Solhan Haberleri

Solhan haber, Solhan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Solhan - 17.3.2019
Terör Gazisinden Seçim Çalışmalarına Destek
Bingöl'ün Solhan ilçesinde 1993 yılında terör örgütünün saldırısında yaralanarak gazi olan Soner Baş, Soydan'a destek için gönüllü seçim çalışması yapıyor.
Solhan - 9.3.2019
Bingöl'de Toplu Açılış
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Genç ve Solhan ilçelerinin yanı sıra merkeze bağlı Sancak beldesinde düzenlenen toplu açılış törenlerine katıldı.
Solhan - 9.3.2019
Bingöl'de 26 Yerdeki 'Geçici Özel Güvenlik Bölgesi' Süresi Uzatıldı
26 bölgede Özel Güvenlik Bölgesi süresinin 25 Mart 2019'a kadar uzatıldığı belirtilen açıklamada, süresi uzatılan yerlerin merkezde Ortaçanak, Hasar Yaylası, Hasar Tepe, Feratan, Çır Yaylası, Merdiven Deresi, Monçü Deresi bölgeleri, Adaklı ilçesinde Şeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey, Maltepe Vadisi (Sevkar) bölgesi, Genç ilçesinde Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman ve Şekeran bölgeleri, Solhan ilçesinde Yenibaşak-Doğuyeli bölgesi, Yayladere ilçesinde Horivanik Deresi-Tahkim Deresi (Pohus Vadisi), Kırköy Ormanları, Manav Deresi ve Güneşlik Gökçedal bölgesi, Kiğı ilçesinde Çomakderesi bölgesi, Karlıova ilçesinde Karacehennem Ormanları bölgesi, Yedisu ilçesinde ise Akımlı Yaylası bölgesi olduğu aktarıldı.
Solhan - 9.3.2019
Bingöl'de 25 Bölge 'Geçici Özel Güvenlik Bölgesi' İlan Edildi
Bingöl Valiliği'nden yapılan açıklamada, terör örgütlerine yönelik operasyonlar nedeniyle merkez ve 7 ilçedeki 25 bölgenin, 11 ile 25 Mart günleri arasında 'Geçici Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edildiği bildirildi. 'Geçici Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilen alanlar ise şöyle sıralandı: "Merkez Ortaçanak, Hasar Yaylası, Feratan, Çır Yaylası, Merdiven Deresi, Monçü Komu Bölgesi, Adaklı ilçesinde Şeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey, Maltepe Vadisi bölgeleri, Genç ilçesinde Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman, Şekeran, Büyük Gonaç bölgeleri, Solhan ilçesinde Yenibaşak, Yayladere ilçesinde Horivanik Deresi-Tahkim Deresi (Pohus Vadisi), Kırköy Ormanları, Manav Deresi, Güneşlik Gökçedal bölgeleri, Kiğı ilçesinde Çomakderesi bölgesi, Karlıova ilçesinde Karacehennem Ormanları bölgesi ve Yedisu ilçesinde Akımlı Yaylası bölgesi.
Solhan - 6.3.2019
Yaman, "Bıyık'ın Dürüstlüğüne Kefiliz"
AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ve Cumhur İttifakı AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, Darıca'da seçim çalışmalarına katılarak bazı temaslarda bulundu. AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay ve AK Parti Darıca Belediye Başkan Aday Adayı Çetin Solhan'ın da yer aldığı seçim çalışmalarında birlik beraberlik mesajları verildi.
Solhan - 4.3.2019
Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor
Bingöl'de 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
Solhan - 25.2.2019
Bingöl'de 26 Yerdeki 'Geçici Özel Güvenlik Bölgesi' Süresi Uzatıldı
Bingöl'de 26 noktadaki 'Geçici Özel Güvenlik Bölgesi' süresi 10 Mart tarihine kadar uzatıldı.
Solhan - 19.2.2019
Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında
Ankara'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.
Solhan - 13.2.2019
Bü'de 39 Yeni Bölüm Açıldı
Üniversitenin 15 bine yakın öğrencisinin bulunduğunu kaydeden Çapak, 13 bin 710 öğrencinin de mezun olduğunu aktardı. Çapak, şöyle devam etti: "Her geçen gün hızla büyüyen ve gelişen üniversite bünyesinde Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yaşayan Diller Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri MYO, Sosyal Bilimler MYO, Teknik Bilimler MYO, Genç MYO, Solhan Sağlık Hizmetleri MYO bulunuyor.
