Son dakika haberleri: Tunceli'de gösteri ve etkinlikler 15 gün yasaklandı

Son dakika haberleri: Tunceli'de gösteri ve etkinlikler 15 gün yasaklandı

28.10.2020 16:59 | Son Güncelleme: 28.10.2020 17:25
Son dakika haberleri: Tunceli'de gösteri ve etkinlikler 15 gün yasaklandı

Son dakika haberi... Tunceli'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kent genelinde gösteri ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

Tunceli'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kent genelinde gösteri ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 salgının halk sağlığı açısından büyük risk oluşturduğuna işaret edildi.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında oluşturulan İl Hıfzıssıhha

Meclisinin aldığı her kararda toplum sağlığının öneminin vurgulandığı belirtilen açıklamada, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu 19. maddesi, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/A ve 11/C hükümleri doğrultusunda sadece valilik ve kaymakamlıkların uygun göreceği etkinlikler ile kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği etkinliklerin gerçekleştirilebileceği aktarıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık hava toplantısı, protesto eylemi, oturma eylemi, açlık grevi, stant açmak, imza kampanyası, konser, şenlik, el ilanı, bildiri, broşür dağıtmak, afiş ile poster açmak, meşale yakma ve taşıma, konferans gibi tüm etkinlikler 12 Kasım günü saat 23.59'a kadar 15 gün süreyle yasaklanmıştır."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Sidar Can Eren

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title