Son dakika haberleri... Günay Efendiyeva'dan Ermenistan saldırılarına ilişkin açıklama

Son dakika haberleri... Günay Efendiyeva'dan Ermenistan saldırılarına ilişkin açıklama

30.09.2020 14:42 | Son Güncelleme: 30.09.2020 15:13
Son dakika haberleri... Günay Efendiyeva'dan Ermenistan saldırılarına ilişkin açıklama

Son dakika haberi: Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva, Ermenistan saldırılarına ilişkin açıklamasında, "Ermenistan'ın tarihi ve dini anıtlar da dahil olmak üzere kültürel mirası hakaret ve tahrip etmesini, düzenli olarak sivillere ateş açmayı amaçlayan saldırganlık...

Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva, Ermenistan saldırılarına ilişkin açıklamasında, "Ermenistan'ın tarihi ve dini anıtlar da dahil olmak üzere kültürel mirası hakaret ve tahrip etmesini, düzenli olarak sivillere ateş açmayı amaçlayan saldırganlık politikasını kararlılıkla kınıyor" ifadelerini kullandı.

Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik yeni saldırı eylemine ilişkin açıklamada bulundu. Efendiyeva, "Ermenistan'ın 27 Eylül 2020'de, Azerbaycan-Ermenistan sınırında yeniden ateşkesi ihlal etmesini, Azerbaycan'ın tarihi topraklarında askeri provokasyonlar yapmasını, tarihi ve dini anıtlar da dahil olmak üzere kültürel mirası hakaret ve tahrip etmesini, düzenli olarak sivillere ateş açmayı amaçlayan saldırganlık politikasını kararlılıkla kınıyor" ifadelerini kullandı.

Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı, Ermeni silahlı kuvvetlerinin işgal altındaki topraklardan kayıtsız-şartsız çıkarılması ve Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünün sağlanması konusunda BM Güvenlik Konseyi tarafından kabul edilen ilgili kararların uygulanmasının önemini vurguladı.

Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı, Azerbaycan'ın kadim toprakları uğrunda yürüttüğü haklı politikasını destekliyor ve dünya toplumunu Ermenistan'ın agresif politikasına adil bir şekilde tepki göstermeye çağırdı. - BAKÜ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Son dakika haberleri... Günay Efendiyeva'dan Ermenistan saldırılarına ilişkin açıklama - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:57:06. #1.15#
title