
Eskişehir'de Elektrik Kesintileri
Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş (OEDAŞ) İl İşletme Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, enerji iletim hatlarında yapılacak çalışmalar dolayısıyla 10 Aralık Cumartesi günü 09.00-15.00 saatleri arasında Mihalıççık ilçesine bağlı "Dinek, Gürleyik, İğdecik, Akçaören, Çalkaya, Süleler, Beyköy, Güreş, Kavak, Kavak Yazlık, Bahtiyar, Sekiören, Koyunağılı, Uşakbükü, Obruk, Akyaka, Kozlu, Gözeler, Çardak, Çalçı, Sorkun, İkizafer, Seki, Çukurören, Belen, Lütfiye ve Ömerköy ile bölgede bulunan diğer özel trafolu aboneler ve tarımsal sulamalara enerji verilemeyecek.
Sorkun - 18.11.2011
Eskişehir'de İlköğretim Öğrencileri Seramik Sergisini Gezdi
Öğrenciler, Türedi ile sohbet ederek Eskişehir'in Mihalıççık ilçesinin Sorkun köyünde yapılan çömlek, kırmızı ve şamotlu çamur, sır, doku, pişirilme seramiğin incelikleri hakkında bilgi sahibi oldu.
Sorkun - 14.11.2011
"Milli Mücadele'de Din Adamları" Konferansı
Atatürk'ün "babam" diye hitap ettiği, eşi Latife Hanım ile birlikte elini öptüğü tek kişinin 74 yaşındaki dönemin Amasya Müftüsü Abdurrahman Kamil Efendi olduğunu anlatan Prof. Dr. Sarıkoyuncu, şöyle konuştu: "Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıktığında ve Kuva-i Milliye ruhunu Sivas'ta, Amasya'da ve Erzurum'da başlattığında yanı başında ilk destek verenler din adamlarıdır. Bunlar Rıfat Börekçi, Hacı Tevfik Efendi, Abdurrahman Kamil Efendi, Rahmetullah Efendi, Yusuf Talat Efendi, Yusuf Efendi, Ahmet Hulusi Efendi ve Ahmet İzzet Çal idi. Bağımsızlık savaşında din büyüklerinin vaazlarıyla milli mücadele ruhu oluşması ve düşman kuvvetlerini püskürtmede büyük moral desteğinde bulunmuştur." Prof. Dr. Sarıkoyuncu, Atatürk'ün Amasya'ya geldiğinde ilk karşılayanların din adamları olduğuna da işaret ederek, şöyle devam etti: "Atatürk Amasya'ya geldiğinde ilin ileri gelenleri karşılamazken, ilk karşılayan Müftü Hacı Tevfik Efendi ile yardımcısı Abdurrahman Kamil Efendi olmuştur. 15 Mayıs 1919'da İzmir işgal edildiğinde halkı toplayarak tepki gösteren Denizli Müftüsü Ahmet Hulusi Efendi ile Çal Müftüsü Ahmet İzzet Çal oldu. Din adamlarımız camilerde verdikleri vaazı nasihatlerle işgal altındaki Anadolu topraklarında Kuva-i Milliye ruhunu oluşturdu. Birçok din adamı da ülkenin kurtuluşu için cephede savaşarak şehit oldu." Konferansa, Sandıklı Belediye Başkan Vekili Cemal Öz, Sorkun Belediye Başkanı İlyas Arısoy, daire amirleri, öğretmen ve din görevlilerinin yanı sıra vatandaşlar katıldı.
Sorkun - 29.09.2011
Toprağın Ateşle Buluşması
29.09.2011 - Eskişehir'in Mihalıççık ilçesine bağlı Sorkun köyünde yaşayan 350 kişi, el emeği göz nuru çömlek kapların üretiminde, toprağın çıkarılışından ateşte pişirilmesine kadar görev alıyor.
Sorkun - 29.09.2011
Toprağın Ateşle Buluşması
Emrah Yaşar - Eskişehir'in Mihalıççık ilçesine bağlı Sorkun köyünde yaşayan 350 kişi, el emeği göz nuru çömlek kapların üretiminde, toprağın çıkarılışından ateşte pişirilmesine kadar görev alıyor.
