Sonay Dikkaya ve Ufuk Yıldırım'ın Bebekleri Yaşam Mücadelesini Kazandı

Sonay Dikkaya ve Ufuk Yıldırım'ın Bebekleri Yaşam Mücadelesini Kazandı

Ntv Spikerlerinden Sonay Dikkaya Yıldırım ve Müzisyen Ufuk Yıldırım Prematüre Olarak Doğan Bebekleri Verdiği Yaşam Mücadelesini Kazandı. 26 Ekim'de Henüz 7 Aylıkken Dünyaya Gelen Yiğit Şan Bebek, Taburcu Oldu. Yıldırım Çifti ve Doktorları Bebeklerinin Hayata Dönüş Mutluluğunu Düzenledikleri Basın Toplantısı ile Paylaştı.

Sonay Dikkaya ve Ufuk Yıldırım'ın Bebekleri Yaşam Mücadelesini Kazandı

NTV Spikerlerinden Sonay Dikkaya Yıldırım ve müzisyen Ufuk Yıldırım prematüre olarak doğan bebekleri verdiği yaşam mücadelesini kazandı. 26 Ekim'de henüz 7 aylıkken dünyaya gelen Yiğit Şan bebek, taburcu oldu. Yıldırım çifti ve doktorları bebeklerinin hayata dönüş mutluluğunu düzenledikleri basın toplantısı ile paylaştı.


DOKTOR ŞARMAN: "BİZ YORULDUK, O YORULMADI"


Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Şefi Doktor Gülnihal Şarman, "Objektif olmaya çalıştık tüm ekip olarak. Elimize aldığımızda çok minik bir bebek vardı ve 29 haftaya göre daha erken doğmuş bir bebek gibiydi, önümüzde çok uzun bir yol olduğu belliydi. Bu süreçte biz yorulduk, o yorulmadı" diye konuştu.


"GÖZÜNÜN İÇİNE BAKIYORUZ"


Hamileleğinin 29. haftasında riskli bir şekilde sezaryan olarak bebeğinin dünyaya getiren Sonay Dikkaya Yıldırım, "Çok duyguluyum. Anne olmak çok güzel bir şeymiş. Allah herkese evlatlarını bağışlasın" diyerek bebeği için dua eden herkese teşekkür etti. İlk kez anne olmanın heyecanını yaşayan Dikkaya, "Umuyorum ben de işte bebeğime bakmayı öğreneceğim. Prematüre olduğu için çok gözünün içine bakıyorsunuz. Normal bir bebek olsaydı daha rahat davranabilirdim ama şimdi çok heyecanlıyım" diye konuştu. Sonay Dikkaya basın toplantısı sırasında gözyaşlarını tutamadı.


"ANNESİ KARNINDA TAŞIDI, BEN DE ÖMRÜM BOYUNCA KUCAĞIMDA TAŞIYACAĞIM"


87 gün boyunca yoğun bakımda kalan Yiğit Şan bebeğin babası Ufuk Yıldırım ise "Duygularımı nasıl tarif edebileceğimi bilmiyorum. Her dünyaya gelişini tekrar düşündüğümde tarif edilemez duygular yaşıyorum. Annesi karnında taşıdı, ben de bundan sonra kucağımda taşıyacağım onu" dedi. Müzisyen Ufuk Yıldırım bir gazetecinin "Siz sanatçısınız, bu yoğun duygularla şarkı yaptınız mı?" sorusuna da "Gecemiz gündüzümüz dualarla geçti, şarkı yapmaya fırsat bulamadık" diye yanıt verdi.


Yiğit Şan, 680 gram ağırlığında prematüre olarak dünyaya gelmişti. Doğar doğmaz Amerikan Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan bebeğin bugün taburcu edilmesine karar verildi.

Kaynak: DHA