Söke Karakaya Şenlikleri - Haberler
Haberi Paylaş

Söke Karakaya Şenlikleri

AA - Haberler | Yerel
Söke Karakaya Şenlikleri

Söke’de, "6. Geleneksel Karakaya Bahar Şenliği" pazar günü gerçekleştirilecek.

Söke'de, "6. Geleneksel Karakaya Bahar Şenliği" pazar günü gerçekleştirilecek.

Söke Belediyesi ile Eko Sistemi Koruma ve Doğa Severler Derneği'nce (EKODOSD) organize edilen Karakaya Şenlikleri ilgili hazırlıklar sürerken, şenliklerde yöresel halk oyunları, müzik grupları, tiyatro gösterilerinin yanı sıra Beşparmak Dağı yerleşim alanlarında üretilen yöresel ürünlerin tanıtımı ve satışı yapılacak.

Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, yaptığı açıklamada, Beşparmak Dağları'nın hem doğal hem de kültürel yönden taşıdığı öneme dikkati çekebilmek için tüm doğa severleri şenliğe beklediklerini söyledi.

Toyran, yaklaşık bin 500 metredeki Beşbarmak Dağı zirvesinin "kaya resimleri" ve "kaya yapıları" ile açık hava müzesi olarak nitelendirilebileceğini belirterek, şenliklerde ilkbahar karşılanırken diğer yandan konuklara bölgenin tanıtılacağını belirtti.

EKODOSD  Başkanı Bahattin Sürücü de, şenliğe çok önem verdiklerini ifade ederek, "Bölgemizin en güzel coğrafyalarından biri olan Latmos'un büyülü doğasında gerçekleşen şenliklerde, Anadolu kültüründen örnekleri, 8 bin yıllık kaya resimlerini, benzersiz kaya oluşumlarını izleyecek ve ilkbaharın gelişini kutlayacağız" dedi. - Aydın

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title