Sorkun - 25.09.2011
5. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sorkun ve Kınık güveçlerinde pişirilen geleneksel lezzetler dört kategoride yarıştı.
Sorkun - 22.09.2011
5. Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu
Belediyeden yapılana yazılı açıklamaya göre, 5. Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu alanında "Mihalıççık'a bağlı Sorkun köyü, Avanos, Kınık" gibi yerel çömlekçiliğin yapıldığı yörelerden üreticiler, cam takı ve süs eşyası, lületaşı, seramik üreticileri ve çeşitli el sanatları ürünlerinin satıldığı stantlar alanın en çok gezilen kısımlarını oluşturuyor.
Sorkun - 17.09.2011
Gerze İlçesinde Yol Çalışmaları
Kubilay, yaptığı açıklamada, ilçenin Sarnıç, Kızılcalı, Başsökü, Karlı, Sorkun, Güzelyurt, Abdaloğlu, Acısu, Sazak, Gürsökü, Tatlıcak, Yamacık, Pirahmet, Sarımsak, Çağlayan ve Yakadibi, Kuzsökü grup yollarına toplam 18 kilometre asfalt kaplama çalışmasının yapıldığını söyledi.
Sorkun - 07.09.2011
Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu
Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenecek Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu kapsamında konferans, sergi, konser, yemek yarışması ile müzikal ve teatral gösterileri yapılacak. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, yaptığı yazılı açıklamada, Eskişehir'de tuğla kiremit sanayinin 1920'li yıllarda geliştiğini belirterek, söz konusu sanayinin yıllarca il ekonomisine önemli katkılar yaptığını kaydetti. Tuğla kiremit sektörünün kentin önemli bir kimliği haline geldiğini ifade eden Ataç, açıklamasında şunlara yer verdi: "Pişmiş Toprak Sempozyumu ile bir yandan kentimizin özellikle de Tepebaşı bölgesinin önemli kimliklerinden biri olan pişmiş toprağa sahip çıkmak, pişmiş toprağı sanatsal, sektörel ve bilimsel olarak ele alıp geleceğe taşımak istiyoruz. Sempozyum süresince açılacak seramik, geleneksel el sanatları sergileriyle, tuğla ve kiremit sektörünün ürünlerinden oluşan sergiler Eskişehirlilerle buluşturulacak, konferanslar verilecek, her gece farklı müzik ve teatral gösterileri yapılacak. " Sempozyum kapsamında seramik tornasında şekillendirme gösterileri, Sorkun ve Kınık güveçlerinde yöresel yemek yarışması gibi yarışmaların da düzenleneceğini dile getiren Ataç, bunlardan başarılı olanların ödüllendirileceğini kaydetti.
Sorkun - 07.09.2011
Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu
Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenecek Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu kapsamında konferans, sergi, konser, yemek yarışması ile müzikal ve teatral gösteriler yapılacak. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, yaptığı yazılı açıklamada, Eskişehir'de tuğla kiremit sanayinin 1920'li yıllarda geliştiğini belirterek, söz konusu sanayinin yıllarca il ekonomisine önemli katkılar yaptığını kaydetti. Tuğla kiremit sektörünün kentin önemli bir kimliği haline geldiğini vurgulayan Ataç, şunları ifade etti: "Pişmiş Toprak Sempozyumu ile bir yandan kentimizin özellikle de Tepebaşı bölgesinin önemli kimliklerinden biri olan pişmiş toprağa sahip çıkmak, pişmiş toprağı sanatsal, sektörel ve bilimsel olarak ele alıp geleceğe taşımak istiyoruz. Sempozyum süresince açılacak seramik, geleneksel el sanatları sergileriyle, tuğla ve kiremit sektörünün ürünlerinden oluşan sergiler Eskişehirlilerle buluşturulacak, konferanslar verilecek, her gece farklı müzik ve teatral gösterileri yapılacak. Ayrıca sempozyum kapsamında seramik tornasında şekillendirme gösterileri, Sorkun ve Kınık güveçlerinde yöresel yemek yarışması gibi yarışmalar düzenlenerek, başarılı olanlar ödüllendirilecek.
