Son 20 Yılın En Taze "Şey"i Geliyor!

Son 20 Yılın En Taze "Şey"i Geliyor!

Google'dan Son 20 Yılın En Taze "Şey"i Geliyor: İşte O "Şey" ve Hakkında Bilmeniz Gerekenler...

Son 20 Yılın En Taze

Eric Schmidt, Google'ın Chrome işletim sistemini kullanacak yeni tarayıcı-odaklı netbook'ların, son 20 yılda bilgisayar piyasasına düşmüş en "taze" şey olacağını iddia ediyor.

Google CEO'su Chrome işletim sistemiyle yalnızca iki saniyede açılan, internet tabanlı depolaması olan, HTML5 kullanan, veri girişi, iletişim ve dosya paylaşım özellikleri olan mobil ürünlerin geleceğini müjdeledi. Chrome tabanlı sistemler 300 ve 400 dolar civarında olacak. Schmidt fiyatın bölgeden bölgeye değişim gösterebileceğini söylerken işletim sisteminin bedava olacağını da vurguladı.

Schmidt bu yılın sonunda çıkmasını planladıkları Chrome OS'lu netbooklar hakkında oldukça da heyecanlı; tamamen internet tabanlı bilgisayar kullanımı "cloud computing" ve HTML5 sayesinde, "internet bilgisayarı" tanımlamasını gerçeğe dönüştüreceklerine inanıyor.

Schmidt, ileride Google Apps kullanıcıları için, cep telefonu operatörlerinin kampanyalarına benzer biçimde, netbook kampanyası yapıp yapmayacakları sorusuna işe söyle yanıt veriyor: "O bizim işimiz değil, bizim işimiz reklam ve yazılım..."

Kaynak: Chip.com.tr