HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve 3 Mliletvekili Hakkında 'Terör Örgütü Propagandası Yapmak' Suçundan Fezleke Hazırlandı

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve 3 Mliletvekili Hakkında 'Terör Örgütü Propagandası Yapmak' Suçundan Fezleke Hazırlandı

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve partinin üç milletvekili hakkında 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan fezleke hazırlandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile milletvekilleriİmam Taşçıer, Alican Önlü ve Berdan Öztürkhakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan fezleke düzenledi. Fezlekeler, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için TBMM'ye iletilmek üzere Adalet Bakanlığına gönderildi.

BULDAN VE 3 VEKİLE FEZLEKE DÜZENLENDİ

Başsavcılık, HDP İstanbul Milletvekili ve Eş Genel Başkanı Buldan hakkında 21 Haziran 2018'de Siirt Cumhuriyet Meydanı'ndaki konuşması, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer hakkında sosyal medya hesabından 24 Mayıs 2018'deki paylaşımları ile 8 ve 9 Eylül 2018'de Diyarbakır'da yaptığı konuşmalar, Tunceli Milletvekili Alican Önlü hakkında 21 Mart 2018'de Tunceli'deki nevruz etkinliğinde yaptığı konuşma, Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk hakkında da 21 Mart 2018'de Ağrı'daki nevruz etkinliğinde yaptığı konuşma nedeniyle fezlekeler hazırladı.

FEZLEKELER ADALET BAKANLIĞINA GÖNDERİLDİ

Fezlekeler, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için TBMM'ye iletilmek üzere Adalet Bakanlığına gönderildi.