Galatasaray, Emre Akbaba'yı Kadrosuna Kattı

Galatasaray, ismi transfer listesinin başında olan Aytemiz Alanyasporlu Emre Akbaba'yı kadrosuna kattı.

Aytemiz Alanyaspor'un yıldız ismi Emre Akbaba'nın Galatasaray'a transferi tamamlandı. Akbaba için ödenecek bonservis bedelinin 4 milyon Euro olduğu öğrenildi.

Öğlen yapılan zirvede ana Sponsorlardan NEF'ten yardım istendi. Daha önce 3 milyon Euro veren Galatasaray, NEF'in 1 milyon Euro daha vermesiyle transfer gerçekleşti.

Galatasaray'ın bugün Türk Telekom Stadında basın toplantısı yapılacağı belirtildi.

ABDURRAHİM ALBAYRAK AÇIKLAMIŞTI

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, "Sponsorlarımızdan bir tanesi, transferle ilgili bize sponsor olacak. 1-2 saat içerisinde sizlere sevindirici haberler vereceğiz." açıklaması yapmıştı.

Albayrak, "UEFA'ya bir söz verdik ve bu kriterlerin dışarısına çıkmayacağız. Bugün bir transfer açıklayacağız ve bunun bir kısmını da NEF sağladı, kendisine teşekkür ediyoruz. Kuruşun hesabını yapıyoruz, yapacak transferlerimizden birine sponsorlarımızdan biri destek olacak" diye konuşmuştu.

Yıldız futbolcu Emre Akbaba'nın transferi ile ilgili Fenerbahçe cephesi sessizliğini koruyor.

NEF'TEN AÇIKLAMA: ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK

Galatasaray'ın sponsorlarından NEF İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ise "Galatasaray'ın ana sponsoru olarak Sarı-kırmızılı Kulübe her zaman yardım etmeye hazırız. Mali dengeyi sağlaması açısından ve Galatasaray taraftarlarını rahatlamak neticesiyle Emre Akbaba transferı için elimizden geleni yaptık" ifadelerini kullandı.

Timur, ayrıca "Gerek görülürse diğer transfer için de her zaman yardıma hazır olacağız. Galatasaray yönetimine bunu bildirdik" dedi.