Soğuk Filminin Fragmanı Yayınlandı
Haberler » Güncel » Soğuk Filminin Fragmanı Yayınlandı - Haber

Soğuk Filminin Fragmanı Yayınlandı

Yapımını TMC'nin yönetmenliğini Uğur Yücel'in üstlendiği Soğuk filminin fragmanı yayınladı.

Soğuk Filminin Fragmanı Yayınlandı

Soğuk'un Fragmanı Yayında

Youtube aracılığıyla fragmanı izlenebilen film, 21 Mart'ta vizyona giriyor...

63. Film Festivali'nde ve Roma Türk Filmleri Festivali'nde prömiyeri düzenlenen ve Sırbistan'da Paliç Filmleri Ödülleri'nde "En İyi Film" ödülü alan filmin başrollerinde Cenk Alibeyoğlu, A. Rıfat Şungar, Şebnem Bozoklu ve Ezgi Mola gibi Türk oyuncuların yanı sıra Valeria Skorohodova, Yulia Vaniukova ve Yulia Erenler gibi yabancı oyuncular da yer alıyor.

Festivallerde "Soğuk" rüzgarı

Berlin, İstanbul, Altın Koza, Paliç, Montreal, Roman, Cambridge,Darwin, Buenes Aires, Varşova, Strasbourg ve Mannheim festivallerinin yanı sıra Gezi Film Festivali ve Türk-Alman Film festivallerinde gösterilerek büyük başarı kazanan Soğuk katıldığı festivallerden ödüllerle döndü. İstanbul Film Festivali'nden en iyi müzik, Paliç Avrupa Film Festivali'nden en iyi film, Altın Koza'dan ise en iyi görüntü yönetmenliği ödüllerini alan Soğuk, vizyon için gün sayıyor.

Başrollerinde soğuğun yer aldığı film

Çekimleri 'ta tamamlanan filmin yönetmenliğini yakın zamanda Benim Dünyam filmiyle büyük başarı kazanan yapıyor. Kış mevsimi yaklaştığında karla kaplanan ve dış dünyayla iletişimini kaybeden bir Kars kasabasında geçen hikayede, bir demiryolu çalışanı olan Balabey'in yaşamından bir kesit anlatılıyor.

Rusya'dan Anadolu'ya

Evli olan ve vaktinin çoğunu çalışarak geçiren Balabey, arkadaşlarıyla pavyona gittiği bir gece hayatını beklenmedik bir şekilde değiştirecektir. Zamanında Rusya'dan Kars'a gelen ve bu pavyonda çalışan üç kız kardeşle karşılaşan Balabey, geceyi küçükleri Irina ile geçirecektir. Balabey, bu gece boyunca Irina ile arasına kesin bir mesafe koyacak olsa da duygusal olarak Irina'nın etkisinden kurtulamayacaktır.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler