Sonar'ın Anketinden Çarpıcı Sonuç Çıktı

Sonar'ın Anketinden Çarpıcı Sonuç Çıktı

2011 genel seçimlerine en yakın sonucu tutturan Sonar, Gezi eylemleri sonrası yaptığı ilk anketin sonuçlarını açıkladı. Ak Parti'nin kan kaybettiğini açıkladı.

Sonar'ın Anketinden Çarpıcı Sonuç Çıktı

Gündemin en hızlı değiştiği ülkelerden biri olan Türkiye'de her gün yeni bir olay patlak veriyor. Gündemin bu kadar sık değiştiği bir ülkede vatandaşların siyasi tercihlerinde de zaman zaman değişiklikler olabiliyor.AK PARTİ KAN KAYBEDİYOR2014 yerel seçimlerine kısa bir süre kala anket şirketleri yapmış oldukları araştırmaların sonuçlarını kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor. CHP'ye yakınlığı ile bilinen Sonar Araştırma Şirketi Gezi olaylarından sonra gerçekleştirdiği ilk seçim anketinin sonuçlarını açıkladı. Araştırmasından çıkan sonuçlarda AK Partinin oy oranındaki düşüş dikkatlerden kaçmıyor.CHP VE MHP YÜKSELİŞTE


2011 genel seçimlerini milimetrik bir isabetle doğru tahmin eden Sonar'a göre, bugün seçim olsa AK Parti 6 puan kaybederek %44.1 oranında oy alacak. Ankette AK Parti'deki düşüşün aksine CHP'nin oy oranını yüzde 28'e çıkardığı görülüyor.

Çözüm süreciyle birlikte oy kaybedeceği tahmin edilen MHP'nin de oylarını yükselttiği görülüyor.