Sokak Hayvanları İçin Kulübe Yapma Yarışması

Sokak Hayvanları İçin Kulübe Yapma Yarışması

Sokak hayvanları için kulübe yapma yarışmasıUŞAK - Havaların soğumasıyla birlikte Uşak Patigiller Öğrenci Topluluğu, sokak hayvanları için kulübe yapma yarışması düzenledi.

Sokak hayvanları için kulübe yapma yarışması

UŞAK - Havaların soğumasıyla birlikte Uşak Patigiller Öğrenci Topluluğu, sokak hayvanları için kulübe yapma yarışması düzenledi.
Uşak Patigiller Öğrenci Topluluğunun Pazar günü düzenlemiş olduğu bu etkinliğe Uşaklı ailelerde katıldı. Soğuk ve yağmurlu hava durumuna rağmen Huzur Park'ta bir araya gelen hayvanseverler keyifli bir gün geçirdiler. Sosyal medya hesaplarından duyuru yapan Uşak Patigiller Öğrenci Topluluğu, hava durumunun önümüzdeki günlerde daha da soğuk olacağına dikkat çekerek kulübe yapma yarışması düzenledi. Patigiller Öğrenci Topluluk başkanı Emre Birlik topluluk adına uşak halkına seslendi ve özellikle soğuk havalarda sokak hayvanlarına yiyecek ve barınma temin etme konusunda daha duyarlı olmaya davet etti.
Topluluğun Başkan Yardımcısı Ebru Tanrıverdi düzenlemiş oldukları yarışmadan amaç ailelerin hayvan haklarıyla bizzat tanış olmalarını sağlayabilmelerini açıklayarak, yapılan kulübeler arasından 5 takıma topluluk adına hediye takdim edileceğini ve bu vasile ile sokak hayvanlara daha çok bakmaları açısından aileleri teşvik etmeye çalıştıklarını söyledi.
4 seneden beri faaliyette olan Uşak Patigiller Öğrenci Topluluğu, Uşak'ta yaşanan hayvan şiddetlerine de sessiz kalmadı. Hayvan ticaretine bir hayvan hakları ihlali olarak karşı çıkan gençler, hasta ve zarar görmüş sokak hayvanını tedavi ettikten sonra gönüllülere sahiplendiriyor.

Kaynak: İHA