Son dakika haberi | DHA YURT BÜLTENİ - 9

Son dakika haberi | DHA YURT BÜLTENİ - 9

29.10.2020 11:49 | Son Güncelleme: 29.10.2020 12:28
Son dakika haberi | DHA YURT BÜLTENİ - 9

Son dakika haber... Koronavirüs nedeniyle karantinada kalan Vali Güner: Ne olursunuz, bunun şakası yokBARTIN Valisi Sinan Güner, koronavirüs olan doktor eşiyle temaslı olması nedeniyle 10 gün karantina kalırken, "Bunu yaşamış bir insan olarak biraz daha bilinçli konuşuyorum.

Koronavirüs nedeniyle karantinada kalan Vali Güner: Ne olursunuz, bunun şakası yok

BARTIN Valisi Sinan Güner, koronavirüs olan doktor eşiyle temaslı olması nedeniyle 10 gün karantina kalırken, "Bunu yaşamış bir insan olarak biraz daha bilinçli konuşuyorum. Ne olursunuz, bunun şakası yok. Kapıyı 2 dakika açık bırakmayacaksınız. Siz maskenizi takın keyfinize bakın" dedi.

Bartın Valisi Sinan Güner'in eşi Dr. Beyhan Güner'in testinin pozitif çıkmasından dolayı, temaslı olarak 10 günlük ev karantinasının sonrasında Valilik binası önünde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldı. Tören sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bartın Valisi Sinan Güner, "Valiliğimizin sosyal medya hesaplarında yayınladık. Lütfen; maske takmayan, çalışanına maske taktırmayan, maskesiz müşteriyi kabul eden, kendisi maskesiz çalışan işyerlerine gitmeyin, alışveriş yapmayın bunlarla ilişki kurmayın ve bunları ihbar edin" dedi.

Kurallara uyulmasını isteyen Vali Güner, şöyle konuştu:

"Bunun hakikaten şakası yok. Bu illet kapıyı 2 saniye açık bulmasın mutlaka oradan giriyor. Ne olursunuz, kurallara uyalım daha büyük bayramlarda kutlamalar istiyorsak, bize ekonomi lazım, eğer hasta olursak kim çalışacak, hasta ve ölü insanlar mı? Çalışacak, siyaset, ticaret, sosyal hayat, kutlama lazım, bunları kim yapacak. Lütfen dikkatli olalım. Benim sağlık durumum çok iyi, bütün şartlar yerine getirildi, bunu yaşamış bir insan olarak biraz daha bilinçli konuşuyorum. Ne olursunuz bunun şakası yok, kapıyı 2 dakika açık bırakmayacaksınız, bakmayın siz 15-20 dakika denilmesine, bunları boş verin, siz maskenizi takın keyfinize bakın" diye konuştu.

Bu arada Vali Güner'in eşi Dr. Beyhan Güner'in durumunun iyi olduğu, evinde bulunduğu öğrenildi. 

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title