Solhan - 11.2.2019
Bingöl'de 26 Yerdeki 'Geçici Özel Güvenlik Bölgesi' Süresi Uzatıldı
26 bölgede Özel Güvenlik Bölgesi süresinin 23 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldığı belirtilen açıklamada, süresi uzatılan yerlerin merkezde Ortaçanak, Hasar Yaylası, Hasar Tepe, Feratan, Çır Yaylası, Merdiven Deresi, Monçü Deresi bölgeleri, Adaklı ilçesinde Şeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey, Maltepe Vadisi (Sevkar) bölgesi, Genç ilçesinde Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman ve Şekeran bölgeleri, Solhan ilçesinde Yenibaşak-Doğuyeli bölgesi, Yayladere ilçesinde Horivanik Deresi-Tahkim Deresi (Pohus Vadisi), Kırköy Ormanları, Manav Deresi ve Güneşlik Gökçedal bölgesi, Kiğı ilçesinde Çomakderesi bölgesi, Karlıova ilçesinde Karacehennem Ormanları bölgesi, Yedisu ilçesinde ise Akımlı Yaylası bölgesi olduğu aktarıldı.
Solhan - 11.2.2019
Bingöl'de "Özel Güvenlik Bölgesi" Uygulaması
Bu kapsamda asayişin temin edilmesi için her türlü tedbirin alındığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince, Bingöl merkeze bağlı Ortaçanak, Hasar Yaylası ve Hasar Tepe bölgesi, Feratan ve Çır yaylaları, Merdiven Deresi, Adaklı ilçesinin Şeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey ve Maltepe vadileri, Genç ilçesinin Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman, Şekeran bölgeleri, Solhan ilçesinin Yenibaşak-Doğuyeli bölgeleri, Yayladere ilçesinin Horivanik ve Tahkim deresi, Kırköy Ormanları, Manav Deresi, Güneşlik ve Gökçedal bölgeleri, Kiğı ilçesinin Çomak Deresi, Karlıova ilçesinin Karacehennem Ormanları ile Yedisu ilçesinin Akımlı Yaylası'na vatandaşların can ve mal güvenlikleri açısından girişi 15 gün süre ile yasaklandı.
Solhan - 10.2.2019
Tvf Erkekler 1. Lig: Solhanspor: 3 - Malatya B. Belediye: 0
Türkiye Voleybol Federasyonu 1. Lig Erkekler kategorisinde mücadele eden Solhanspor, 20. hafta müsabakasında Malatya Büyükşehir Belediye Voleybol takımını 3-0 mağlup etti.
Solhan - 6.2.2019
Tvf Erkekler 1. Lig: Solhanspor: 3 - Ziraat Bankası: 2
Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi'nde Solhanspor, ertelenen 14. hafta müsabakasında Ankara temsilcisi Ziraat Bankası'nı 3-2 mağlup etti.
Solhan - 3.2.2019
Palandöken Belediyespor Solhan Engelini Aştı
Palandöken Belediyesi erkek voleybol takımı, evinde konuk ettiği Bingöl Solhan Belediyespor'u 3-1 yenerek 3 puanın sahibi oldu.
Solhan - 10.1.2019
Bingöl'deki 'Geçici Özel Güvenlik Bölgesi' Uygulaması Uzatıldı
Bingöl merkez ve Adaklı, Genç, Karlıova, Kiğı, Solhan, Yayladere, Yedisu ilçeleri kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlar nedeniyle daha önce önce 26 yerde uygulanan 'Geçici Özel Güvenlik Bölgesi' uygulamasının süresi, 24 Ocak'a kadar uzatıldı.
Solhan - 10.1.2019
Bingöl'de "Özel Güvenlik Bölgesi" Uygulaması
Açıklamada, bu kapsamda merkeze bağlı Ortaçanak, Hasar Yaylası ve Hasar Tepe ile Feratan, Çır Yaylası, Merdiven Deresi ve Monçu Komu, Adaklı'nın Şeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey, Maltepe Vadisi, Genç'in Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman, Şekeran, Solhan'ın Yenibaşak-Doğuyeli, Yayladere'nin Horivanik ve Tahkim dereleri, Kırköy Ormanları, Manav Deresi, Güneşlik Gökçedal, Kiğı'nın Çomak Deresi, Karlıova'nın Karacehennem Ormanları ile Yedisu'nun Akımlı Yaylası bölgelerinin 10-24 Ocak 2019 tarihlerinde "geçici özel güvenlik bölgesi" ilan edildiği ifade edilerek, vatandaşların belirtilen bölgelere girişlerinin yasaklandığı kaydedildi.
Solhan - 10.1.2019
Bingöl'de 26 Yerin 'Geçici Özel Güvenlik Bölgesi' Süresi Uzatıldı
Valilik, 24 Ocak 2019 tarihine kadar süresi uzatılan Özel Güvenlik Bölgesi yerlerin merkezde Ortaçanak, Hasar Yaylası, Hasar Tepe, Feratan, Çır Yaylası, Merdiven Deresi, Monçü Deresi bölgeleri, Adaklı ilçesinde bulunan, Şeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey, Maltepe Vadisi (Sevkar) bölgesinde, Genç ilçesinde bulunan, Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman ve Şekeran bölgelerinde, Solhan ilçesinde, YenibaşakDoğuyeli bölgesinde, Yayladere ilçesinde, Horivanik DeresiTahkim Deresi (Pohus Vadisi), Kırköy Ormanları, Manav Deresi ve Güneşlik Gökçedal bölgesinde, Kiğı ilçesinde Çomakderesi bölgesinde, Karlıova ilçesinde Karacehennem Ormanları bölgesinde, Yedisu ilçesinde ise Akımlı Yaylası bölgesi olduğunu aktardı.
Solhan - 9.1.2019
Bingöl'de 281 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı (3)
MERKEZ VE 6 İLÇEDE OKULLAR YARIN DA TATİL Bingöl'de kar nedeniyle merkez ile 6 ilçesindeki tüm okullarda, Genç ilçesinde ise taşımalı eğitime yarın ara verildi. Bingöl Valiliği'nden yapılan açıklamada, merkez ile Adaklı, Karlıova, Kiğı, Solhan, Yayladere ve Yedisu'da tüm okullarda, Genç ilçesinde ise taşımalı eğitime Perşembe günü ara verildiği belirtilerek, "Aşırı buzlanma ve yoğun karın oluşturduğu olumsuz hava koşulları nedeniyle Genç ilçemizde taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan öğrencilerimiz için ve taşıma merkezi okullarımızda, il merkezi ve diğer ilçelerde ise tüm okullarımızda 10.
Solhan - 9.1.2019
Bingöl'de Eğitime Kar Engelli
Valilikten yapılan açıklamada, aşırı buzlanma ve yoğun kar yağışının neden olduğu olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ile Adaklı, Karlıova, Kiğı, Solhan, Yayladere ve Yedisu ilçelerindeki tüm okullarda yarın eğitime ara verildiği belirtildi.
Solhan - 7.1.2019
Bingöl'de Ambulans ile Kamyonet Çarpıştı: 9 Yaralı
Alınan bilgiye göre, Muş'tan Elazığ'a hasta nakleden Muş 112 Acil Sağlık Hizmetlerine ait ambulans ile henüz sürücüsü öğrenilemeyen 12 AV 069 plakalı kamyonet, Bingöl-Solhan kara yolunun Kervansaray mevkisinde çarpıştı.
Solhan - 7.1.2019
Bingöl'de Kamyon Devrildi: 3 Yaralı
Alınan bilgiye göre, Kerim Alkaya'nın kullandığı 34 GJ 6201 plakalı kamyon, Bingöl-Solhan kara yolunun 35.
Solhan - 31.12.2018
Bingöl'de Eğitime Kar Engeli
Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile Karlıova, Yedisu, Yayladere, Kiğı, Genç, Solhan ve Adaklı ilçelerinde bugün tüm eğitim kurumlarında eğitime bir gün süre ile ara verildiği belirtildi.
Solhan - 28.12.2018
Köylerde Mahsur Kalan Hastaları Ekipler Kurtardı
İl Sağlık Müdürlüğü Komuta Kontrol Merkezine gelen ihbarlar üzerine Adaklı ilçesinde solunum güçlü çeken bir hastanın sağlık kuruluşlarına yetiştirildiği aktarılan açıklamada, Solhan ilçesine bağlı Kırık köyü Otluca mezrasında yaşayan hipertansiyon hastası, Karlıova ilçesine bağlı Karlıca köyünde rahatsızlanan 2 aylık bebek ile Yukarı Yağmurlu köyünde yaşayan ameliyatlı hastanın hastanelere ulaştırıldığı bildirildi.
Solhan - 28.12.2018
Bingöl'de 2 Aylık Bebek Paletli Ambulansla Kurtarıldı (2)
HASTAYA ULAŞABİLMEK İÇİN 1 SAAT KARDA YÜRÜDÜLER Solhan ilçesi Kırık köyü Otluca mezrasında ikamet eden ve hipertansiyon ön tanısı konan bir hasta için ekipler seferber oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Solhan Haber, Solhan Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 8 - Solhan haber sayfamızda Solhan haberleri okuyabilir, Solhan son dakika haberleri ve güncel Solhan gelişmelerini görebilirsiniz. Bingöl'ün Solhan İlçesinde Belediye Başkanlığını Kesin Olmayan Sonuçlara
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 12:28:43. #1.14#
title