Somali'de Bombalı Saldırılar: 7 Ölü, 11 Yaralı

Somali'de Bombalı Saldırılar: 7 Ölü, 11 Yaralı

Somali'nin Başkenti Mogadişu'da Düzenlenen Bombalı Saldırılarda 7 Kişinin Hayatını Kaybettiği, 11 Kişinin de Yaralandığı Açıklandı.

Somali'de Bombalı Saldırılar: 7 Ölü, 11 Yaralı

Somali'nin başkenti Mogadişu'da düzenlenen bombalı saldırılarda 7 kişinin hayatını kaybettiği, 11 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, başkent Mogadişu'da düzenlenen 2 ayrı bombalı saldırıda 7 kişi öldürülürken, 11 kişi yaralandı. Polis yetkilisi Muhammed Ali Ganey, başkentin güneyindeki Arafat bölgesinde sivillere yönelik bir saldırı olduğunu doğrularken, ölü ve yaralı sayısı hakkında bilgi vermedi. Bölge yetkilisi Farah Muhammed Sahal ise, olayın yol kenarına bırakılan bombanın patlaması sonucu yaşandığını, 4 sivilin hayatını kaybettiğini, 5 kişinin de yaralandığını kaydetti. Yine görgü

tanıklarının ifadesine göre, Bakara pazar yerine kimliği belirsiz kişilerce atılan el bombasının patlaması sonucu genç bir kız hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı. Öte yandan, aynı bölgede sabah saatlerinde 2 kişinin de cesedinin bulunduğu belirtildi.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA