Sonuç Bildirgesinde Saldırı Kınandı

Sonuç Bildirgesinde Saldırı Kınandı

Irak'a Komşu Ülkeler İçişleri Bakanları 4. Toplantısı'nın Sonuç Bildirisinde, Terör Örgütü PKK'nın 21 Ekim'de Hakkari'de Düzenlediği Saldırı Kınandı.

Sonuç Bildirgesinde Saldırı Kınandı
23.10.2007 23:13 | Son Güncelleme: 23.10.2007 23:13

Irak'a Komşu Ülkeler İçişleri Bakanları 4. Toplantısı'nın sonuç bildirisinde, terör örgütü PKK'nın 21 Ekim'de Hakkari'de düzenlediği saldırı kınandı.

Kuveyt'te düzenlenen Irak'a Komşu Ülkeler İçişleri Bakanları 4. Toplantısı sona erdi. Toplantının ardından yayımlanan sonuç bildirisinde, terör örgütünün saldırısı kınanırken, "şehitler için Allah'tan rahmet, ailelere sabır, yaralılara da acil şifalar" dilendi.

Sonuç bildirisinde, terörist grupların ve silahlı milislerin eylemlerini engelleme ve Irak hükümetinin üst düzey güvenliği sağlamasına ilişkin çabalarının desteklenmesi için gerekli adımların atılması üzerinde de uzlaşmaya varıldığı belirtildi.

Bildiride, Irak'ı ve komşu ülkelerin güvenliğini tehdit eden terörist gruplarla bağlantılı eylemlerin önüne geçilmesi, Irak ve komşu ülkeler arasında bu konuda etkin işbirliğinin güçlendirilmesinin gerekliliği vurgulandı.

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title