Son dakika haberi... Karamürsel'de arama kurtarma eğitimi

Son dakika haberi... Karamürsel'de arama kurtarma eğitimi

11.11.2020 16:17 | Son Güncelleme: 11.11.2020 16:29
Son dakika haberi... Karamürsel'de arama kurtarma eğitimi

Son dakika haber... Karamürsel ilçesinde Mahalle Afet Gönüllüler (MAG) ve İtfaiye Gönüllüleri tarafından, Kılavuz Arama Kurtarma Derneği üyelerine arama kurtarma eğitimi veriyor.

Karamürsel ilçesinde Mahalle Afet Gönüllüler (MAG) ve İtfaiye Gönüllüleri tarafından, Kılavuz Arama Kurtarma Derneği üyelerine arama kurtarma eğitimi veriyor.

Kocaeli İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Karamürsel İtfaiye Grubu konferans salonunda Kocaeli Gönüllü İtfaiyeciler Bölge Sorumlusu ve Kılavuz Arama Derneği Başkanı Ozan Kaplan tarafından Kovid-19 kuralları kapsamında eğitimlerini sürdürüyor.

Kaplan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yaklaşık 20 yıldır sürdürdürdükleri sivil savunma, MAG ve itfaiye gönüllüleri faaliyetleri kapsamında edinilen bilgi, tecrübe ve disiplinle Kılavuz Arama Kurtarma Derneği'ni kurduklarını anımsattı.

Bölgede ve mahallelerde afet gönüllülerinin katılımıyla "ekipleşme" ve "hafif arama kurtarma" eğitimlerini yürüttüklerini aktaran Kaplan, "Faaliyetlerimizin daha sağlıklı sürdürebilmesi için Büyükşehir Belediyesi ile derneğimiz arasında işbirliği protokolü yapıldı. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım'ın desteğiyle daha da güçlenerek yolumuza devam ediyoruz." diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Melih Palas

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title