Solmaz Haberleri

Solmaz haber, Solmaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Solmaz 26.5.2020
Nasreddin Hoca'nın maya çaldığı göle yağışlar umut oldu
Yağışların Akşehir Gölü'ne katkısının henüz ölçülemediğini dile getiren Akkaya, şunları kaydetti: "Gölümüz alansal olarak Türkiye'nin 5. büyük gölü. Göl, 1935'te tamamen kurumuş, 1969 yılında ise taşmış. Gölümüzün kuruma nedenlerinden en önemlisi, yağışların azlığıdır. Hamdolsun bu yıl yağışlar iyi gidiyor. Zaman zaman gölde incelemede bulunuyoruz. Bu yağışlar ümit vadediyor ancak gölün yapısı gereği mevsimsel yağışlarla su seviyesinde tamamen yükselme olmaz. Yağışlar bizi heyecanlandırıyor ancak gölü eski görkemine getirecek düzeyde değil. Geçen yıla göre iki misli yağışın düştüğünü tahmin ediyorum. Gölde su miktarı bakımından gözle görülür bir fark var. Geçen yıllara göre sevindirici bir gelişme oldu diyebiliriz." Göldeki gelişme bölgedekileri de sevindiriyor Göl kıyısındaki mahallede çiftçilik yapan Dursun Solmaz ise zaman zaman kuruyan gölün bu yıl canlandığını belirterek, "Yağışlarla gölümüz dolmaya başladı.
Solmaz 25.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Polisler metruk bina, kömürlük ve bahçelerde arama yaparken Polisler TIR ve kamyon dorseleri ile duvarlara tırmanırken görüntü Polis koşarken görüntü Kaza yapan otomobil ve motosikletin görüntüsü detaylar HABER-KAMERA: Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, ======================== Silahlı saldırıya uğrayan kişi yaralandı KONYA'da, Mert Şenol, sokak ortasında kimliği belirsiz kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı.
Solmaz 25.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 27
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Polisler metruk bina, kömürlük ve bahçelerde arama yaparken Polisler TIR ve kamyon dorseleri ile duvarlara tırmanırken görüntü Polis koşarken görüntü Kaza yapan otomobil ve motosikletin görüntüsü detaylar HABER-KAMERA: Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, ======================== Silahlı saldırıya uğrayan kişi yaralandı KONYA'da, Mert Şenol, sokak ortasında kimliği belirsiz kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı.
Solmaz 24.5.2020
Çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan aileler, bir bayrama daha buruk girdi
Çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan aileler, bir bayrama daha buruk girdi DİYARBAKIR - Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 265 gündür HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eyleminde olan aileler, bir bayramı daha buruk karşıladı. Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'dan itibaren farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan aileler, eylemlerinin 265'inci gününde İçişleri Bakanlığının 81 ilde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi doğrultusunda oturma nöbetlerine ara verdi. Çocuklarından ayrı Ramazan ayını bitiren aileler, bir bayramı daha buruk karşıladı. Uzun süredir evlatlarını göremeyen aileler, evlat hasretiyle bayrama gözyaşları içerisinde girdi. Aileler şehit ailelerinin bayramını kutlayarak Fatihalar okudu. Evlatsız 12'nci bayram 2015 yılında Adana'da kaybolan 21 yaşındaki oğlu Engin Küçükdağ için evlat nöbetinde olan Kamile Küçükdağ 12 bayramdır evladının gittiğini kaydetti. Küçükdağ, "Çocuklarımızı almadan gitmeyeceğiz, 12 bayramdır evlat hasretiyle yaşıyoruz. Yeter artık çocuklarımızı bize versinler, bayramımız bize zindan. Bizim çocukları dağda bizi de kapılarında mahkum ettiler. Biz onlardan hiçbir şey istemiyoruz evladımızı istiyoruz" dedi. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden 6 yıl önce 14 yaşında dağa kaçırılan oğlu Hamza için eyleme katılan anne Zümrüt Salim, oğluna devlet ve adalete teslim olması konusunda çağrıda bulundu. 8 yıl önce 17 yaşında Bursa'dan kaçırılarak dağa götürülen kızı Şeyma Ceylan Tekin için oturma eyleminde olan Türkan Mutlu, bayramı unuttuklarını dile getirdi. Mutlu, "Bugün bayram ama bana göre en acılı gündür, biz bayram yaşamıyoruz, biz böyle günleri unuttuk. Böyle günler bize daha çok acı veriyor, elimiz kolumuz bağlı, artık bizim evlatlarımızı bize versinler, herkes evine gitsin" diye konuştu. Van'dan 5 yıl önce 15 yaşında dağa kaçırılan oğlu Baran için eyleme dahil olan anne Solmaz Övünç ise oğluna geri dönmesi çağrısında bulundu.
