HABER: Son Dakika: Kız çocuğuna istismardan tutuklanan sözde tarikat şeyhiyle ilgili Diyanet'ten açıklama: Zalim ellerle mücadele hepimizin görevi

Son Dakika: Kız çocuğuna istismardan tutuklanan sözde tarikat şeyhiyle ilgili Diyanet'ten açıklama: Zalim ellerle mücadele hepimizin görevi

3 Eylül 2020 16:16
Son Dakika: Kız çocuğuna istismardan tutuklanan sözde tarikat şeyhiyle ilgili Diyanet'ten açıklama: Zalim ellerle mücadele hepimizin görevi

Diyanet'ten, 12 yaşındaki kız çocuğuna istismardan tutuklanan sözde tarikat lideriyle ilgili, "Çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir" açıklaması geldi.

Haber Yorumları (271)
COŞKUN: Nasıl mucadele edeceksiniz 5 yaşındaki bebeler takke entari ile rahle eğitimine alınıyorlar görmuyomusunuz kucuk kızların dini nikahla alınabileceğine cevaz veriyor bunlar referansta peygamber yarın bir felaket olunca yine anlatacakmısınız 100 yıldır tarikat var bu ulkede bizi de kandırdılar falan mı diceksiniz
ZEYNEP: İstismarı din ile ilişkilendirmek ne kadar cahilce,bu cinsel dürtü sanki ecnebide yok..Dinimiz zaten bunun için var kontrol etmemiz için emirler veriyor ama işte insan oğlu nefsin kölesi .
ZEYNEP: İstismarı din ile ilişkilendirmek ne kadar cahilce,bu cinsel dürtü sanki ecnebide yok..
M: Azgın köpek allah belanızı versin
İSMAİL: şeriat deyince niçin korkuyorunuz şeriat CENABU ALLAH ın hükümleri kanunları ona sarılan uyanlar için korku yok şeriat maskesiyle insanları aldatanlar elbette belasını bulacak
NUMAN: bu tarz sapıkları bilerek ortama sürüyorlar son günlerde istanbul sözleşmesi ilgili çalışmalar yapılırken kadınlarımızı ve çocuklarımızı bu sapkınlardan avrupai sapkınlık kanunu ile koruyamayız kendi kültür yapımız bütün avrupa kanunlarından üstündür
MEHMET: İnsanlığın varlığından buyana , dinler herzaman başkasını kullanmaya yönelik bir araç olarak kullanılmıştır. Buda onlardan biri.
TABİKİ ŞERİAT: hata yapan insanlara kızarak Allahın dininin temel yasaları olan şeriata karşı cephe aşmak gülünçtür. Bu din kimsenin babasının tekelinde değildir müslümanız diyorsak tabiki şeriat istiyeceğiz. Şunu unutmayın ki kusursuz olan insan değil islamdır. Bu adam islamda yol belirleyici bir unsurmu ki onun yaptığı hatayla islama saldırı düzeyinde konuşmalar yapılıyor.
1907: Git şeriatını Arabistan da, İran da yaşa buraları sana göre değil
EZBER: Bir tutturmuşlar sen mslümansan git şuraya buraya..sanki bu pis dürtü başka insanlarda yok. herkes masum kedi böyle aciz hale düşen din ile ilgilenenler günahkar.. yaptığı tabi ki günah ama sen git diyen hele siz gibiler hiç masum değil sanki siz de nefis yok siz daha berbatsınız!!!
AHMET: Bunlar hepsi tuzaktır inanmayın.islamı ve islamı yaşayanları kötülemektir niyetleri. Bir denizin kenarında ailece çırılçıplak soyunanlar neden birşey demiyorlar?
...: Atalarımız ne güzel demiş ''''Her koyun kendi bacağından asılır. '''' her insan yaptıklarından kendi sorumludur ve bu sorumluluk kula değil Allah''adır. Sen kalkmış denizdeki insanları, dini duyguları sömürerek kazanç sağlayan sapkın bir pislikle bir mi tutarsın bre midesiz!