Sorkun - 26.08.2011
Ormanda Ektikleri Keneviri Sulamak İçin 200 Metre Hortum Döşemişler
Eskişehir'in Mihalıççık ilçesinin Sorkun köyünde yaşayan 4 kişinin ormanlık alana kenevir bitkisi ektiği tespit edildi.
Sorkun - 21.08.2011
Bozdağ: Terör Örgütünün Kökü Kazınıncaya Kadar Mücadelemiz Sürecek
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Terörün kökü kazınana kadar terör bitene kadar bu mücadele sürecek. " dedi. Bir dizi ziyaret, temel atma ve açılışlara katılmak üzere Yozgat'a gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kadışehir ilçesinde hayvan pazarı açılış törenine katıldı. Bozdağ burada yaptığı konuşmada terör konusuna ve Somali ziyaretine değindi. Ülkede terörün kökü kazınıncaya kadar mücadeleden asla taviz verilmeyeceğinin altını çizen Bozdağ, "Türkiyenin başında uzunca süredir devam eden terör belası var. Terörlede hükümetimiz kararlılıkla mücadelesini sürdürüyor. Terörün kökü kazınana kadar terör bitene kadar bu mücadele sürecek. Hava operasyanları ile terör inlerine operasyonlar düzenlendi. İhtiyaç olduğunda bu oprerasyonlar bundan sürede de her an terettüdüsüz mücadele sürecektir. Türkiye büyük bir ülke, terör örgütlerinin Türkiye üzerinde ne emel besledilerse hiçbirisi emeline ulaşamadı. Terör örgügütünün de sonu hüsranla bitecek terör örgütü arasına girecektir. Terör konusu partilerin kişilerin sivil toplum örgütlerin değil terör konusu 74 milyon türk milletinin konusudur. Biz bu anlayışla bakmamız lazım. Terör olduğunda teröre karşı tek vucut tek yumruk olması gerekenler, Ak Partiye karşı tek yumruk olurlarsa terörür ekmeğine yağ sürmüş oluruz. Terör sorunu konusu iç politada siyasi rekabetin konusu olmaktan kesinlikle çıkarılmaıl ve terör partiler üstü bir sorkun olarak telakki edilmesi, iktiradra olan partiye yardımcı olunmalı, bu şekilde yaparsak teröre karşı daha başırılı oluruz.
Sorkun - 20.08.2011
Güdül Vakfı Tarafından İlçede İftar Verildi
Merkezi Ankara'da bulunan Güdül Vakfı tarafından Anadolu öğretmen Lisesi bahçesinde 500 kişiye iftar yemeği verildi. Yemeğe, Güdül Belediye Başkanı Hüseyin Erdoğan, Vakıf Başkan Yardımcısı Adil Ulubay, Çağ Belde Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Sorkun belediye başkanı Arif Gülten, siyasi parti temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ile birlikte 500 kişi katıldı.
Sorkun - 05.08.2011
"Yayla Köyleri Evsel Katı Atık Toplama Çevre Projesi"
Erdemli Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince gerçekleştirilen "Erdemli Yayla Köyleri Evsel Katı Atık Toplama Çevre Projesi" kapsamında yıl sonuna kadar 26 köyde 3 bin metreküplük evsel katı atık toplanmasının hedeflendiği bildirildi. Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe, Çukurova Kalkınma Ajansı'nın mali destek verdiği proje kapsamında çöp toplama ekiplerin Sarıkaya ve Aydınlar köylerinde gerçekleştirdiği çalışmayı inceleyerek proje hakkında bilgi verdi. Özellikle yaz aylarında Aslanlı, Sarıkaya, Güzeloluk, Sorkun, Toros, Aydınlar, Harfilli gibi köylerde nüfus artışına paralel katı atıkların da artığını belirten Özefe, bu kapsamda geçen yıl Haziran ayında hayata geçirdikleri proje ile 26 köyün evsel katı atık çöplerinin toplandığını ifade etti.