Solmaz 24.5.2020
Konya'da 1 ilçeye kar yağdı
KONYA'nın Hadim ilçesi bugün kar sürpriziyle karşılaştı. Mayıs ayında yağan kar, ilçe halkına şaşırtırken, ekili ürünlerde  olumsuz etkiledi.1850 rakımlı Hadim ilçesinin Oluçak ve Karabük mevkilerine bugün kar yağdı. Yaklaşık 10 santimetreyi bulan kar nedeniyle ilçe halkı şoke olurken, ekili ürünler ve  meyve ağaçları olumsuz etkiledi. Bölgede kiraz üretiminin fazla olduğunu ifade eden  Emin Solmaz, "Bu mevsimde yağan kar kirazların üşümesine neden olacak.
Solmaz: Konya'ya kar yağdıSolmaz 24.5.2020
Solmaz 24.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 2
'BAYRAM NEDİR BİLMEYİZ ÇÜNKÜ ÇOCUKLARIMIZIN ÖZLEMİYLE YAŞIYORUZ' Diyarbakırlı Süleyman Aydın, 5 yıl önce terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttiği oğlu Özkan (19) için 9 Eylül günü oturma eylemine katıldı. Bayram kutlamalarını çocuklarının özlemi nedeniyle unuttuklarını söyleyen Aydın, şöyle konuştu: "HDP, 5 yıldır bize bayramı zehir etti. Bayram nedir bilmeyiz. Çünkü çocuklarımızın özlemiyle yaşıyoruz. Çocuğumu 5 yıl önce HDP il binasından dağa gönderdiler. Çocuklarımızdan haber alamadık. Yaşıyorlar mı, ölmüşler mi? Bilmiyoruz. Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması olduğundan dolayı eylemimizi evimizde sürdüreceğiz. Çocuklarımızın yolunu evimizde de gözleyeceğiz." 'OĞLUMDAN AYRI GEÇİRDİĞİM 10'UNCU BAYRAM OLDU' 2015 yılında lise öğrencisiyken kaçırılan oğlu Baran (21) için Van'dan gelerek, oturma eylemini sürdüren Solmaz Örünç, koronavirüse rağmen oturma eylemlerini sürdürdüklerine dikkat çekerek, 10 bayramdır oğlu Baran ile geçiremediğini söyledi.
Solmaz 23.5.2020
Diyarbakır anneleri oturma eylemini otelde sürdürdü
Van'dan 5 yıl önce 15 yaşında dağa kaçırılan oğlu Baran için gelen anne Solmaz Övünç, eylemi sürdürmekte kararlı olduklarını belirtti.
Solmaz 21.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 20
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ  Şahıs göz altına alınırken görüntü (Vatandaş kamerası)  Dosya adı dzcpolismaske  HABER: Tezcan SOLMAZ/DÜZCE,   ==================== Otomobil tamiri tartışmasında oto galerici av tüfeğiyle öldürüldü   ANTALYA'da, oto galeri işletmecisi Emrullah Oğrak, otomobil tamiri nedeniyle tartıştığı C.
Solmaz 21.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- -Kaza yerinden görüntü -Kaza yapan ambulansın görüntüsü -İl Sağlık Müdürünün bilgi almasıyla ilgili görüntü -Polislerin görüntüsü ve detaylar HABER-KAMERA: Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, ====================== Freni boşalan kamyon 5 araç ve iş yerine çarptı: 5 yaralı KAYSERİ'de freni boşalan hafriyat kamyonu, önce iş yerine, sonra 5 araç ile yol kenarında yürüyen 2 kişiye çarptı.
Solmaz 20.5.2020
Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti devam ediyor
Van'dan 5 yıl önce 15 yaşında dağa kaçırılan oğlu Baran için gelip evlat nöbeti tutan anne Solmaz Övünç, oğluna kavuşmak istediğini belirtti.
Solmaz 17.5.2020
Diyarbakır annesi Solmaz Sevinç: "Bu bayram beni sevindir. Sesimi duyuyorsan gel adalete teslim ol"
Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti sürüyor.
Solmaz 15.5.2020
Söke'de belediye başkan vekilinin verdiği ruhsatlar iptal edilecek
Aydın'ın Söke İlçe Belediye Başkanı Levent Tuncel, Meclis Üyesi Ersin Solmaz'ın başkan vekilliği görevi sırasında imza attığı ruhsatların iptali için gerekli yazıları yazdığını, konuyu kendisine iletmeyen ilgili müdürlerin görevden alındığını bildirdi.
Solmaz 15.5.2020
15-20 yaş grubundaki gençler sokakta
Arkadaşları ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren 16 yaşındaki Ayşe Solmaz, "42 gündür sokağa çıkamadık.
Solmaz 15.5.2020
Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti devam ediyor
Küçükdağ, şöyle konuştu: "Oğlum gel. Teslim olanlar babalarının, annelerinin yanında, mutlu ve huzurlu. Ben de senin yolunu bekliyorum. Gel seni evlendireceğim. O günü ben de görmek istiyorum. Ben de mutlu olmak istiyorum. Rüyamda senin geldiğini gördüm. İnşallah gelirsin." Van'dan 5 yıl önce 15 yaşında dağa kaçırılan oğlu Baran için gelip, evlat nöbeti tutan anne Solmaz Övünç, oğluna kavuşmak istediğini belirtti.
Solmaz 14.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ 112 acil sağlık ekiplerinin yürürken görüntüsü 112 ekiplerinin oksijen verirken görüntüsü 112 ekiplerinin yangına müdahale görüntüsü Yanan alandan görüntü Köylüler ile röp, detaylar HABER-KAMERA: Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, ========================= Yardım bahanesi ile yaşlı kadının parasını çalan şüpheliler yakalandı TOKAT'ta belediyeden yardım amaçlı geldiklerini belirterek kandırdıkları E.
Solmaz 14.5.2020
İzmir'de sosyal mesafeli Engelliler Haftası kutlaması
Karabağlar Kaymakamlığı ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Ayşe Sevinç Solmaz Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi önünde düzenlenen etkinlikte ellerinde 100 balon bulunan 25 müdürlük görevlisi, engelli çocuklar ve eğitmenlerine moral vermek için şarkılar söyledi.
Solmaz 14.5.2020
Olimpos halkından koruma amaçlı plana tam destek
'BU PLANI DESTEKLİYORUZ' 18 yıldır Olimpos'ta yaşadığını anlatan Baykal Solmaz ise şöyle konuştu: "Bu planı destekliyoruz.
Solmaz 12.5.2020
Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ürettiği koruyucu maskeleri Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'na...
Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, adliye çalışanlarının kullanması amacıyla üretilen maskelerin, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin tarafından Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz'a teslim edildiği belirtildi.
Şu an buradasınız: Solmaz Haberleri | Solmaz Haber - Haberler - Solmaz haberleri, son dakika solmaz haber ve gelişmeleri burada. Nasreddin Hoca'nın maya çaldığı göle yağışlar umut oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 16:26:24. #1.14#
title