Cami duvarına el çizip "selamünaleyküm" yazan genç: Güzel olmamış mı, burada kimse birbirine selam vermiyordu

Cami duvarına el çizip "selamünaleyküm" yazan genç: Güzel olmamış mı, burada kimse birbirine selam vermiyordu

İhlas Haber Ajansı / Suat Metin - Haberler | 3. Sayfa

Antalya'da boya kovasına batırdığı ellerinin iziyle caminin bahçe duvarlarına 'selamlama' motifleri yaptığı için gözaltına alınan genç serbest bırakıldı. Genç, kendisini "Güzel olmamış mı bir söyleyin. Buraya geldiğimde burası çöplüktü. Millet burada birbirine Allah'ın selamını vermiyordu. Allah'ın selamını yayıyoruz diye bizi oraya buraya şikayet ediyorlar." sözleriyle savundu.

Dün yaklaşık 2 ay önce bahçe duvarları boyanan Muratpaşa ilçesi Güvenlik Mahallesi'ndeki Çallıoğlu Camii'nin temizlik ve bahçe işlerine yardımcı olan Kemal D. (28), yanına aldığı birkaç çocukla birlikte caminin bahçe duvarlarını el iziyle boyamaya başladı.

Cami duvarına el çizip 'selamünaleyküm' yazan genç kendini savundu: Güzel olmamış mı, burada kimse birbirine selam vermiyordu

İMAM ŞİKAYETÇİ OLUNCA GÖZALTINA ALINDI

Cami imamı Ümmet Akbaş ise Kemal D.'ye yapmaması konusunda uyarıda bulundu. Uyarıyı ciddiye almayıp dün başladığı boyama işine bugün de devam eden Kemal D., tuvaletin üzerine de yazıyla 'Selamün Aleyküm' yazdı. Sabah namazına gelen cami imamı her yerin boyandığını görünce neye uğradığını şaşırdı. İmam Akbaş, polisi arayarak genç hakkında şikayetçi oldu. İhbarın ardından olay yerine gelen polis ekipleri, şahsı gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Kemal D., emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Cami duvarına el çizip 'selamünaleyküm' yazan genç kendini savundu: Güzel olmamış mı, burada kimse birbirine selam vermiyordu

"ALLAH'IN SELAMINI YAYIYORUZ"

Kemal D. olay yerinde imam ve gazetecilere, "Güzel olmamış mı bir söyleyin. Buraya geldiğimde burası çöplüktü. Millet burada birbirine Allah'ın selamını vermiyordu. Allah'ın selamını yayıyoruz diye bizi oraya buraya şikayet ediyorlar. Kendim isteyerek yaptım. Allah'ın evinde bir gün selam vermiyorlar. Bu ayıp bir şey. Hocadan da şikayetçiyim, iki tarafta da elim yakasındadır" açıklamasını yapmıştı.

Cami duvarına el çizip 'selamünaleyküm' yazan genç: Güzel olmamış mı, burada kimse birbirine selam vermiyordu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Suat Metin

Haber Yorumları (3)
EKREM CELEBİ : bence güzel olmuş ama adamın uslubu sorunlu bırı oldugunu bellı edıyor.
MEHMET MEHMET: hoca senin yapmadığını veya yapmaya üşendiğini arkadaş yapmış. temizlemiş boyamış. camiyi senden daha fazla sahiplenmiş ve bu senin zoruna gitmiş. bundan başka sonuç çıkmaz.
AHMET GÜNDOĞDU: imam senin düşünüp yaptıgını,düşünemedıgı için.şikayet etmiş kardeşim.olsunda şikayetler bunlar olsun.ne güzel bir şey yapmışsın.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title