COŞKUN: Akşam tv de de vardı bunlar tuzak diyen kadınlar vardı senin gibi kuş beyinliler var yani yalnız değilsin adam şeytana uydum diyor kızın babasına öldür beni diyor bu da kalkmış islamdan bahsediyor bu papazlartın islamla ne alakası var
HAKAN: Bence dagin gorunen kucuk biryani diyanet bu olaylara el atmali butur cematler insanlari dinden sogutuyorlar ulkede ateyis nufusu aldi basini gidiyor gerci diyanetde pek guven vermiyor ama sonucda resmi kurum
VELİ: Galiba seçim yaklaşıyor
Bİ GARİP YOLCU: Bu adamda şeytan tipi var
Bİ GARİP YOLCU: Berk efendi herkes anlamak istediği gibi anlar.....
SONASKER: BUNLARI HABER YAPMAYALIM YOKEDİNNNN
...: Sebep? Aksine bu tarz şeyleri daha çok haber yapın ki bu din tüccarlarının gerçek yüzü daha net anlaşılsın.
AD: diyanetin aklı yenimi yerine geliyor
SRDR: Mevlana, Yunus emre, Hacı Bayram veli, Aziz Mahmut Hüdayi, Şeyh Edebali vb binlerce halkın gönlünde taht kurmuş Allah dostlarının hepsi Tasavvufi tarikatların terbiyesinden geçmiş isimleri günümüzde dahi hayırla anılmaktadır. Halen günümüzde bu Allah dostlarının silsileleri devam edenler bulunmaktadır. Burada devlete düşen gerçekten tasavvufi tarikatların tespitini yapıp şarlatanları, halkın dini duygularını istismar edenleri, tespit etmelidir. Ki gerçek Allah dostları da töhmet altında kalmasın
NOKTA: Dinayet(!) ikili oynuyor, yok niteligindedir, zira beyan ettikleri ve yaptiklari dinle dalga gecmektir.
MECELLE 1917 DEN ÖNCEKİ HALİNE BİR BAK: Bu ŞEYH Mecelle uygulansa idi bu kızla evlenebilirdi. Bu tarikatlarda öğretilen de bu.. Daha ileri gidip İmam Hatiplere 1917 mecelle okutulsun diyenler de bunlar. Mecelleye göre buluğ başlangıcı 9 yaştır kızlarda. 15 yaş da bluğ sonudur. Bu nedenle İmam Hatiplerde 9 yaşından itibaren kız çocukları başlarını örtmeliler derler. Özetle başı örtüldüğü an nikah da caizdir diyen bu Nurcu Tarikat Lideri ve benzerleridir. Artık FETÖ Yüzünden aklinizi başınıza almadı iseniz ne yapsın size Rabbim?
SELMA: Şimdi bu olay üzerinden dine inançlı insanlara laf atanlar, kötü örnek örnek olamaz bu kişi islamı ve inançlı insnaları temsil etmez. bilinki eğer olay doğruysa ve kanıtlanırsa sizin çağdaş hukunuz 3-5 sene hapis verir bu adama ama şeriat olsa hükmü idamdır şeriatta laf atanlara duyurulur. . .
BU TARİKATLAR ON BES YİL ÖNCE YASAKLANSAYDİ: Bugün TC AKP Diye Birse Olmayacakti Hatta Cakma Darbe Bile Olmayacakti
VEYSİ: Bu biseymi her sokakta kuran kursu adı altında tarikatlar var. Aileler yazın çocuklarını buralara yatılı veriyor.
VATANDAS: bu gibi tipleri zamanında atatürk astığı için bir kesim atatürke kin duyuyor.
EZBER: Cahilin önde gideni bu tipler dediğin astığı âlim Allah dostlarıydı..ah keşke o atan senin zihniyetinde olanları assaydı!.
NURİ: Her 15 senede bir böyle adamlar çikiyor insanlar bunların peşine gidiyor hiç mi kafa çalışmıyor ha puta tapmışsın ha bu dinden anlamayan adamın peşine takılmışsın aynı
DİSLİKE VEREN ZİHNİYET: Ey dislike verenler hükümetinize sahip çıkın.! Lakin IP adresleriniz tespit edilmiş ve veritabanına not edilmiştir! Akp’den sonra birer birer yargılanacak ve İstiklal mahkemelerinde hesap vereceksiniz!
YAHYA: Hala şeriat ve idam istiyoruz diye bağıranlar nerede şimdi.
BERK: Ne alakasi var? Bu kişi şeriatı temsil etmez. Şeriat hukuktur İslami hukuk demek kişilerle ne alakası var...
VETERİNER: Önce bir oku şeriat ne demek miş.Biz hala şeriat ve idam istiyoruz.İstiyoruz ki vunun gibi yoksunları içimizden temizlensin.İstiyoruz ki artık hiç bir suç cezasız kalmasın,
ORHAN: Senin adında yahya ama belkide Aronsun
OBJEKTİF VE NESNEL: Oh ne güzel kardeşim be. İşinize geliyor dini alet edenler üzerinden gerçek dinini yaşamak isteyenlere. Artık yeter bir kişinin yaptığı açıklamayı dine bağlamak. Bunlar çok eskilerde kaldı. Devir kafayı çalıştırma vakti. Ezberleri boz ve gerçeği gör....
ANKARA: Şeriat olsaydı böyle şarlatanları direkt sallandırırdı. senin sistemin böyle sahtekarları üretiyor. Üretmeye devam ediyor.
SRDR: Hep aynı taktik, Bunların hepsi İngiliz oyunu, Bunlarıda yesin türkün koyunu. Yaa varya üç yüz yıldan beri aynı taktikler at çamuru yapışmazsa da izi kalsın taktiği. Bir fetö çıktı tüm tasavvufi tarikatlara terör gözüyle bakılmaya başlandı. bundan sonrada artık tacizci diye bakarsınız. Bir kişi de Allah rızası için bu işin gerçek yüzü ne. bu adam kimin nesi demiyor. direk saldır tarikatlara. Kimse bu adam kimin ajanı demiyor.
TORPİDO: yahya ismin guzelde sen cirkinsin neden anlamiyorsun bu adam ya sapkin yada hasta
UĞUR: Şeriattan kastın islamsa, İslam da bu tür din istismarcılarına en ağır cezayı veriyor. Diyanetin açıklamasını duymadın herhalde.
...: Bu sahtekarların cezası kesilsin. Din adına neler yapıyorlar. Din gözükmeyen bi şeydir ne sarıktan ne de örtüden belli eder kendini. Kalpte yanasır. Böyle pis ruhlu insanlara en ağır cezayı versinler. Ickicilere laf atarlar, ki zararları kendine, kendileri ise beyin yıkar yada çocuk taciz eder.
TRET: Yorumlardan yola çıkarsak en azından bu sayfada ne kadar tarikat cemaat seven varmış. En iyi cemaat cami cemaatidir.
BİR DOST: 0 1000 yaş fark etmez kime taciz varsa taciz eden idam edilsin.
HAKKI BURAK: Böyle sahtekar adamlara inanmayın. Bu sadece bir örnek. İnanın ki daha fazlası var. Allah deyip milleti kandıran din tüccarları. Çocuklarınıza evde Kuran öğretin. Zaten artık her evde internet var.
YAHYA: Aynen, yorumunuza destek var.
DOĞRUCU KİTAPÇI: sapık pedofili şeyhi destekleyenler Allah düşmanı peygamber düşmanı kafirlerdir
...: Bu yoruma neden karşı çıkanlar çoğunlukta?! Ne kadar acı bir tablo, yazık sizin pis zihinlerinize. . .
AHMET: Allah kimseyi 12 yaşındaki çocuğu istismar eden sapığı savunacak kadar şerefsiz yapmasın..
DELİDİR AMA!: Bir kaç satırda yazmaya çalıştığımı , sen tek satırda yazmışsın be kardeş .
