Son Duasını Okudu Ve...

Son Duasını Okudu Ve...

Haliç Köprüsü'nden atladı vatandaş kamyon brandasıyla kurtardı

Son Duasını Okudu Ve...

Genç kadının köprüden atlaması ve vatandaşın kamyon brandalı kurtarma operasyonu DHA kamerasına saniye saniye yansıdı.

Olay saat 17. 00 sıraları Haliç Köprüsü üzerinde meydana geldi. İddiaya göre eşinden boşandığı için bunalımda olan B.Sipal intihar etmek için köprüye çıktı. Köprü korkuluklarındaki Sipal'i gören vatandaşlar park halindeki bir kamyonun brandasını aldı ve Sipal'in atlama ihtimaline karşı köprü altında brandayı açarak beklemeye başladılar.

Bu sırada polis ve bazı vatandaşlar köprü üzerinde Sipal'i atlamaması için ikna etmeye çalıştı. Polisin ve vatandaşların bir süre ikna için uğraştığı Sipal bir anda korkuluklarını tuttuğu köprüden kendini boşluğa bıraktı. Hızla aşağı düşen Sipal, vatandaşların açtığı brandanın üzerine düştü. Brandanın üzerine düşen Sipal yere çarpmaktan ise kurtulamadı. Yere çarparak çeşitli yerlerinden yaralanan Sipal'in hayatını vatandaşların açtığı branda kurtardı.

ATLAMA ANI KAMERAYA SANİYE SANİYE YANSIDI

Begüm Sipal'in köprü üzerinden kendini boşluğu bırakması ve brandanın üzerine düşmesi Doğan Haber Ajansı (DHA) kameralarına saniye saniye yansıdı. Şans eseri yoldan geçen bir doktorun müdahale ettiği yaralı B.Sipal, ambulansla Eyüp Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sipal'in tedavisi devam ediyor.

Bu arada 3 Nisan 2010'da aynı yerde intihar girişiminde bulunan B.Önder isimli kadının da Sipal'in arkadaşı olduğu öğrenildi. Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.