ABD Büyükelçiliğine Silahlı Saldırı Düzenleyen İki Kişi Yakalandı

ABD Büyükelçiliğine Silahlı Saldırı Düzenleyen İki Kişi Yakalandı

Ankara'da bulunan ABD Büyükelçiliğine silahlı saldırıda bulunan Ahmet Ç. ve Osman G. olayda kullandıkları silahla birlikte yakalandı.

Ankara Valiliği, ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine silahlı saldırı olayını gerçekleştirdiği değerlendirilen 2 şüphelinin, olayda kullanılan silah ve araç ile birlikte yakalandığını açıkladı.

VALİLİKTEN SALDIRI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Valilik, şüphelilerin alınan ilk ifadelerinde saldırıyı birlikte yaptıklarını kabul ettiğini bildirdi.

Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, silahlı saldırı olayını gerçekleştirdiği değerlendirilen Ahmet Çelikten ve Osman Gündaş'ın olayda kullanılan 9 mm çapında tabanca ve 06 BDP 502 plakalı araç ile birlikte yakalandığı belirtildi. Şüphelilerin, alınan ilk ifadelerinde saldırıyı birlikte yaptıklarını kabul ettikleri kaydedildi.

SALDIRGANLARIN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Açıklamada, "Olayın faillerinden Ankara-Bağlum nüfusuna kayıtlı, 1979 doğumlu Ahmet Çelikten'in sigortalının yükümlülüklerini yerine getirmeme ve taksirle yaralamadan suç kaydı olup cezaevi firarisi olarak aranmaktadır. Diğer fail, Ankara-Çubuk nüfusuna kayıtlı, 1980 doğumlu Osman Gündaş'ın ise taksirle yaralama, uyuşturucu, tehdit, oto hırsızlığı, kasten yaralama ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmeden suç kaydı bulunmaktadır" denildi.

SORUŞTURMA DERİNLEŞTİRİLEREK DEVAM EDİYOR

Silahlı saldırı olayı ile ilgili adli soruşturmanın derinleştirilerek devam etmekte olduğu, şüphelilerin bağlantıları ve olayın bütün yönlerinin araştırıldığı bildirildi.