Son dakika haberi: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Son dakika haberi: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

28.10.2020 12:49 | Son Güncelleme: 28.10.2020 13:18
Son dakika haberi: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Son dakika haberler: AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tüfenkci, mesajında, 97. kuruluş yıl dönümünü büyük bir onurla kutladıkları cumhuriyetin ilanının tarihin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirtti.

Sözün millette olduğunun resmiyet kazandığı bu tarihle Türk milletinin bağımsızlığından ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etttiğini vurgulayan Tüfenkci, şunları kaydetti:

"Cumhuriyetimizi yükseltmek, yüceltmek ve bu emaneti bizden sonraki nesillere en iyi şekilde devretmek en önemli sorumluluğumuzdur. Bu amaçla iktidara geldiğimiz ilk günden bu yana Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ilk günkü heyecanla ve kararlılıkla canla başla çalışıyoruz. Ülkemizin önüne konulan her türlü engeli, milletimizle birlikte, kararlı bir duruşla aşacağımızı herkes bilmelidir. Bu vesileyle, başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarla gönüllerimizde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum."

Rektör Karabulut ise cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitleri ve gazileri minnet, şükran ve rahmetle andıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyeti, kan ve ateş çemberi içinde büyük acı, her türlü yokluk, imkansızlıklar ve sıkıntılar içinde her karışı şehit kanlarıyla sulanarak kuruldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kurtuluş ve kuruluş mücadelesiyle mazlumlara umut olan Türkiye Cumhuriyetimiz, bugün de gönül coğrafyamızın, dünyadaki mağdurların ve mazlumların umut kaynağı olmayı sürdürüyor. Malatya Turgut Özal Üniversitesi mensupları sorumluluklarını hiçbir kuşkuya yer bırakmadan yerine getirecek, cumhuriyetle taçlanan milli mücadele azmini bilimsel her alanda sahiplenecek ve yüceltecektir."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Yeter Erdine

Manşet

Haberler

title