Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarına yönelik genelge

Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarına yönelik genelge

24.10.2020 07:52 | Son Güncelleme: 24.10.2020 12:51
Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarına yönelik genelge

Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla yapılacak kutlamalara yönelik genelge Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla yapılacak kutlamalara yönelik genelge Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan genelgede, milletin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde Kurtuluş Savaşı mücadelesinde her türlü yokluk ve imkansızlığa rağmen bir bağımsızlık destanı yazdığı kaydedildi.

Genelgede, Yüce milletin, kudret ve iradesiyle vatan edindiği Anadolu topraklarını parçalanmaktan kurtardığı vurgulanarak "Bu mücadele süresince milletimizin en büyük güç kaynağı istiklal ve istikbaline olan sarsılmaz inancı olmuştur. Kurtuluş mücadelemizin köklü hatırasını yaşatmak üzere Cumhuriyetimizin 100. yılı ülkemizin dört bir yanında ve yurt dışı temsilciliklerimizde büyük bir coşkuyla kutlanacaktır" denildi.

100. yıl kutlamalarının Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinesinde yürütüleceğine dikkat çekilerek kutlamalar kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilecek her faaliyetin, İletişim Başkanlığınca oluşturulacak bir kurul tarafından planlanacağı ve yürütüleceği belirtildi.

Yurt dışı ve yurt içinde gerçekleştirilecek tüm proje ve etkinliklere ait giderler ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca karşılanacağı kaydedilerek yürütülen faaliyetler için ihtiyaç duyulması halinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlardan bütçe talep edilebileceği ve İletişim Başkanlığınca uygun görülen sponsorluk veya hizmet alımı anlaşmalarının yapılabileceği ifade edildi.

Kutlama ve etkinliklerde kullanılacak her türlü proje dokümanı, logo, afiş, duyuru, davetiye, ilan ve benzeri belge ve görsel dokümanlar, İletişim Başkanlığınca oluşturulacak web sitesinde (www.yuzuncuyil.gov.tr) yayımlanacağı belirtilerek kurumsal kimliğe uygun olarak oluşturulacak "100. Yıl Logosu" tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca resmi yazışmalarda kullanılacağı vurgulandı.

Genelgede, 2023 yılı boyunca düzenlenecek etkinliklerin Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır şekilde gerçekleştirilebilmesi için ihtiyaç duyulacak her türlü destek, yardım ve kolaylığın, kamu kurum ve kuruluşlarınca geciktirilmeden sağlanması da istendi. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

title