Bursa'da Bir Binada Doğalgaz Kaynaklı Patlama Meydana Geldi! Yaralılar Var

Bursa'da Bir Binada Doğalgaz Kaynaklı Patlama Meydana Geldi! Yaralılar Var

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bir binada doğalgaz kaynaklı olduğu sanılan bir patlama meydana geldi. Olayda yaralananlar olduğu bildirilirken, bölgeye çok sayıda sağlık ve belediye ekibi sevk edildi.

Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Maksem Mahallesi Pınarbaşı Caddesi'nde bir evde doğalgaz tesisatının neden olduğu patlama meydana geldi. Patlamanın sesi Bursa merkezinde duyulurken olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi. Meydana gelen patlama ve yangında herhangi bir can kaybının olmadığı öğrenildi.

BİNA ÇÖKME TEHLİKESİNE KARŞI BOŞALTILDI

Olayda yaralıların olduğu bildirilirken, ekiplerin müdahalesi sürüyor. Patlamanın şiddetiyle çevredeki binaların camları kırıldı. Patlamanın sesi kentin bir çok yerinden duyuruldu. Bina çökme tehlikesine karşı boşaltıldı. Patlama nedeniyle ilk belirlemelere göre 3 kişi yaralandı.

BURSA VALİSİ, AĞIR YARALI BULUNMADIĞINI AÇIKLADI

Patlamanın doğalgaz kaynaklı olduğunu açıklayan Bursa Valisi İzzettin Küçük, olayda maddi hasar meydana geldiğini, ağır yaralıların bulunmadığını ifade ederek, çevredeki binaların tedbir amacıyla tahliye edildiğini söyledi.