Sonbahar Filmi

Sonbahar filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Sonbahar filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Sonbahar Filmi
09.07.2011 09:36 | Son Güncelleme: 09.07.2011 09:36

Yusuf, geçirdiği ağır hastalık yüzünden cezaevinden serbest bırakılır ve köyüne döner. Sadece yaşlıların kaldığı köyde Yusuf ve arkadaşı Mikhail’in konuşmaları hep yaşanmamış gençlikleri ve zamanla ilişkileri üzerinedir. Yusuf yıllarca hapishanede kalmanın verdiği alışkanlıkla insanlarla kolay ilişki kuramaz. Bir gece karşısına ilçedeki meyhanede konsomatris olarak çalışan Gürcü kızı Elka çıkar.Farklı dünyalardan gelen bu iki insanın birlikteliği için ne zaman ne de koşullar uygundur. Yine de Yusuf için aşk son bir kez hayata tutunma ve kendi yalnızlığından sıyrılma çabasına dönüşür. Eka içinse Yusuf bu dünyadan çok uzakta, hatta şimdiki zamanda yaşamayan, Rus romanlarından kaçmış bir karakterdir.

90 sonrasını arka planına alarak bir dönemin ironisini, acımasızlığını ve gerçekliğini ele alan filmde, yakın tarih hem belgeleniyor hem de eleştirel bir süzgeçten geçiriliyor.

Yönetmen: Özcan Alper

Senaryo: Özcan Alper

Oyuncular: Gülefer Yenigül, Serkan Keskin, Megi Aboulzade, Onur Saylak

Filmin Türü: Drama

Orijinal Adı: Sonbahar

Yapımcı Firma: Kuzey Yapım

Yapım Yılı: 2007

Yapım Ülkesi: Türkiye

Orijinal Dili: Türkçe

Resmi Sitesi: http://www.sonbaharfilm.com/

Dağıtıcı Firma: Tiglon Film

Vizyon Tarihi: 19.12.2008

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title