Sodexho, Emlak ve Enerji Sektörünü Entegre Hizmet Yönetimi ile Tanıştıracak

Sodexho Entegre Hizmet Yönetimi Genel Müdürü Eşref Hamamcıoğlu Hizmet Sektöründe Bir İlke Daha İmza Atmaya Hazırlandıklarını Söyledi.

Sodexho, Emlak ve Enerji Sektörünü Entegre Hizmet Yönetimi ile Tanıştıracak

Sodexho Entegre Hizmet Yönetimi Genel Müdürü Eşref Hamamcıoğlu hizmet sektöründe bir ilke daha imza atmaya hazırlandıklarını söyledi.

Sodexho, Feriye'de düzenlediği basın toplantısında Entegre Hizmet Yönetimi faaliyetlerini ve gelecek hedeflerini paylaştı. Sodexho Entegre Hizmet Yönetimi Genel Müdürü Eşref Hamamcıoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, hizmet sektöründe bir ilke daha imza atmaya hazırlandıklarını söyledi. Hamamcıoğlu, Sodexho olarak Türkiye'de ilk kez, enerji santrallerini, konut sitelerini ve alışveriş merkezlerini Entegre Hizmet Yönetimiyle tanıştırmaya talip olduklarını belirtti.

Eşref Hamamcıoğlu, basın toplantısında, Sodexho olarak önümüzdeki dönemde üç yeni gelişme alanı belirlediklerini belirtti. Bu alanlardan birincisinin enerji sektörü olduğunu söyleyen Eşref Hamamcıoğlu, Sodexho'nun bu alanda dünyada 745 milyon euroluk entegre hizmet yönetimi iş hacmine sahip olduğuna dikkat çekti. Hamamcıoğlu, Sodexho'nun dünyanın dört bir yanında 27 bin çalışanı ile aralarında BP, Shell, Quatar Gas, Total gibi dünya devlerinin olduğu pek çok markaya hizmet götürdüğünü söyledi.

Hamamcıoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye'de enerji sektörü özelleştirmelerle birlikte hareketlenecek. Biz Sodexho Türkiye olarak, uluslararası enerji koridorunda stratejik bir öneme sahip ülkemizde, enerji şirketlerine, şantiye kurulumundan, atık yönetimine, temizliğe çalışanların yemeğinden, sağlık hizmetlerine, pek çok alanda destek olmak istiyoruz."

Eşref Hamamcıoğlu, bir diğer gelişme alanlarının sayıları ve hedef kitleleri her geçen gün artan alışveriş merkezleri olduğunu söyledi. Hamamcıoğlu, alışveriş merkezlerinin 2007 yılı itibari ile 245 milyon euroluk entegre hizmet yönetimi hacmine sahip olduğunun ve iş hacminde iki yıl içinde yüzde 76'lık bir büyüme beklendiğinin altını çizdi.

Eşref Hamamcıoğlu, önümüzdeki dönemde bir diğer gelişme alanı olarak konut sektörünü seçtiklerinin dile getirdi. Hamamcıoğlu, sadece İstanbul'da son bir yılda 1 milyar dolarlık lüks konut satışı gerçekleştiğini ve bu sayının sektörün gelişim potansiyeline işaret ettiğini belirtti. Hamamcıoğlu, konuşmasında, konut sitelerinin de, tıpkı alışveriş merkezleri gibi, farklılaşmak ve sakinlerinin memnuniyetini maksimuma taşımak zorunda olduğuna dikkat çekti.

Sodexho, dünyada ve Türkiye'de Entegre Hizmet Yönetimi ile iş merkezi, konut, okul, hastane, alışveriş merkezi, askeri tesis, fabrika ve şantiye benzeri işletmelerin yiyecek-içecek, güvenlik, temizlik, teknik bakım, otopark yönetimi, kat hizmetleri, çamaşırhane, atık kontrol, satın alma gibi çeşitli operasyonel faaliyetlerini üstleniyor.

Eşref Hamamcıoğlu, son yıllarda gelişmiş ülkelerde hızla yaygınlaşan dış kaynak kullanımının, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde, kurumların çalışma standartlarını yükseltecek, zaman, ve maliyet tasarrufu sağlayacak önemli bir işletme aracı olarak görülmesi gerektiğine dikkat çekti. Sodexho'nun Türkiye'nin 20 ilinde her gün 200 bin kişiye hizmet götürdüğünü söyleyen Eşref Hamamcıoğlu,"ülkemizde her gün 40'ı aşkın sektöre 3 bin 500 çalışanımızla hizmet desteği sağlıyoruz" dedi.

(BGO-BGO-ÖK-E)