Soma'da Ki Maden Faciası

Gümüşhane’de Soma’daki maden faciasında hayatını kaybedenler nedeniyle bayraklar yarıya indirildi, Merkez Kemaliye Camiinden sala okundu.

Soma'da Ki Maden Faciası
14.05.2014 13:03 | Son Güncelleme: 14.05.2014 13:03

Gümüşhane'de Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenler nedeniyle bayraklar yarıya indirildi, Merkez Kemaliye Camiinden sala okundu.

Manisa'nın Soma ilçesindeki bir kömür madeninde dün meydana gelen facia nedeniyle Gümüşhane'de Başbakanlık tarafından ilan edilen üç günlük milli yas nedeniyle bayraklar yarıya indirildi.

Öğlen namazı vaktinden hemen önce Merkez Kemaliye camiinden faciada hayatını kaybedenler için sala okutulurken, merkezi sistemle bu sala çok sayıda köye de ulaştırıldı.

Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, kazada hayatını ¬kaybeden işçilere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine başsağlığı dileyerek yaralılar için acil şifalar temennisinde bulunurken, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz ile Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu da birer taziye mesajı yayımlayarak "Türk Milletinin başı sağolsun" dedi.

Dünya Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Gümüşhane Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından 16 Mayıs 2014 tarihinde içerisinde çeşitli faaliyetlerin bulunduğu ve Gümüşhane Kültür Merkezinde yapılacak olan programın, Başbakanlık tarafından 13 Mayıs 2014 tarihinden itibaren ilan edilen üç günlük milli yas sebebiyle iptal edildiği duyuruldu.

Gümüşhanedeki sivil toplum kuruluşlarının da faciada ki cenazelerin belirlenmesinin ardından gıyabi cenaze namazı kılınması için organize oldukları öğrenildi. - GÜMÜŞHANE

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title