Soma'daki Maden Faciası

Soma'daki Maden Faciası
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, maden faciasında şehit olan Savaştepeli 31 işçinin evlerini ziyaret etti Uğur; "Ateş düştüğü yeri yakıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren Savaştepeli şehit işçilerin ailelerini ziyaret etti.

Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek'in rehberlik ettiği ziyarette Uğur, geride kalanlar için her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını belirtti. Maden kazasında Balıkesir'de toplam 104 kişinin şehit olduğunu ve bunların 31'inin Savaştepeli olduğunu ifade eden Uğur, "Ateş düştüğü yeri yakıyor. Sizlerin acılarını paylaşmak için buraya geldik. 104 Balıkesirli şehit madenci ailelere encümen kararı ile verilmek üzere büyükşehir bütçesinden toplam 208 bin liralık yardım ayırdık. Bu yardımları dağıtmaya ilk olarak 34 şehit verdiğimiz Savaştepe'den başladık. Balıkesir'de yaşayan şehit ailelerine 2 şer bin lira verilecek. Paralara eşlere veya annelere teslim edilecek" dedi.

Konuşmasının ardından tek tek evleri ziyaret eden Uğur, buradaki çocuklara oyuncaklar dağıttı, şehit aile 2 şer bin lira para yardımında bulundu. - Balıkesir

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title