...: Yorumlarda sapık pisliği savunanların çoğunlukta olması dehşet verici! İlk ayeti oku diyen bir dinin insanlarının bu kadar cahil olması ne kadar üzücü. . . Uyanmanız için daha başınıza ne gelmesi gerekiyor!
ÇUKUROVALI: Ne kadar çok sapık varmış arkadaş . . . Kendileri de yazmıyor sadece dislike veriyorlar . . . Bu ülkeyi size yedirmezler sapık zihniyetliler . . . Neymiş Allah dostuymuş . Allah''ın böyle dostu mu olur . . .
TR: ülkeyi size yedirmezler diyorsunda bu zihniyet yönetiyor ülkeyi
BOZKURTLARIN SESSİZLİĞİ: yok, yazanlar var. mesela cevdet/melih rumuzu aynı. haberleşip yaptılar bunu. hatta birkaçı yanyana. yatsı namazından sonra devam ediyorlar. bolu yanındaki ilin, iki ilçesinde yoğunluk var.
ÇUKUROVALI: Vallahi TR kardeş o zihniyet yönetiyor diyorsun da . . . . O dediğin zihniyet bile bunların yanında melaike gibi kalır . . . Gerçi dediğinde haklıda olabilirsin . . . Yani al birini vur ötekine . . . Yok beeee okararda değil . Dur şimdi kafamı karıştırdın . . .
ÇUKUROVALI: BOZKURTLARIN SESSİZLİĞİ , vay kardeş dedektif gibi çalışmışsın . Tespitin doğru . Bu dislike ler yatsı namazından sonra çoğaldı . Akılları sıra algı yapıyorlar güya kendilerini destekleyen çokmuş gibi gösterecekler. Yemezler . yediremezler
URFALİ: aha bunun yüzünden hedef tahtasına gerçek alimler gelecektir .hedef gerçek olanlar demedi demeyin.
:): gerçek alim dediğin talebelerini camiye yönelten götüren alimlerdir yoksam muritlerinden para toplayarak istabulda buyük devasa hastaneler kurup şatafatı yaşayanlarla dolu :)
ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ: Zenginlik, huzur içinde yaşıyordu Türkler. Taa ki Zalim Haccac ve Kuteybe emrindeki Arap orduları Orta Asya''ya gelene kadar. Semerkant, Talkan, Curcan yağmalandı. Direnen binlerce Türk ceviz ağaçlarına asıldı. Yıllarca kalıp kültürlerini yerleştirdiler. İşte bu sonun başlangıcıydı.
OGRETMEN: Sonuç olarak sayın araştırma görevlisi beyfendi? Türkler Müslüman mı olmasaydı:) bak burda biseyler otebiliosan sonun başlangıcı olmamış demektir sonun başlangıcı diosan macarlara bak anlarsın sayın araştırma görevlisi beyfendi;)
MEHMET: Hepsi yalan hiç bir tarihi ve bilimsel kanıt yok hepsi lftira cennet mekan Yavuz Sultan Selim hana da iftira atıyor sizin zihniyet siz ideolojik ve mezhepcisiniz dizden araştırma görevlisi olmaz olsa olsa sol marginal mezhepçi militan olur
KEKOO: Son derece doğru bir tespit.Erdoğan Aydın in nasıl müslüman olduk adlı eseri okunmalıdır.
ZİYA: türkiyede insanları dinden soğutuyor bu mahluklar
MEHMET: Vinçli yapiliyir amaç zaten dinden soğutmak şeytan komitesi tiyatrosu 28 Şubat gibi
HAKAN: bi bitmedi bu yaratıklar
ŞEMS-İ TEBRİZİ: Şu dünyada semadaki yıldızlardan daha fazla sayıda sahte hacı hoca şeyh şıh var. Hakiki mürşit seni kendi içine bakmaya ve nefsini aşıp kendindeki güzellikleri bir bir keşfetmeye yönlendirir. Tutup da ona hayran olmaya değil.
ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ: Hakiki mürşit bilimdir.
ALİ ARSLAN: Bütün tarikatlar cemaatler kapatılmalıdır.bunlar cumhuriyet karşıtı şer yuvası minik yavrularımızı tecavüz taciz eden sapıkların yuvalandığı yerler haline gelmiştir.
ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ: Ne çektin be Türkiyem bu din tüccarlarından!
ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ: ''Sözde tarikat şeyhi'' derken. . . ? Bunların orjinalleri nasıl ki?
MECHUL ASKER: Hadi bu seferde 1 kereden bişey olmaz desenize..
MELİH: O da iftira kimse bir kereden bir şey olmaz demedi sizin trillerin uydurmasi kimse öyle bir şey demedi tamamen algı manupulasyon istersen araştır onu dese dese sizin cenabet zihniyet soyler muhafazakar insanlar degil
MELİHE CEVAP: Oğlum mal mısın. Beynin çürümüş senin. La gir bak hele fukara
MEHMET: Melih gökcek ile Poz vermis Bu din sömürücüsü
T.C.: Bu seytanin yüzünü kapatin lütfen, iphonuma tüküre tüküre bozulacak.
ALİ: Böyle din tacirlerine fırsat vermemk gerekiyor. Ey akıllı insan kuran ve resulünu oku,tanı araştır. Kuranı anlayacağun dilin okuduğunda böyle aptallara gerek yok. Tarikat ların islam da yeri yoktur. İslama düşmandır. Fetöden akıllanmadın mı.
BURAK: Begenmeyenlere bakarsak hala ulke sahtekar dolu
...: Bu yorumu bile beğenmeyenleri çoğunlukta olması! Siz neyin kafasındasınız, çürümüş beyinlerinizi hiç mi kullanmazsınız! Bağlı olduğunuz din(!) size oku der, kula kul olmak nedendir!
EMRE: Bugün Türkiyede en elit ve en zengin kesim hepsi bir tarikata bağlıdır. . Bugün Türkiyede gördüğünüz holding sahipleri , ceolar vs vs hepsi bir tarikatın Mürididir. . Bugün Türkiyede 25 ten fazla Hristiyan tarikatı ve cemiyeti en az 10 dan fazla Yahudi tarikatı var ve bu tarikatların üyeleri Türkiyenin en zengin ve tanınmış kişileri . . Bugünkü Dünya Düzeninde Amerikasından başla , İngiltere , Fransa vs vs bu ülkelerin en üst düzey insanları tarikat mensubudur. .
LFC: holding sahipleri malları satılsın diye bu takoz kafalıları kullanıyo. mürit değiller, tamamen duygusal. . bakıyo çok miridi var şeyh bi fetva verse mallardaki satış tavan yapcak işte senin gibi cahilleri kullanıp mallarının satılmasını sağlıyor. holding sahipleri yurtdışında okumuş genellikle deist olmuş sadece şirketlerini düşünen insanlardır.
DİN DÜŞMANI ZINDIK LAR: Korkuyorum ki camiye gidem millet bizide sahtekar sanıyor
SİVASLI: caminin ne suçu var kardeşim gelenler kullanıyorsa hem sen kendine bak klpten inan
YAHYA: Camileri tarikat şeyhiylerin cenneti yapanlara teşekkür edin. Kim oldukları biliniyor.
DELİDİR AMA!: Diğer tarikatçılar da burada . Telefonlaşıp tröstleşmişler . . . Bu şeyh müsvettesinin babayla telefon görüşmeleri ortaya çıkmasına rağmen bu sapık kişiyi destekleyenler var . . . Tamam peki , bu olayda şeyh masumsa benim Allah cezamı versin yok değilse bu zatı koruyup kollayanların Allah belasını versin . . .
MİSAFİR: Yorum yok
YILMAZ: Diyanet ne, aman uyanacak tekkelerden inananları kurtaracak
EMRE: Türkiyede HAHAMLAR ve PAPAZLAR doğarken hadım edilmiş doğuyorlar 1923 ten itibaren Türkiyede tek bir cinsel suça bulaşmadılar. . .
1 2 3 4
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Son Dakika: Kız çocuğuna istismardan tutuklanan sözde tarikat şeyhiyle ilgili Diyanet'ten açıklama:
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 22:01:48. #1.14#
title