Sorkun - 29.07.2011
Adıyaman'da Kardeş Cinayeti
Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde bir kişi, tartıştığı kardeşini av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Haydarlı köyü Sorkun mezrasında İbrahim Küp (19) ile ağabeyi Hüseyin Küp (23) arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.
Sorkun - 15.07.2011
Doğanşehir'de Dolu Ekinlere Zarar Verdi
Malatya'nın Doğanşehir ilçesine bağlı Kurucaova beldesinde aşırı yağış ve dolu yaklaşık 3 bin dönümlük arazideki ekinlere zarar verdi. Doğanşehir Ziraat Odası Başkanı Abdurrahman Doğan, aşırı yağış ve dolu nedeniyle zarar gören arazilerde inceleme yaptı. Kurucaova beldesinde aşırı yağışlar ve dolu nedeniyle tütün, fasulye, domates, biber ve buğday ekili arazilerin zarar gördüğünü belirten Abdurrahman Doğan, beldeye incelemelerde bulunmak için geldiğini söyledi. Doğan, şöyle konuştu: "Geçen günlerde ilçemizde meydana gelen şiddetli yağışın ardından beldeye yağan dolu nedeniyle Kurucaova'ya bağlı Çayırtarla, Kulbalık, Göltarla, Söğüt ve Sorkun gibi mevkilerde 3 bin dönümlük ekili arazi zarar görmüş.
Sorkun - 25.06.2011
Kur'an-ı Kerimi Ege'de En Güzel Okuyan İmam Hatip
Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Manisa'da Sultan Camii'nde gerçekleşti. Kur'an ziyafetinde Ege Bölgesi'nden 10 aday yarışmaya katıldı. Yarışmanın birincisi İzmir Balçova'dan Yeşil Camii İmam Hatibi Ahmet Yüksel oldu. Ahmet Yüksel 21 Ağustos'ta Türkiye finalinde Ege Bölgesi'ni temsil edecek. 'Okumak, Anlamak ve Yaşamak için' sloganıyla gerçekleştirilen Din Görevlileri Arası Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Bölge Yarışması Sultan Cami'nde gerçekleştirildi. Aydın, Antalya, Isparta, İzmir, Burdur, Denizli, Uşak, Muğla, Afyon, Manisa illerinden katılan yarışmacılar Kur'an-ı Kerim'i daha güzel okumak için birbirleriyle yarıştı. Vatandaşlar Kur'an-ı Kerim ikliminden feyzinden faydalanmak için camiyi doldurdular. Denizli Müftüsü Alaeddin Gürpınar da yarışmayı izledi. Yarışma Hatuniye Camii İmam Hatibi İsmail Cesur'un Kur'an-ı Kerim tilaveti okumasıyla başladı. Manisa Müftülüğü İlahi korosu birbirinden güzel ilahileri vatandaşlar için okudu. Yarışmanın seçili kurulu İl Müftüsü Sinan Cihan, Kuran Kursları Müdürü Osman Eken, Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Mehmet Demirtaş, İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Arif Karaca ve Hatuniye Camii İmam Hatibi İsmail Cesur tarafından oluşturuldu. Yarışmanın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Sinan Cihan, "Kur'an-ı Kerim bizim rehberimiz, mukaddes kitapların sonuncusudur. Her yıl 01–07 Ekim tarihleri arasında kutlanan camiler ve din görevlileri haftası münasebetiyle Hafızlık, Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma ve Ezan-ı Güzel Okuma konularında çeşitli yarışmalar düzenliyoruz. Güzel olan Kur'an'ı güzel okuma yarışması da son derece manalıdır. Bu tür yarışmalar sayesinde Kur'an-ı Kerim ile daha birlikte oluyoruz. " dedi. BİRİNCİ 21 AĞUSTOSTAKİ TÜRKİYE FİNALİNDE EGE BÖLGESİ'Nİ TEMSİL EDECEK Sinan Cihan, Din Görevlileri arası Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Bölge Yarışması'nın personelin yeteneklerini