Sorgun'da Halk Eğitim Merkezi Sergisi

Sorgun'da Halk Eğitim Merkezi Sergisi

AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Halil Şahbaz ve İl Genel Meclisi üyeleri Ali Ünlü, Mesut Kılıç, Mustafa Şanlı Halk Eğitimi Merkezi’nin yıl sonu sergisini gezdi.

Sorgun'da Halk Eğitim Merkezi Sergisi

AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Halil Şahbaz ve İl Genel Meclisi üyeleri Ali Ünlü, Mesut Kılıç, Mustafa Şanlı Halk Eğitimi Merkezi'nin yıl sonu sergisini gezdi.

Milletvekili Soysal, Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün çok önemli kurslar açarak birçok kursiyere iş olanağı sağladığını söyledi.

Açılan kurslarda yapılan işlerden özellikle, bakır işlemeciliği, çinicilik, rölyef, hat sanatı ve çeyizlik eşyaları dikkat çektiğini ifade eden Soysal, şunları kaydetti:

"Halk Eğitimi Müdürlüğümüzü kutluyorum. Burada açılan kurslara katılan bayanlarımızın bir çoğu birer usta olmuşlar. Özellikle bakır işlemeciliği ve çinicilik kurslarında yapılan işleri çok beğendim. Birde kültür mantarı yetiştiriciliği ile bir çok bayana iş olanağı sağlanması takdir edilecek çalışmalar. Bu kurslarda üretilen işlerin daimi bir satış yerinin olması gerekir. Bu görevi ben üstleniyorum. Gerekli girişimleri yapıp, bu konuya bir çözüm sağlayacağız." - Yozgat

Kaynak: AA