Software AG, Cebıt'te Big Data Bellek İçi Yönetimi İle İlgili Stratejisini Açıkladı
Haberler » Güncel » Software AG, Cebıt'te Big Data Bellek İçi Yönetimi İle İlgili Stratejisini Açıkladı - Haber

Software AG, Cebıt'te Big Data Bellek İçi Yönetimi İle İlgili Stratejisini Açıkladı

Software AG, genel akış içerisindeki etkinlik işlem süreçlerinde entegrasyon sağlayarak, internet hızları üzerinden hareket eden işletme etkinliklerinde değişiklik yapma kabiliyeti kazandırıyor.

Software AG, Cebıt'te Big Data Bellek İçi Yönetimi İle İlgili Stratejisini Açıkladı

Software AG, 5 Mart'ta, mevcut teknolojilerden 1.000 kez daha hızlı olan gelecek nesil Big Data yönetimi hakkında belirlediği stratejileri açıkladı. Bu sayede, Software AG iş ortakları, Big Data'da geniş miktarda yer alan işletme bilgisine gerçek zamanlı olarak erişebilecek ve daha hızlı kararlar alabilecek.

Ayrıca, operasyonel işletme aktivitelerinde sağlanan gerçek zamanlı görünürlük sayesinde, şirketler, yeni, inovatif ve oldukça esnek işletme süreçleri tasarlama şansına sahip olacak. Stratejinin özünü ise, herhangi bir kaynaktan alınabilecek her tür veri terabit'ine hızlı erişim imkânı sunan ve Software AG BigMemory teknolojisini kullanan bir platform oluşturuyor.

Bu platform, genel akış içerisindeki etkinlik işlem süreçlerinin birbirleriyle entegrasyonunu sağlayarak, iş ortaklarının Big Data'dan gerçek zamanlı işletme zekâsı ile maksimum düzeyde rekabet avantajı kazanmalarına yardımcı oluyor. Software AG'nin Yeni-Nesil Veri Yönetim Platformu, yeni veritabanı türleri dolayısıyla ağırlaşmış veri silolarının yayılımını da içeren geleneksel veri yönetimi yaklaşımlarını kullanan Big Data yönetiminde ortaya çıkan zorlukları aşmak için tasarlandı.

Bellek içi ve etkinlik işleme teknolojilerini tek bir platformda birleştiren Software AG, değişen işletme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak hız, ölçülebilirlik ve esneklik sağlıyor. Ek olarak, geniş çapta bellek içi hacimlerine hızlı erişimi mümkün kılan Yeni-Nesil Veri Yönetimi platformu, halihazırdaki veritabanları ile bir dizi yeni veri akışı ve gelişmiş analitik araçları arayüz olarak kullanıyor.

Software AG CEO'su Karl-Heinz Streibich görüşlerini şu şekilde özetliyor: "Büyük miktardaki verilere anında erişim ile gerçek zamanlı analiz imkânı sunan bu platform sayesinde, karar alma mekanizmalarında hız kazanılmasını sağlayan ve yanıt verme süreçlerini kısaltan şeffaflık artıyor. Bu sayede, kurumlar pazar değişimlerine anında yanıt verebiliyor ve önemli rekabet avantajlarını görebiliyor.

Büyük hacimli veri analizinde yüksek hız ve ölçülebilirlik kazanımı, şirketlerin başarısında yer alan en önemli faktörler arasında bulunuyor diye düşünüyorum." Software AG, halihazırda, bellek içi kullanımında çoklu-terabit hizmeti satın alan birçok büyük şirkete BigMemory ürünü ile hizmet veriyor.

Şirket, etkinlik akışının hareket halindeki işleme faaliyetlerini, veri profilleme ve toplama için de çeşitli hizmetler içeren yetenekleri kullanarak BigMemory'i yeniden yapılandırmayı planlıyor. Bu sayede gerçek zamanlı işletme analitiklerinin mümkün kılınması hedefleniyor.

Ek olarak, Software AG, işlemsel, analitik, ilişkisel/ilişkisel olmayan, Hadoop/NoSQL ve sosyal benzeri tüm veri ortamlarından basit bir bellek içi mağazası aracılığıyla veri işleme faaliyeti yapılmasını sağlamayı amaçlıyor. Software AG CTO'su Wolfram Jost düşüncelerini şöyle ifade ediyor: "İşletme Etkinlik teknolojimiz ile BigMemory'i birleştirerek, gerçek zamanlı analitik performansını artırmayı hedefliyoruz. Vizyonumuz, işlemsel ve analitik uygulama ihtiyaçlarını birleştiren bellek içi veri yönetimi platformu ortaya koymak.

Bu yaklaşım ile, gerek işletme uygulamalarının gerekse analitiklerin yüksek hacimli verilerine düşük gecikme süresinde erişim sağlamayı amaçlıyoruz. Bunun için bir dizi yeni ve kalıtımsal veri mağazası ile analitik gereçler arayüz olarak kullanılmaktadır. Böylece, bugünün Bilişim Teknolojileri ile yarınınkiler arasında köprü oluşturmayı amaçlıyoruz."

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler