Söke Yenidoğan TOKİ Evleri Yeşillendi
Haberler » Yerel » Haber

Söke Yenidoğan TOKİ Evleri Yeşillendi

Aydın'ın Söke İlçesi'ne Bağlı Yenidoğan Beldesi'nde Belediye Başkanlığının Katkılarıyla Öğrenciler Tarafından Ağaçlandırma Çalışması Yapıldı. Yenidoğan Belediyesi Önünde Düzenlenen Törene İlçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Emniyet Müdürü Ali Serin, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken, Belde Belediye Başkanı Ekrem Yılmaz, Yenidoğan Söktaş İlköğretim Okulu Öğretmen ve Öğrencileriyle Belde Sakinler...

Söke Yenidoğan TOKİ Evleri Yeşillendi

Aydın'ın Söke İlçesi'ne bağlı Yenidoğan Beldesi'nde belediye başkanlığının katkılarıyla öğrenciler tarafından ağaçlandırma çalışması yapıldı. Yenidoğan Belediyesi önünde düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Emniyet Müdürü Ali Serin, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken, Belde Belediye Başkanı Ekrem Yılmaz, Yenidoğan SÖKTAŞ İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileriyle belde sakinleri katıldı.

Törende konuşan İlçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu, ağaçlandırma çalışması yapacak tüm kurum ve kuruluşlara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. İl genelinde devam eden ağaçlandırma çalışmaları sayesinde ağaç varlığında ciddi bir artış olacağını belirten Ateşoğlu, "Bir ülkenin orman ülkesi ve gelişmiş bir ülke olabilmesi için topraklarının en az yüzde 30'unun ağaçlarla kaplı olması gerekiyor. Diktiğimiz bu ağaçlar sayesinde hem ağaç varlığımızı artıracak hem de kuraklığın etkilerini bir nebze azaltacağız. Aynı zamanda ekonomik girdi olarak faydası olacak biz bu ağaç dikimine büyük önem veriyoruz. Başbakanlık tarafından ağaç dikim seferberliği başlatıldı. Her şeyi devletten beklememeliyiz. Dikilen bu ağaçlar köyümüze büyük ölçüde ekonomik katkı sağlayacak. Bundan böyle boş bulduğumuz her yeri ağaç dikeceğiz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Yenidoğan Belediyesi'nin katkılarıyla beldede başlatılan ağaçlandırma kapsamında inşaat çalışmaları yeni sona eren TOKİ evlerinin etrafına fidan dikimi gerçekleştirildi.

(LT-MB-İK) 11.03.2008 13:59 TSİ