Türkiye'den ABD ve İsrail'e Sert Tepki: ABD Sorunun Kaynağıdır!

Türkiye'den ABD ve İsrail'e Sert Tepki: ABD Sorunun Kaynağıdır!

Haberler.com - Haberler | Güncel

ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması ve ardından çıkan olaylarla ilgili konuşan Hükümet Sözcüsü Bozdağ, "ABD artık çözümün değil sorunun kaynağıdır!" dedi.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ kameralar karşısına geçti.

ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasıyla ilgili konuşan Bozdağ, ABD ve İsrail'e daha önce duyulmamış sertlikte sözlerle yüklendi.

Büyükelçiliğin taşınması sonrası yaşanan gösterilerde 50'nin üzerinde Filistinlinin şehit edilmesine tepki gösteren Bozdağ, "ABD ve İsrail'i katliamdan ötürü kınıyoruz!" dedi. ABD'yi katliama ortak olmakla suçlayan Bozdağ, "ABD artık çözümün değil sorunun kaynağıdır!" ifadelerini kullandı.

"FİLİSTİNLİLERİN KANINDA ABD'NİN ELİ VAR"

Bozdağ'ın konuşmasından satır başları:

Bugünkü olaylar artık göstermiştir ki artık Filistinlilerin kanında ABD'nin de eli vardır."

Kudüs bağımsız Filistin'in başkentidir. İsrail'in elinde Filistinlilerin kanı olduğuunu hepimiz biliyoruz, ABD'nin de eline Filistinlilerin kanı bulaşmıştır.

"TÜRKİYE'NİN ÇABASI YETMEDİ, BMGK DERHAL HAREKETE GEÇMELİ"

Türkiye'nin çabası yetmedi. BMGK derhal harekete geçmelidir. İslam ülkeri de atıaln bu haksız adfım karşısında birlikte hareket etmelidir. Bazıların göstermelik tavrı kabul edilemez.

"ABD, KUDÜS'Ü TERK ETMEK ZORUNDA KALACAK!"

Kudüs konusunu oldu bittilerle halldeceklerini düşünenler büyük yanılgıdadır. Elinde sonunda terörist İsrail devleti ve ABD Kudüs'ü terk etmek zorunda kalacaklardır.

BM'nin terörist İsrail devletine derhal dur demesi şarttır. Aksi taktirde katliam artacaktır. Umarız ki bu uyarılarımzı BMGK dikkate alır ve bu konuda seyirci kalmak yerine bir adım atarlar.

"ABD, HUZURSUZLUĞUN ARTMASINA NEDEN OLDU"

ABD bölgede devam eden barış sürecini attığı bu adımla yok etti. Bölgedeki huzursuzluğun artmasına neden oldu. Filistinliler barışçıl bir gösteri yapıyor ama İsrail askerleri gerçek mermiler ile ateş ediyor. Dünyanın neresinde barış gösterisi yapanların üzerine gerçek mermiler ile ateş ederler. Şehitlerin sayısının ve yaralıların sayısının artacağından endişe ediyoruz.

ABD bölgede arabuluculuk görevini kaybetmiştir.

Türkiye'den ABD ve İsrail'e Sert Tepki: ABD Sorunun Kaynağıdır!
Haber Yorumları (1)
VATANDAŞ DEVAAM DEVAAAAM : Devaaam devaaam
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title