Jandarma Teşkilatının 182. Kuruluş Yıl Dönümü Çelenk Sunma Töreniyle Kutlandı (14.06.2021)

Jandarma Teşkilatının 182. Kuruluş Yıl Dönümü Çelenk Sunma Töreniyle Kutlandı (14.06.2021)

Jandarma Teşkilatının 182. Kuruluş Yıl Dönümü Çelenk Sunma Töreniyle Kutlandı (14.06.2021)
Habermetre - Haberler | Güncel

Valimiz Hüseyin Öner, Jandarma Teşkilatının 182. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı.

Valimiz Hüseyin Öner, Jandarma Teşkilatının 182. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı. Törenin ardından jandarma sosyal tesislerinde hizmete giren mescidin açılışı yapıldı.

Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 182. Yıl dönümü çerçevesinde Valimiz Hüseyin Öner, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Aldemir ve beraberindeki personeli makamında kabul etti.

Kabulün ardından Valilik bahçesinde çelenk sunma töreni düzenlendi. Törende saygı duruşunda bulunularak istiklal marşı okundu, ardından İl Jandarma Komutanlığı çelengi Atatürk anıtına sunuldu. İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Aldemir, günün önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Aldemir konuşmasında, "Jandarmamız, aziz milletimizin o eşsiz vicdanında ve yine onun teveccühüne mazhar olmuştur" ifadelerini kulandı.

Çelenk sunma töreninin ardından İl Jandarma Komutanlığının sosyal tesislerinde inşa edilen mescidin açılışı yapıldı. Valimiz Hüseyin Öner, buradaki konuşmasında, jandarmanın özellikle Kovid-19 sürecinde gece gündüz demeden çok çalıştığını belirterek, İl Jandarma Komutanı Albay Aldemir'e teşkilat adına teşekkür etti.

Valimiz daha sonra şöyle konuştu: "Jandarma ve polisimiz, vatandaşımızın huzur ve güvenliği için kırsalda, şehirde bütün riskleri göze alarak hizmet ediyor, bayram ve tatil demeden bu görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çaba sarf ediyor, dolayısıyla sosyal imkanlarının da iyi olması gerek. Bu sosyal ihtiyaçların biri de mescit. Emek verenlerden Allah razı olsun. Hayırlı uğurlu olsun. Buraya gelenler rahatlıkla ibadet ihtiyaçlarını güzide bir ortamda ifa etmiş olacak. "

İl Müftüsü Remzi Pehlivan'ın dua yapmasının ardından hem misafirler hem de personel için yapılan mescidin açılışı gerçekleştirildi.

Kaynak: Habermetre

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title