NATO Genel Sekreteri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özür Diledi

NATO Genel Sekreteri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özür Diledi

NATO tatbikatındaki skandal ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak özür diledi.

Atatürk'ün heykelinin hedef tahtasına konulduğu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isminin ise düşman lider olarak kullanıldığı skandal NATO tatbikatının yankıları devam ediyor.

NATO GENEL SEKRETERİ ÖZÜR DİLEDİ

NATO Müşterek Harp Merkezinde 8 - 17 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenen ''Trident Javelin 2017'' adlı tatbikatında Türkiye'yi hedef alan alan bu skandallar için NATO Genel Sekreteri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür diledi.

NATO GENEL SEKRETERİ, ERDOĞAN'I ARADI

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak benzer bir hadisenin tekrarlanmaması için gerekli tüm tedbirlerin alınacağını, yaşanan skandalın NATO ve Türkiye arasındaki ilişkileri olumsuz etkilememesini ümit ettiğini bildirdi.

"SORUŞTURMA BAŞLATILDI, NORVEÇLİ TEKNİSYENİN İŞİNE SON VERİLDİ"

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesinde, NATO tatbikatındaki "Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı" skandalıyla ilgili olarak komuta kademesi tarafından gerekli soruşturmanın başlatıldığını ve hadiseye sebebiyet veren sözleşmeli Norveçli teknisyenin işine derhal son verildiğini belirtti.