Söke Teröre Karşı Tek Yürek Oldu

Söke Teröre Karşı Tek Yürek Oldu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

10 Aralık 2016 Cumartesi gecesi İstanbul’da meydana gelen hain terör saldırı sonrasında tüm ülkede olduğu gibi Aydın’ın Söke ilçesinde de tepkiler yükseldi.

10 Aralık 2016 Cumartesi gecesi İstanbul'da meydana gelen hain terör saldırı sonrasında tüm ülkede olduğu gibi Aydın'ın Söke ilçesinde de tepkiler yükseldi.

Söke'de teröre karşı tepki etkinliğinde İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, siyasi partiler Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Gündüz, MHP İlçe Başkanı Veysel Öztürk başta olmak üzere; meslek odalarının başkanları, sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşların temsilcileri ve vatandaşlar Cumhuriyet Meydanında toplandı. Kitlesel ortak basın açıklamasını katılımcılar adına Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran okudu.

Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran tarafından okunan açıklamada; "Polisimizin, vatandaşlarımızın şehit olmasına ve yaralanmasına neden olan bu menfur terör saldırısı bizi ve milletimizi derin üzüntüye boğmuştur. Türkiye'yi teslim alarak yıkmak, yok etmek isteyen katiller ve destekçileri hunhar ve hayasız eylemlerine bir yenisini daha eklemişlerdir. Yaptıkları alçakça saldırı ile polis, sivil, yaşlı, kadın ve çocuk demeden evlatlarımızı şehit eden bu hainler, en kısa sürede layık oldukları cezayı çekmeli ve bedelini ödemelidirler. Bu tür hain saldırılardan medet bekleyenler de bilmelidirler ki, milletimizi birlik ve bütünlük içinde yaşama iradesinden hiç kimse, hiçbir karanlık odak asla döndüremeyecektir. Bu milletin; içeride haini, dışarıda düşmanı hep vardı ve gelecekte de hep olacaktır. Ama şu da bir gerçek ki altı bin yıllık tarihimizde hain ve düşmanlara karşı koyan Mete Han'lar, Kürşad'lar, Atilla'lar, Alparslan'lar, Ertuğrul'lar, Fatih'ler, Ulubatlı Hasan'lar, Nene Hatun'lar, Şahin Bey'ler, Hasan Tahsin'ler, Yörük Ali Efe'ler ve Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere binlerce vatansever kahramanımız vardı ve gelecekte de emin olunsun ki hep olacaktır. Bilinmelidir ki bu alçak saldırılar yüce milletimize asla diz çöktüremeyecektir. Türk milleti meşum ve melun oyunları bozmaya muktedirdir. Türkiye Cumhuriyeti her türlü iğrenç ve namert operasyonu göğüsleyip, ezecek güç ve kudrettedir. Ayrıca tüm dünya ülkeleri bilmelidir ki, Türk milleti tarih boyunca var olmuştur ve var olmaya devam edecektir. PKK, FETÖ, IŞİD, PYD-YPG ve DHKP-C hain terör örgütlerini maşa olarak kullanan güçler ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye Cumhuriyeti milletiyle birlikte ilelebet yaşayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin 919 ilçesinden biri olan Söke ilçesinde bulunan demokrasimizin teminatı siyasi partiler; Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve sivil toplum kuruluşları olarak; güvenlik güçlerimize yönelik yapılan, vatandaşlarımızın güvenliğini ve ülkemizin bütünlüğünü hedef alan İstanbul'daki eş zamanlı hain saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıdan duyduğumuz derin üzüntüyü bildiriyor, terörizmi ve terörü destekleyenleri şiddetle lanetliyoruz. Bizler, Söke ilçesi olarak devletimizin ve milletimizin, birlik ve beraberlik içerisinde her türlü zorluğun üstesinden geleceğine dair sarsılmaz bir inanca sahibiz. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza edeceğiz, hain terör örgütlerini ve onları maşa olarak kullanan uluslararası şebekeler çok iyi bilsin ki, biz bu topraklarda var oldukça onlar kirli emellerine asla ulaşamayacaktır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı temenni ediyoruz" dedi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

Yapılan açıklamanın ardından Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Belediye Başkanı, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Gündüz, MHP İlçe Başkanı Veysel Öztürk başta olmak üzere meslek oda başkanları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne geçti. İlçe Emniyet Müdürü Aydın Düzalan ziyaret edilirken, Sökeli vatandaşlar adına polis teşkilatına başsağlığı dileği iletildi.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu; "Acı bir durum, ateş düştüğü yeri yakıyor. Kor Türk Milletinin bağrına düşüyor. İnşallah sayın İçişleri Bakanımızın ifadesiyle, 'Kaçacak delik arayacaklar ama bulamayacaklar'. Buna inanıyoruz. Söke'den de böyle bir destek verilmesi güzel bir hadise. O açıdan bütün Sökelilere ilçe başkanları ve STK Başkanları nezdinde teşekkür ediyoruz. Sağ olsunlar, var olsunlar" diye konuştu. - AYDIN

Söke Teröre Karşı Tek Yürek Oldu
Söke Teröre Karşı Tek Yürek Oldu
Söke Teröre Karşı Tek Yürek Oldu
Söke Teröre Karşı Tek Yürek Oldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title