Son dakika haberleri... Fed / Rosengren: Önümüzdeki altı ay istikrarsız olacak

Son dakika haberleri... Fed / Rosengren: Önümüzdeki altı ay istikrarsız olacak

11.11.2020 14:58 | Son Güncelleme: 11.11.2020 15:02
Son dakika haberleri... Fed / Rosengren: Önümüzdeki altı ay istikrarsız olacak

Gelen son dakika haberlerine göre ABD Merkez Bankası (Fed) Boston Başkanı Eric Rosengren, Pfizer Inc. deneysel aşısının, Covid-19'u önlemede yüzde 90'dan çok etkili olduğunun açıklanmasına karşın, önümüzdeki altı aylık dönemin "oldukça istikrarsız" olacağı uyarısı yaptı.

ABD Merkez Bankası (Fed) Boston Başkanı Eric Rosengren, Pfizer Inc. deneysel aşısının, Covid-19'u önlemede yüzde 90'dan çok etkili olduğunun açıklanmasına karşın, önümüzdeki altı aylık dönemin "oldukça istikrarsız" olacağı uyarısı yaptı.

Araştırmalardan elde edilen ilk verilerin, aşının insanların beklentilerinden de çok yüksek düzeyde etkili olduğunu göstermesinin çok iyi bir haber olduğunu vurgulayan Rosengren, buna karşın, aşının en geniş şekilde dağıtımının çok zor alacağı ve hala gönüllü olarak kaç kişinin aşılanmak isteyeceği gibi konuların belirsiz olduğuna dikkat çekti.

Yine de, aşının dağıtımı ilerledikçe önümüzdeki altı ayın "oldukça dalgalı olmaya devam edeceğine" inandığını vurgulayan Rosengren, ABD'de yeni destek paketinin Kongre'de onaylanıp uygulanmaya başlayacağı zamanın da hala belirsiz kaldığına dikkat çekti.

 


Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title