Sokak Hayvanlarına Destek
Haberler » Güncel » Sokak Hayvanlarına Destek - Haber

Sokak Hayvanlarına Destek

HAYTAP işbirliği ile sokak hayvanlarına dikkat çekmek amacıyla fotoğraf yarışmasının ikincisini düzenliyor.

Sokak Hayvanlarına Destek

Sokak hayvanlarına destek olmak için yine deklanşöre basma zamanı

Sokakta yaşayan hayvanlara dikkat çekmek amacıyla Yönetim ve 'nun işbirliğiyle hayata geçen 'Sokak Köpekleri ve Çocuk' konulu fotoğraf yarışması, 27 Haziran'a kadar her yaştan amatör ve profesyonelin başvurularını bekliyor. Yarışmada dereceye giren fotoğraflar, 2013 takviminde yer alacak ve takvimin satışından elde edilen tüm gelir HAYTAP'ın sokak hayvanları için geliştireceği projelerde kullanılacak.

Koza Yönetim, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ile başlattığı işbirliğiyle fotoğraf yarışmasının ikincisini düzenliyor. Sokak hayvanlarının da insanlar kadar yaşam hakkı olduğunu vurgulamak amacıyla düzenlenen yarışma, 'Sokak Köpekleri ve Çocuk' temalı fotoğrafları ile toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Her yaş grubundan amatör ve profesyonellere açık olan yarışmaya başvurular 27 Haziran tarihine kadar yapılabiliyor. Birincinin bin 500, ikincinin bin, üçüncünün 500 TL kazanacağı yarışmada takvimde basılacak diğer fotoğraflarda 250 TL ile ödüllendirilecek. Dereceye giren fotoğrafların yer aldığı 2013 takviminin satışından elde edilecek tüm gelir, HAYTAP'ın Sokak Hayvanları için hayata geçireceği projelerde kullanılacak.

Yarışmanın jürisinde çok sayıda hayvansever ünlü bulunuyor…

Ses sanatçıları Yonca Evcimek ve Aşkın Nur Yengi yanı sıra spikeri Seda Akgül, tiyatro ve sinema sanatçısı Doğa Rutkay, gazeteciler Ertuğrul Özkök ve Pınar Yılmazerler, siyasetçi Şafak Pavey, fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut, İFSAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Turaç, Koza Yönetim Genel Müdürü Levent Alatlı ve HAYTAP Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Şenpolat'ın jüri üyeliğini yaptığı yarışmanın sonuçları 14 Eylül'de açıklanacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler www.kozayonetim.com.tr veya www.haytap.org adreslerinden detaylı bilgi alabilir ve başvurularını gerçekleştirebilir.

'Geçen yıl 35 bin TL'lik bir fon yarattık, sokak hayvanları için kullandık'

'Sokak Köpekleri ve Çocuk' fotoğraflarıyla sokak hayvanları ile ilgili farkındalığı artırmayı ve çocukları da dahil ederek onların hayvan sevgilerine dikkat çekmeyi amaçladıklarını söyleyen Koza Yönetim Genel Müdürü Levent Alatlı ve HAYTAP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, "Bu sene ikincisini düzenlediğimiz yarışmanın amacı, tüm sokak hayvanlarının insanlar kadar yaşam hakkı olduğunu toplumla paylaşmak ve sokak köpeklerinin estetiğini ön plana çıkarmak. Geçen sene ilkini gerçekleştirdiğimiz takvim çalışması başarılı bir katma değer sağladı. Toplam 35 bin TL'lik bir kaynak; sokak hayvanlarına barınak, yiyecek, ilaç ve veterinerlik hizmeti gibi yardımlar olarak geri döndü. Bu yılda takvim satışı ve geliri ile sokak hayvanlarına daha fazla yardımcı olmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Koza Yönetim, HAYTAP işbirliğinin gelecek yıllarda da aynı şekilde devam edeceğini ve sokak hayvanlarına dokunacaklarını söyledi.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler