) Son Yılların En Büyük Uyuşturucu Operasyonu Böyle Görüntülendi

) Son Yılların En Büyük Uyuşturucu Operasyonu Böyle Görüntülendi

Polis, operasyonda 354 kilo 800 gram eroin ele geçirdi, 6 kişiyi gözaltına aldı.

) Son Yılların En Büyük Uyuşturucu Operasyonu Böyle Görüntülendi

İstanbul'da son 2 yılın en büyük uyuşturucu operasyonunda film sahnelerini aratmayan görüntüler ortaya çıktı

Polis, operasyonda 354 kilo 800 gram eroin ele geçirdi, 6 kişiyi gözaltına aldı.

Operasyonda yakalanan şüphelinin, 500 bin Euro bulunan çantayı polise uzatıp "Çantayı al beni bırak" dediği öne sürüldü

Habip ATAM - İstanbul DHA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri, Büyükçekmece'de yaptığı operasyonda 354 kilo 800 gram eroin ele geçirdi. Film sahnelerini aratmayan operasyon saniye saniye kaydedildi.

ÖNCE TIR SONRA MİNİBÜS

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 ay süren takibin ardından 21 Ocak günü harekete geçti. İran'dan yüklenen uyuşturucu ile Türkiye'ye giren TIR takibe alındı. Avrupa'ya götürülmek istenen uyuşturucu Büyükçekmece'de bir minibüse yüklendi. Operasyon için hazırlık yapan polis, minibüsü takip etmeye başladı. Minibüse eşlik eden otomobilleri de izleyen polis baskın için start verdi.

FİLMLERİ ARATMAYAN GÖRÜNTÜLER

Polis kamerasınca saniye saniye kaydedilen operasyonda, takip edilen minibüs Büyükçekmece'den çıkmadan durduruldu. Minibüs ve peşindeki araçlarda bulunan kişiler yere yatırılarak gözaltına alındı. Minibüsün içindeki çuvallarda yapılan incelemede battaniyelere sarılı 354 kilo 800 gram eroin ile geçirildi.

POLİSE EURO DOLU ÇANTAYI RÜŞVET OLARAK VERMEK İSTEDİ

Polisin otomobilde yaptığı aramada yakalanan bir şüphelinin içinde 500 bin Euro bulunan çantayı uzatıp "Çantayı al beni bırak" diyerek rüşvet teklif ettiği öğrenildi. Daha sonra şebekenin ele başı olduğu belirtilen Orhan T.'ye ait Ataköy Marina'daki yatta arama yapıldı. Polisler burada da bir silah ele geçirdi.

Operasyonda Orhan T'yle beraber Sabri Ö., Necmi Ç., Mehmet G., Bektaş A., ve Cafer K.,'yi gözaltına aldı. Operasyonda ayrıca 515 bin 560 Euro, 24 bin 750 TL ve 30 bin 100 ABD Dolar, 2'si ruhsatlı 4 tabanca ele geçirildi.

SON 2 YILDAKİ EN BÜYÜK MİKTAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamada şebekenin İran'dan getirdikleri eroini önce Van ardından İstanbul üzerinden Avrupa ülkelerine götürmek istediği ortaya çıktı. Yetkililer, yakalanan eroinin son 2 yılda ele geçirilen büyük miktar olduğunu belirtti.

Emniyette işlemleri tamamlanan 6 şüpheli, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.