"Erdoğan-Gül Görüşmesi Olur mu?" Sorusuna Başbakan'dan Yanıt: Gerek Olmadığı Kanaatindeyim

"Erdoğan-Gül Görüşmesi Olur mu?" Sorusuna Başbakan'dan Yanıt: Gerek Olmadığı Kanaatindeyim

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Abdullah Gül arasında bir görüşme olur mu sorusuna, "Gerek olmadığı kanaatindeyim." diyerek yanıt verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, İspanya ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Abdullah Gül arasında bir görüşme olur mu?" sorusuna, "Gerek olmadığı kanaatindeyim. İtibar zor elde edilir, kolay kaybedilir." dedi.

"KARDEŞLİK KARANLIĞA MI GÖMÜLDÜ?" DİYE SORDULAR

Sayın Bahçeli'nin bir açıklaması oldu. Sayın Gül'ün adaylık ihtimaliyle ilgili, oldukça sert bir açıklamaydı ve dedi ki; "Kardeşlik ne ara karanlığa gömüldü. Hep Sayın Erdoğan, Sayın Gül'den kardeşim diye bahsederdi, Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklanırken de yine bu ifade kullanılmıştı hatırlayacaksınız yıllar evvel. Hakikaten o kardeşlik karanlığa mı gömüldü? Siz de yıllardır birlikte siyaset yapıyorsunuz, sizi şaşırttı mı bu girişimler, ne diyorsunuz?

"Her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Uzun yıllar içerisinde bulunduğumuz önemli görevler üstlendiğiniz bir siyasi hareketten ayrıldığınızda ne eski yerinize ne de yeni yerinize yaranamazsınız. Tecrübeler bunu göstermiştir. O bakımdan yani ne anlatacaksınız? Ben geldim, ama işte orada şöyle oldu-böyle oldu. Demezler mi, sen orada bu makamlarda bulunurken bunları niye söylemedin, bunları düzeltecek işleri niye yapmadın? O yüzden bizim halkımızın feraseti çok engindir, bu tip savrulmaları, evirilmeleri hoş karşılamaz. İnsanlar biriktirdikleri itibarı korumalıdır, tüketmemelidir, itibar çok zor elde edilir, ama tüketilmesi kolaydır."

"ÇATI ADAY ÇOK BİLİNMEYENLİ BİR DENKLEM"

Muhalefetin çatı adayı projesini değerlendiren Yıldırım, "Muhalefette çok, biz de tek ses var. Çatı aday çok bilinmeyenli bir denklem." dedi.

"BAZI ÖDÜL VERİLENLERİ DOĞRU BULMADIM"

Erbakan ödülleri gecesine değinen Başbakan Yıldırım, "Bazı ödül verilenleri doğru bulmadım." ifadelerini kullandı.

"AK PARTİ NEFERİYİM"

"Seçim sonrasında ne yapacaksınız?" sorusuna yanıt veren Yıldırım, "Ben bir AK Parti neferiyim" dedi.