Söke'de Öğrenciler 'Çevre Bilinci' Eğitimi Verildi

Söke'de Öğrenciler 'Çevre Bilinci' Eğitimi Verildi

Söke Belediyesi Tarafından Başlatılan Geri Dönüşüm Projesi Kapsamında Okullarda Oluşturulan Çevre Kulüplerine Eğitim Verilmeye Başlandı. İlk Olarak Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi'nde Oluşturulan Çevre Kulübü Öğrencilerine 'Geri Dönüşüm' Semineri Verildi.

Söke'de Öğrenciler 'Çevre Bilinci' Eğitimi Verildi

Söke Belediyesi tarafından başlatılan geri dönüşüm projesi kapsamında okullarda oluşturulan çevre kulüplerine eğitim verilmeye başlandı. İlk olarak Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi'nde oluşturulan Çevre Kulübü öğrencilerine 'Geri Dönüşüm' semineri verildi.

Seminere Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Sarınç, Belediye Arıtma Tesisi Sorumlusu Çevre Mühendisi Lütfiye Öner Hilmi Fırat Anadolu Lisesi Çevre Kulübü Öğrencileri ile bir araya geldi Okulun biyoloji laboratuarında gerçekleşen sunumda başta katı atıkların geri dönüşümü olmak üzere çevre konusunda eğitim verildi.

Proje hakkında bilgi veren Söke Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Sarınç; geçen yıl okullarda başlatılan eğitimlerin sonucu vermeye başladığını söyledi. Geri dönüşüm konusunda ciddi ilerleme kaydedildiğini belirten Sarınç; 'Biz çevre konusundaki bilinçlenmenin gelecek kuşakların beyinlerinden başlayacağını biliyorduk. Bu nedenle eğitimleri okullardan başlattık. Şimdi geri dönüşüm projesine halkımızın katkısı olduğunu ve talebin arttığını görüyoruz. Okullarımızda çevre kulüplerinin oluşturulması da çok güzel bir gelişme. Söke Belediyesi olarak bundan böyle Çevre Kulüpleri ile işbirliği yaparak çevre konusundaki çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız" dedi.

(LT-İK-YK)

16.03.2007 18:39 TSİ

Kaynak: İHA