CHP'den İhraç Edilen Öztürk Yılmaz'dan İlk Açıklama: Milletvekiline Zincir Vurulamaz, Bu Karar Yargıdan Dönecektir

CHP'den İhraç Edilen Öztürk Yılmaz'dan İlk Açıklama: Milletvekiline Zincir Vurulamaz, Bu Karar Yargıdan Dönecektir

Türkçe ezan çıkışı sonrası CHP Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, "Milletvekiline zincir vurulamaz. Bu karar yargıdan dönecektir." dedi.

CHP yönetiminin "Türkçe ezan" açıklamaları ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan sözleri nedeniyle iki kez "kesin ihraç" talebiyle disiplin kuruluna sevk ettiği Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz hakkındaki nihai karar verildi. CHP Grup Disiplin Kurulu, bugünkü toplantısında Yılmaz'ın parti grubundan ihracına karar verdi. Karara ilişkin ilk açıklamasını yapan Yılmaz, "Milletvekiline zincir vurulamaz. Bu karar yargıdan dönecektir" dedi.

Kararın ardından TBMM'de konuşan Öztürk Yılmaz şunları söyledi:

"KARAR YARGIDAN DÖNECEKTİR"

Milletvekilini millet seçer. Parti disiplini diye bir milletvekiline böyle zincir vurulması milletin vicdanını kanatmıştır.

Bazıları diyor ki 'AKP yargıya siyasi müdahalede bulunuyor' birileri de disiplin kuruluna talimat veriyor. Disiplin kurulunun aldığı karar bir talimatın icrası yönündedir. Merak etmeyin arkadaşlar bu yargıdan dönecektir. Bu vahim hatalarla siyasi bir süreç başlatılmıştır aleyhime ve inşallah bu yargıdan dönecektir.

Öztürk Yılmaz

"İHANETİN HER TÜRLÜSÜNÜ GÖRDÜM"

Hiçbir yere gitmiyoruz bağımsız olarak devam edeceğiz. Herhangi bir siyasi partiye yamanma diye bir derdimiz asla olamaz. Beni partiden bu şekilde ihraç edenleri de millet ihraç edecek. Bunu göreceğiz. İhanet her türlüsünü gördüm.

"KİMSEYE GÖNÜL KIRGINLIĞIM YOKTUR"

Önemli olan ülke vatan meselesidir. Yaptığım mücadeleden dolayı onurluyum. Mesele doğruyu savunurken eğilmemektir. Hiç kimseye karşı bir gönül kırgınlığım, sitemim yoktur ama Türkiye'de yeni şeyler söylemek lazımdır. Yeni fikirler üretmek lazım.