Sömestr Tatili Akdağ Kayak Merkezi'ne Damga Vurdu

Sömestr Tatili Akdağ Kayak Merkezi'ne Damga Vurdu

Sömestr tatili Akdağ Kayak Merkezi'ne damga vurdu 262 hektar büyüklüğündeki Ladik Gölü buz tuttuSAMSUN - Okulların sömestr tatiline girmesinin ardından ailesiyle birlikte vakit geçirmek isteyen yüzlerce vatandaş, soluğu Ladik Akdağ Kayak Merkezi'nde aldı.

Sömestr tatili Akdağ Kayak Merkezi'ne damga vurdu
262 hektar büyüklüğündeki Ladik Gölü buz tuttu

SAMSUN - Okulların sömestr tatiline girmesinin ardından ailesiyle birlikte vakit geçirmek isteyen yüzlerce vatandaş, soluğu Ladik Akdağ Kayak Merkezi'nde aldı. Sıfırın altına inen hava sıcaklığı nedeniyle ise adeta tüm ilçe buz tuttu.
Samsun'un yüksek kesimlerinde hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle Ladik ilçesinde bulunan meşhur Akdağ Kayak Merkezi, sezona ne kadar geç başlamış olsa da, sömestr tatiliyle birlikte yerli turist sayısını bir anda zirveye çıkardı. Bu yıl kara hasret kalan vatandaşlar, sömestr tatilinin de verdiği rahatlıkla Akdağ Kayak Merkezi'ne akın etti. Dondurucu soğuğa rağmen eş, dost, çoluk çocuk demeden 7'den 70'e herkes, kayak keyfi yaparak karın tadını çıkardı. Özellikle Rize, Trabzon ve Ordu gibi çevre illerden gelen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kayak merkezine, İstanbul ve Ankara gibi uzak illerden gelen vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor. İlk kez kayak keyfi yaşayacak olan vatandaşların yaşadıkları mutluluk ise, İHA objektiflerine yansıdı.
Sömestr tatili nedeniyle Ladik ilçesine gelerek kar ve kayak keyfi yaşadıklarını dile getiren vatandaşlar, "Dondurucu soğuk olmasına rağmen rahatlıkla eğlenebiliyoruz. Burası çok güzel. Herkesin gelmesini tavsiye ediyoruz. Kayak müthiş bir şey. Yarı yıl tatilini bu şekilde değerlendiriyoruz" dediler.
Ladik Gölü buz tuttu
Ladik ilçesinin şehir merkezinde objektiflere yansıyan görüntüler ise adeta buz devrini andırdı. Hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi nedeniyle, 262 hektarlık bir alana sahip olan Ladik Gölü'nün yüzeyi buz tuttu.