geliştirmesini sağlayacak planlı çalışma alışkanlığı kazandıracak ve mesleklerini cesaretle yapacak şekilde kendilerine güven duymalarını temin edecek çalışmaların yapılmasının önem arz ettiğini belirtti. Cihan, "Yarışmalar ilçelerden başlıyor, il, sonra bölge ve en sonunda Türkiye finaliyle sona eriyor. Bugün burada birinci olan arkadaşımız 21 Ağustos 2011 tarihinde Kırşehir'de yapılacak olan Türkiye finalinde Ege Bölgesi'ni temsil edecektir. Kur'an-ı Kerim'e daha fazla sarılmalıyız. " dedi. Kur'an-ı Kerim'i pek insanların okumadığını söyleyen Müftü Sinan Cihan, "Gerçi yeryüzünde en çok okunan kitap Kur'an-ı Kerim'dir. Her an okunan kitap Kur'an-ı Kerim'dir. Ancak buna rağmen Kur'an'ı okuma arzusu noktasında iyi bir yerde değiliz. Hayatımıza uygulama noktasında arzu edilen yerde değiliz. Bu yüzden bu tür etkinlikler, yarışmalar dostluğumuzun, varlığımızın güçlenmesine vesile olur. Bu yarışmaya katılma cesareti gösteren herkese teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılmak demek yarışmada birinci olmak demektir" diyerek tüm yarışmacılara başarılar diledi. Yapılan kura çekimi sonrası her aday sırası gelince Kur'an-ı Kerim'i okudu. Kur'an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasına Manisa'dan Kenan Evren Sanayi Sitesi Camii İmam Hatibi Yusuf Ege, Burdur'dan Başmakçı Köyü Yukarı Camii İmam Hatibi Abdülaziz Kuruoğlu, İzmir Balçova'dan Yeşil Camii İmam Hatibi Ahmet Yüksel, Afyonkarahisar Sandıklı'dan Sorkun Çarşı Camii İmam Hatibi Halil Genç, Uşak Ulubey'den Sanayi Camii İmam Hatibi İsmail Bulut, Antalya Konyaaltı'dan Arapsuyu Eski Camii İmam Hatibi Yunus Akkulak, Denizli'den Delikçınar Yeni Cami Müezzini Mevlüt Sağ, Isparta'dan Ulu Camii imam Hatibi Abdullah Ertuç, Aydın Köşk'ten Gökkiriş Köyü Gökiçi Mahallesi Camii İmam Hatibi Tuncay Yüksel ve Muğla Marmaris'ten İçmeler Kasabı yeni Camii Müezzini Vehbi Şimşek yarışmacı olarak katıldı.
Sorkun - 18.06.2011
Köy Kalkındırma Birliği Kurdular
Bayburt'un Aydıntepe ilçesine bağlı Sorkunlu köyünde vatandaşlar 'Köy Kalkındırma Birliği' kurdu.
Sorkun - 17.06.2011
Araklı Tüneli İnşaatında İnceleme
Bayburt protokolü, Araklı Tüneli inşaatında incelemelerde bulundu. Bayburt Valisi Kerem Al, AK Parti Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Aydıntepe Kaymakamı Abdullah Şen, Aydıntepe Belediye Başkanı Orhan Eraslan, İl Genel Meclisi Başkanı Raci Bayrak ile bazı yetkililer, Araklı tüneli şantiyesini gezdi. Şantiye şefi Erdem Genç, verdiği bilgide, tünelin 4 kilometre uzunluğunda çift gidiş geliş olarak planlandığını, tünel eğiminin ise yüzde 3, 5 olarak gerçekleşeceğini söyledi. Tünel giriş kısmının Aydıntepe ilçesi Sorkunlu köyü Aşağı Mezra Mahallesi, çıkış yerinin de Trabzon Araklı Kıran Yaylası olacağını ifade eden Genç, "Ayrıca yol güzergahı üzerinde viyadük çalışmaları da ilave edilecektir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sorkun Haberleri | Sorkun Haber - Haberler - Sayfa 10 - Sorkun haberleri, son dakika sorkun haber ve gelişmeleri burada. Eskişehir'e Gelen Yerli Yabancı Turistler Hediyelik Eşya Almak İçin Odunpazarı'na Uğruyorlar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.7.2021 08:14:43. #1.15#

title