Başkan Erdoğan, Meclis Başkanı Yıldırım'a Şeref Madalyası Taktı

Başkan Erdoğan, Meclis Başkanı Yıldırım'a Şeref Madalyası Taktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65. Hükümetin Başbakanı Yıldırım'a, hizmet süresince gösterdiği üstün başarı dolayısıyla Devlet Şeref Madalyası taktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65. Hükümetin Başbakanı Yıldırım'a, hizmet süresince gösterdiği üstün başarı dolayısıyla Devlet Şeref Madalyası taktı. Erdoğan, eski Başbakan Yıldırım'a Şeref Madalyası tevcih töreninde konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"FEDAKARLIKLAR KARŞISINDA VEFA BORCUMUZUN NİŞANESİ"

Türkiye'nin son başbakanı Binali Yıldırım 2002'den beri aldığı görevlerle milletimizin refahı için koyduğu çabalarla hepimizin gönlünde yer edindi. Bu madalya sadece devletimiz ve milletimiz karşısında gösterilen fedakarlılara bir borcumuzun nişanesidir. Son 16 yılda ülkemize milletvekili, başbakan olarak hizmet eden Binali Yıldırım TBMM Başkanı olarak çalışmalarına devam edecek.

"RABBİM BİZE BİNALİ BEY GİBİ SAĞLAM DOSTLUKLAR NASİP ETTİ"

Uzlaşmacı, kuşatıcı ve samimi yaklaşımını Meclis Başkanlığı sürecinde de devam ettireceğine inanıyorum. Yol arkadaşlarınızın değeri herşeyin üstündedir. Zorluklarla dolu siyaset yolculuğu ancak sizi anlayan, aynı hedeflere kilitlenen yol arkadaşlarınızla ödenebilir. Hayatta en büyük zenginlik dost biriktirmektir. Bu yolda Rabbim bize Binali bey gibi sağlam dostluklar nasip etti.

"40 YILLIK DOSTLUĞUMUZ PEK ÇOK ZORLUĞU BAŞARIYLA ATLATTI"

Kasımpaşa'da Milli Selamet Partisinin gençlik kollarında başlayan dostluğumuz bugünlere ulaştı. Binali beyle 40 yıllık dostluğumuz pek çok zorluğu başarıyla atlatmıştır. Dostluğumuz çelikleşmiştir. En meşakatli zamanlarda gelmiş derdimize, sıkıntılarımıza ortak olmuştur, onun içinde Ulaştırma Bakanı olmuştur.

"BAZILARI GİBİ YOLUNU ŞAŞIRMADI"

40 yıllık yoldaşlığımızda bizi yolda bırakmadı ve bazıları gibi yolunu da şaşırmadı. Üstlendiği her görevi prensiplerine sadakatle yerine getirdi. Gücünü ve itibarını millete yaptığı hizmetlerden aldı.

"15 TEMMUZ GECESİNDEN ÜLKEMİZİN BAĞIMSIZLIĞINA SAHİP ÇIKTI"

Binali Bey, asıl 15 Temmuz gecesinde demokrasiye, milletin iradesine, ülkemizin bağımsızlığına sahip çıkan cesaretiyle milletimizin gönlündeki yerini ayrıca pekiştirmiştir.

"FETÖ İLE MÜCADELENİN EN BÜYÜK DESTEKÇİLERİNDENDİR "

Binali Bey, FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında yürüttüğümüz amansız mücadelenin de en büyük destekçilerindendir.