Sokak Ortasındaki Cinayet Mobese Kamerasında

Sokak Ortasındaki Cinayet Mobese Kamerasında

Rize'de, 20 gün önce sokak ortasında işlenen darp ve cinayet anı, MOBESE kameralarınca saniye saniye kaydedildi.

Sokak Ortasındaki Cinayet Mobese Kamerasında

Rize'de, 20 gün önce sokak ortasında işlenen darp ve cinayet anı, MOBESE kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Murat Sinan Büyükoğlu'nun öldürülmesi olayıyla ilgili katil zanlısı Ali Fil ve Cengiz Köse çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Rize Atmeydanı Mahallesi Avcılar Sokak üzerinde 10 Aralık'ta meydana gelen olayda, oto tamirciliği yapan Murat Sinan Büyükoğlu, çöp atmak üzere evinden çıktığı sırada sokakta karşılaştığı 4 kişi ile tartıştı. Kısa süreli tartışma esnasında belindeki silahı çıkaran bir kişi Büyükoğlu'nu başından vurdu. Hastaneye kaldırılan Büyükoğlu tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Cinayetle ilgili soruşturma başlatan ve bölgedeki MOBESE kameralarını incelemeye alan Rize Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, cinayet anının saniye saniye kameralarca kaydedildiğini belirledi.

Görüntülerde, sokakta karşılaşan tarafların kısa süre içerisinde kavgaya tutuştukları, darp edilen Murat Sinan Büyükoğlu'nun yere düştüğü ve zanlıların kaçmaya başladıkları görülüyor. Yine yoldan geçen kişilerin Murat Sinan Büyükoğlu'nun yanına gelmeleri, yaşayış yaşamadığını kontrol etmeleri, olay yerinde yaşanan panik ve koşuşturmaca görüntülerde yer alıyor.

Görüntüler ve görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda, katil zanlısının Ali Fil olduğu tespit edildi. Saklandığı yer belirlenen Ali Fil, Özel Harekat polislerinin de katıldığı operasyonda, olaydan 16 gün sonra yakalanarak gözaltına alındı.

Rize Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri sırasında susma hakkını kullanarak ifade vermeyen Ali Fil, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili daha önce de Murat Sinan Büyükoğlu'nu yerde darp ettiği kameralarda görülen Cengiz Köse tutuklanarak cezaevine konulmuştu.